Myslivcův rok - Léto

Myslivcův rok - Léto https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/160467/bmid_myslivcuv-rok-leto-dtU-160467.jpg 4 5 2

SweetCake
16.08.2023 3 z 5

Hezké vylíčení letní přírody. Člověk se ledacos přiučí o životě lesních a polních zvířat. S některými názory autora se ale neztotožňuji a nesouhlasím s nimi.

chomic_pisek
18.03.2022 4 z 5

Myslivcův rok jsem četl v průběhu roku s tím, jak roční doby opravdu postupovaly. Pokud také plánujete číst, určitě doporučuju postupovat podobně. Člověk si pak na procházkách občas všimne něčeho navíc nebo naopak cíleně vyhledává projevy, podle toho, co se dočetl. Pan Vrba byl opravdu básník - milovník přírody a jeho láska ke všemu živému čiší z každého odstavce a čtení bylo nejen milé, ale i poučné. Až jsem mu chvílmi záviděl nejen povolání, ale hlavně nadšení a nepohodlnou náturu, díky kterým mohl celý život sbírat zážitky, o které se s námi tak hezky uměl podělit.
Co mi ale příjemný dojem neustále kalilo bylo věčné útočení na nepřesnosti "přírodopisů" a nedsotatečnou erudovanost přírodovědců. Ano, věřím, že ve všech výtkách měl pravdu, ale kazit atomsféru knihy tím, že na každé druhé stránce zaútočím na přírodovědce, že něco předhlédli nebo zamlčeli a já to vím mnohem líp než oni, mi přišlo zbytečné. Od toho je vědecká literatura a časopisy... Proto jen 4*.

Jan Vrba
česká, 1889 - 1961