Mystéria Temné Luny

Mystéria Temné Luny https://www.databazeknih.cz/img/books/99_/9996/mid_mysteria-temne-luny-zrf-9996.jpg 4 4 2

Kniha americké astroložky se široce věnuje symbolice poslední lunační fáze - tuto fázi dává do souvislosti se symbolikou astrologického Pluta čili s univerzálním nebo přírodním potenciálem transformace a proměny, s mytologiemi archaických ženských božstev (Medusa, Lilith, Nyx, Hesperidky, Moiry, Hekaté aj.), s přechodovými fázemi v lidském životě, se stínovými aspekty lidského života, které se většinou současná společnost snaží vytěsnit. Autorka se tak originálním způsobem dotýká temné stránky jungovského pojmu animy, symboliky astrologické Luny i moderním člověkem často neuvědomované temné stránky Matky Přírody.... celý text

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Volvox Globator

Mysteries of The Dark Moon: The Healing Power of the Dark Goddess , 1992

Sisssi
22.05.2020

Ideologicky (přehnaně prožensky a "probohyňsky") pokřivené a mnohomluvné. Autorka se domnívá, že boří mýty, které vytváří patriarchální náboženství, sama však vytváří další. Škatulka "žena je chudinka, na kterou se v dějinách svedlo kde co, proto teď musí být rehabilitována a cítit se bohyní" mi není blízká, proč konečně nepřiznat každému pohlaví to své a uvědomit si, že mužský a ženský svět tvoří jeden (byť ne vždy harmonický) celek?
V knize je obrázek Erínyí s Orestem, jde o překresbu z antické kermiky. Zajímalo by mě, proč je na kresbě Orestés "vykastrovaný", když na nádobě je zobrazen jako muž se vším všudy.
Co mě však zcela dostalo, je věta: "Chybí-li nesporné, exaktní a jednoznačné historické prameny, pak se můžeme přesvědčit o pravdě celé věci jen uvnitř sebe." - opravdu se někdo domnívá, že lze plést dohromady vědu a city a nahrazovat jedno druhým? Směšné a dětinské. Mohu na sebe nechat působit určité vlivy, nechat v sobě vyvolávat emoce, mohu i soukromě doufat v určité nepodložené věci, ale nesmím těmto dojmům podléhat nebo je zaměňovat za fakta.

Atanone
25.07.2017 5 z 5

„ Fáze Temné luny odpovídá závěrečné fázi jakéhokoli cyklického procesu,období, kdy v životě něco končí. Toto mezidobí je přechodem k něčemu jinému,něčemu,co symbolizuje nový počátek.“ *** „Pokud život nahlížíme z lineární perspektivy,závěrečná fáze znamená absolutní finalitu, a to vede ke strachu z neznáma. Ale je-li život chápán cyklicky,závěrečná fáze je přechodem k obrodě.“

O této knize je těžko něco napsat. Zabývá se prostě ženami. Jejich historií,legendami,spiritualitou,schopnostmi,jednotlivými cykly v životě. Zabývá se Měsícem. Jeho cykly a „spiritualitou“. Jelikož patřím k těm,na které měsíční cykly působí fyzicky i psychicky, je pro mě tato kniha velmi přínosná. Hodně věcí mi po jejím přečtení „zapadlo na správné místo“ a hodně dalších otázek se otevřelo.
Knihu sice dávám do „přečtených“ ale budu se k ní často vracet. Už teď je plná záložek,lístků a poznámek.

astrologie Luna

Autorovy knížky