Myslete velkoryse

Myslete velkoryse https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35764/bmid_myslete-velkoryse-4p8-35764.jpg 4 126 28

Je právě tak lehké být ve svém myšlení velkým jako malým. Myšlení v malých dimenzích však vede k odpovídajícímu jednání a okrádá nás o každou lepší šanci. Jak si stanovit velké cíle a jak se odvážit myšlení ve velkém měřítku, to nám ukáže tato kniha. Kdo si zapamatuje toto bohatství praktických rad a originálních technik, dostane se od přemýšlení nad nápady k jednání velkoryse myslícího člověka, a tím k úspěchu. Proto krátce řečeno - cestujte v životě v první třídě.... celý text

Literatura světová , Literatura naučná , Osobní rozvoj a styl

Vydáno: , Knižní klub , Pragma

The Magic of Thinking Big , 1959

Tomk0
Tomk0
20.02.2024 4 z 5

Dobrá motivační kniha, která mi občas připomínala Carnegieho ,,Jak získavat přátele.
Musím se přiznat, že mě ze začátku moc nebavila a počáteční dojem z rad, abych byl šťastný, usměvavý a pozitivní za všech okolností mě odrazoval. Ale v průběhu četby mě každá kapitola dávala větší a větší smysl a kniha mě začala bavit. Za pár let při jiném uspořádání mysli se k ní nejspíš vrátím. 78%

Kníračka12
Kníračka12
23.10.2023 5 z 5

V knize se dají najít důležité informace nejenom pro profesní, ale i pro osobní život. Na rozdíl od jiných knih není kniha filozoficky, duchovně a nábožensky zaměřená, ale opírá se o racionální vysvětlení.

Bookworm175
Bookworm175
16.10.2023 5 z 5

Skvělá volba

Pavel666
Pavel666
13.08.2023 5 z 5

Kniha je velmi dobře napsaná tak aby ji každý člověk pochopil a dokáže předat velké množství pozitivních rad ať už v běžném životě, zaměstnání nebo celkově mezilidských vztazích. Po přečtení knihy jsem pochytil hodně rad jak myslet velkoryse a řešit věci s nadhledem a v klidu a výsledek je pak hodně znát, že se s takovýmto přístupem vše řeší mnohem lépe.

marteen
marteen
24.05.2023 5 z 5

Tahle kniha nesmí chybět v knihovně každé duše, která chce od svého života přece jen trochu víc. Je to jedna z těch průkopnických, nadčasových knih, na téma seberozvoje. Mít ji doma a občas do ní nahlédnout, to znamená vzít si svou dávku velkorysého myšlení.

Žirafa94
Žirafa94
25.03.2022 4 z 5

Kniha shrnuje základní principy správného nastavení mindsetu při práci s jinými lidmi a především při práci sám se sebou. Hodně se mi na knize líbí uvádění reálných příběhů v životě, jednoduchost a shrnutí toho nejdůležitějšího, co by si měl čtenář odnést.

Prince_of_book
Prince_of_book
03.03.2022 4 z 5

Kniha je psána docela jednoduchým stylem ta, aby byla pochopitelná pro co nejvíce lidí. Tento styl je spjat i s formátem knihy, jenž je rozdělená do opravdu krátkých kapitolek pomalu po odstavcích, takže člověk ani nemusí číst dlouho a může si knihu a pomalu i každou stránku rozdělit do úseků. Je v ní k nalezení spousta zajímavých myšlenek z nichž mě nejvíce zaujala myšlenka na "cílenou" samotu.

Jediné co mi na knize krapet vadilo bylo to, že v ní bylo až nezvykle moc příkladů typu "dělal jsem s jedním člověkem" nebo "jeden můj známý" atd.

Ke knize se určitě v budoucnu ještě vrátím.

Hodnotím 9/10.

Leontyn123
Leontyn123
07.02.2022 5 z 5

Pramáti motivačních knih. Pro pravidelného čtenáře a hltače motivací a seberozvoje to není nic nového, ale v kontextu s dobou vydání knihy je její důležitost zásadní.

Tebby
Tebby
03.06.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Na to, kdy byla napsaná, je více než aktuální. Mám za to, že by si ji měl přečíst každý, a hlavně každý malicherný člověk. Doporučuji! 5*

PietroGrencik
PietroGrencik
28.03.2021 5 z 5

Klasika o sile mysle, ktorú niektorí spochybňujú, no nedokážu ju vyvrátiť.
Príjemne čítanie

Jac20
Jac20
16.02.2021 2 z 5

(SPOILER) Souhlasím, že některé myšlenky jsou pamětihodné a zaslouží si je připomínat. Ale nepřeháněl bych to s tím "chtěním".

lubosvnenk
lubosvnenk
17.12.2020 5 z 5

Za mne velmi ctiva a praticka fajn knížka. Doporučuji :-)

soukroma
soukroma
14.11.2020 2 z 5

Tahle kniha u mne skoro zviklala moje pochopení slov velkorysost, velkorysý (o spojení s myšlením nemluvě). Autor se zaměřuje na "já", tedy velké JÁ, a tím to končí - jak se tvářit, jak vystupovat (skoro jak klamat svět) - o druhé zásadně nejde, ani o náš vztah a chování k nim. A to je prostě špatně, o tom velkorysost rozhodně není. Autora ani našeho vydavatele nijak neomlouvá, že kniha je (do dnešní doby) prostě stará, a to hned na první pohled, první otevření.

Nikdy knihy (ne)doporučuji, každému se líbí či vyhovuje něco zcela jiného, ale zde tedy aspoň varuji: pamatujte na to, co je velkorysost (musíte si to ale najít jinde) - v téhle knize třeba najdete něco vhodného pro sebe, ale vězte, že tím nedláždíte cestu k velkorysosti (myšlení).

OSTROVID
OSTROVID
25.10.2020 5 z 5

Pokud dbáte o svůj osobní rozvoj, tato kniha by Vás neměla minout...

HelenBarbora
HelenBarbora
13.12.2019 5 z 5

Učebnice života. Kdo chce vylepšit svou osobnost, toto je ta pravá kniha :)

barca7361
barca7361
21.12.2018 5 z 5

Doporučuji všem, kteří se potácejí svým životem a mají pocit, že se jim nedaří. Kniha, která nakopne a pomůže ke změně vlastního myšlení.

Ttammarra
Ttammarra
15.10.2018 5 z 5

Výborná kniha, kterou by si měl přečíst každý a číst ji opakovaně. Rozhodně doporučuji ;)

Tereza299
Tereza299
18.03.2018 4 z 5

Tahle kniha Vám opravdu něco dá. Je zajímavé, že kniha vydaná v roce 93, může v dnešním světě tolik nabídnout. Všechno krásně bodově vypsané, takže to i hezky leze do hlavy. Pro lepší svět, spokojenější a šťastnější lidi bych tuhle doporučila jako povinnou četbu do středních škol :)

martin8738
martin8738
06.12.2017 5 z 5

Doporučuji. Dobrá kniha. Rád ji čtu. Vždycky najdu něco nového i když jsem jí už četl mnohokrát

katiiks
katiiks
08.05.2017 5 z 5

Čím víckrát tuhle knihu čtu, tím víc moudrosti v ní nacházím. Poprvé mě moc nebavila, teď (cca potřetí) mám okraje stránek popsané poznámkami a nemůžu se dočkat, až se k ní vrátím. Je opravdu skvělá a doporučuji všem! :)

rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

David Joseph Schwartz