Mýtus 6 miliónů

Mýtus 6 miliónů https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287841/bmid_mytus-6-milionu-20Y-287841.jpg 2 10 3

Mýtus o šesti milionech byl publikován anonymně v roce 1969 společností THE NOONTIDE PRESS, Newport Beach, Kalifornie. Existuje společné vědomí, že autor této knížečky popírající holokaust byl David Hoggan (1923-1988). V tomto druhém vydání je přidán nejužitečnější komentář ke knize podle Arthura R. Butze, autora Mystifikace dvacátého století, prvně publikované v roce 1976.... celý text

Politologie, mezinárodní vztahy
Vydáno: , Bodyart Press

The Myth of the Six Million , 1969

Zookee
17.01.2022 odpad!

Odporná kniha o popírání holokaustu. Nejsem sice úplným příznivcem cenzury, ale myslím že takovéhle publikace popírající minulost by neměli vycházet. Jednatelka nakladatelství sice byla oficiálně odsouzena. Ale jak už to v podobných případech bývá "Vzhledem k příjmu obžalovaných výši trestu soud snížil" A tak radikální neonacisté zaplatí jen směšnou pokutu. Zvláštní doba...

jindriskamalovc
27.05.2017 4 z 5

Nezavrhovala bych knihu až tak docela. Potvrzuji, že překlad není vzorový, ale autor otevírá zajímavé dotazy a v některých částech i odpovědi. Na závěr mohu říci, že jsem nedospěla k novým úsudkům.

dearkiki
17.06.2016 1 z 5

Tohle se vážně nedalo číst. Překlad dělal nejspíš on-line překladač a podle toho to vypadá. Věty dost často nedávají vůbec smysl. Druhou polovinu knížky jsem musela hodně přeskakovat, protože jsem neměla na ty bláboly trpělivost.
Co se týká tématu, napadá mně pouze slovo: Proč? Proč někdo považuje za nutné zplodit toto. Jako by záleželo na tom, jestli bylo obětí 6 miliónů, nebo 6 tisíc. I kdyby jich bylo jen 6, není na místě obhajoba a nic to nemění na tom, co se stalo. A pokud se nám autor snaží namluvit, že všichni svědci lžou, nebo byli umlčeni, je to paranoia nejvyššího stupně.
Knihu nedoporučuji, je to ztráta času.

antisemitismus konspirace spekulativní literatura konspirační teorie manipulátoři neonacismus

Autorovy knížky

David Hoggan