Mystik a učitel František Drtikol

Mystik a učitel František Drtikol https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152137/mystik-a-ucitel-frantisek-drtikol-152137.jpg 5 25 5

Obraz umělcova života, pohledy do jeho duchovního vývoje, jeho vlastní pojednání, promluvy, dopisy a zápisky niterných zážitků i svědectví přátel.

knihyKeMne
06.04.2021

Přečetla jsem prvních 100 stran knihy a odkládám. Pan Funk na něj napsal opravdu chvalozpěv. Zároveň však vysvětlil, že buddhismus byl překonán Kristem a tak být probuzený je prý cesta, která měla smysl dřív, dokud jiné nebylo. Docela mi tím zamotal hlavu, takže jestli pan Drtikol byl "jen" buddhista, nějak ze mě vyprchal zájem si od něj něco vzít.

Uruana
22.03.2021 5 z 5

Dnes už se směju tomu jak jsem před lety u knihy plakala, že někdo píše o tom ,,mém" ,chápe to a nejsem tu ,,sama".

Balsekar
24.03.2019 4 z 5

Taková před-verze Duchovní cesty (F. Drtikol). Kniha je to užitečná, přestože Duchovní cesta je přesnější a pečlivěji sestavena (vydavatel S. Doležal).

Beebee
10.10.2016 5 z 5

Naprosto souhlasím s komentářem Klamm. Tady žil, byl tak blízko, je to krásné a vzácné, že byl mezi námi. Také doporučuji všem hledačům pravdy.

Klamm
05.04.2014 5 z 5

Opravdu skvělá kniha, představující nám tohoto výjimečného umělce i jako mystika. Obsahuje spousty pokynů, zápisků, snů, vlastních duševních vizí, ale i vzpomínek žáků a přátel. Mnozí příznivci jsou názoru, že byl Drtikol plně probuzený. To osobně nedokážu posoudit, ale z jeho zápisků je hluboký vhled zřejmý. Pro duchovní hledače knihu určitě doporučuji.
100%

Karel Funk