Myslete na děti!

Myslete na děti! https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242296/bmid_myslete-na-deti-rWi-242296.jpg 4 396 107

Fiona pracuje jako soudkyně Nejvyššího soudu a při svém mimořádném pracovním vytížení vnímá manželův zálet s mladší ženou, na který mu přijde, sice bolestně, ale zároveň na nějaká hluboká řešení prostě nezbývá čas. Řeší komplikovaný právní spor – sedmnáctiletý mladík umírá na leukemii a rodiče odmítají transfuzi krve; patří ke Svědkům Jehovovým. Potvrdí soudkyně v precizně vedeném sporu, že právo na život je víc než právo rodičovské?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

The Children Act , 2014

Ssojka42
18.06.2017 4 z 5

Velmi dobré. Psychologie, emoce..., četla se mi těžce, hodně jsem přemýšlela, knihu odkládala. Musím vstřebat úvahy, myšlenky.

Gregorie
07.06.2017 4 z 5

Výživné. Opravdu těžké rozhodování, když jsem se vžívala do kůže hlavní hrdinky. Musela jsem si sáhnout do svědomí a stejně nevím co je vlastně správně. Četla jsem tuto kniho na hotelu na služební cestě a téma mi leželo v hlavě i na obchodním jednání druhý den. Ian McEwan se mnou vždycky trochu zamává.

Hanka_Bohmova
06.06.2017 3 z 5

Demontáž božstev, to by nám šlo pěkně, a co dál? Jsme ochotni a máme vůbec co nabídnout?
Moc zajímavá témata, ale na můj vkus pojato příliš stručně, spíš nadhozeno. Tři a půl hvězdičky.

selmapsovita
28.05.2017 5 z 5

Supr kniha. Dost hutná, to ale není u McEwana nic neobvyklýho.

122aksudil
13.02.2017

Moc zajímavá kniha. Pohled na názory, zvyky židovských rodin, tolik odlišný od našeho uvažování. Vřele doporučuji.

rajen
03.02.2017 5 z 5

Tuto knihu mám už od loňských vánoc v knihovně a stále jsem ji odkládala, díky výzvě přišla konečně na řadu. A byl to velký čtenářský zážitek. Četla se mi přitom docela těžce, není to kniha na odreagování a oddech, dokonce se ani nedá moc číst, když kolem vás poletují děti, takže jsem si ji vychutnávala jen po večerech. Nad touto knihou budete hodně přemýšlet. Najdete v ní hodně myšlenek, úvah a témat, málo přímé řeči. Musím říct, že po přečtení jsem nemohla asi tak dvě hodiny mluvit a přemítala jsem nad všemi rozhodnutími, která tam padla. Knížka mě hodně zasáhla. Nad charakterem soudkyně a jejími právními úvahami smekám, přestože jsem s jejím jednáním v jedné věci nesouhlasila a nejšpíš bych udělala to, co ona ne (její nečinnost přičítám její bezdětnosti, kdyby dítě měla, myslím, že by více pochopila, jak by její odpověď byla důležitá).
Bude mi chvíli trvat, než se začtu do další knížky a než tuto pořádně vstřebám. Cítím potřebu knížku poslat dál a diskutovat o ní, daruji ji (no, spíš půjčím) kamarádce (soudkyni) a těším se, až si o ní budeme povídat.

jiri77
30.01.2017 5 z 5

Tahle kniha donutí čtenáře zapřemýšlet o tom ,že rozhodovat o druhých a dokonce i sobě není vůbec lehká věc. Každý člověk je jiný a má i jiný pohled na svět díky výchově ,náboženství atd. Výborný psychologický román.

iva23
12.12.2016 3 z 5

Čekala jsem víc, ale určitě si od autora přečtu ještě něco dalšího.

lencin
26.11.2016 4 z 5

Výborné. Rychlé a dynamické,a to i přes důkladné prokreslení postav. Jednoduše mě bavilo sledovat Fionin s Adamův příběh. A přiměla mě přemýšlet. O odvaze a odpovědnosti.

Shardlake
17.11.2016 2 z 5

Příběh byl zajímavý, ale čekala jsem od knihy víc.

Ječmínek
07.11.2016 4 z 5

Téměř ve stejné chvíli životem Fiony zatřesou dvě události. Její manžel uteče za mladší milenkou a ona, soudkyně, musí rozhodnout o osudu mladého nemocného chlapce. Sledujeme, jak se tyto dvě linie rozvíjí a vzájemně ovlivňují. Rodí se zvláštní vztah mezi stárnoucí ženou a mladým chlapcem. "Domnívala se, že její odpovědnost končí na prahu soudní síně. Jenže jak by tam mohla končit?" Dobrá kniha, která vás donutí k zamyšlení.

Radka_p
31.10.2016 5 z 5

Keď Ian McEwan dokáže napísať takýto príbeh na 170 stranách, tak 500 stranové ságy pre mňa po prečítani tohto, strácajú zmysel

babsi66
19.09.2016 5 z 5

Po všech stránkách dokonalé. Neskutečně mě baví jazyk autora, to, jak i skrze detaily dokáže o postavách sdělit mnohé, i to, jak o závažných věcech vypráví s lehkostí a bez zbytečného dramatu a přesto z textu poznáte, že to drama je a sakra velký.

A jelikož jsem z oboru, vyloženě jsem si užila právní argumentace soudních případů zmíněných v knize.

Crimble
11.09.2016 5 z 5

Ze začátku trochu těžkopádné, ale postupem času klasicky bezchybný McEwan. Některé věci chytře ponechává v mlze nedořčené, čímž udržuje napětí. Pochybnosti o víře - již tradiční autorovo téma. Lze jen doporučit.

Disease
02.09.2016 4 z 5

Tentokrát prakticky bezdějové, hodně psychologie a emocí. Ale i tak opět velmi dobré.

Agatha84
31.07.2016 5 z 5

Dojemný, prožitkově velmi silný příběh!

Qadin
30.07.2016 5 z 5

Dotkla se mě nesmírně, oslovila mě jako člověka pracujícího s lidmi v pomáhající profesi, který také překračuje hranice profesionality směrem k lidskosti, díkybohu zatím bez sebevražd a bez moci rozhodnout o životě a smrti...

magnolia
21.07.2016 4 z 5

Asi můj první přečtený McEwan, tuším, že do Betonové zahrady jsem kdysi dávno nakoukla a odpuzovala mě. U tohoto románu se mi líbila hlavní hrdinka, ač starší, bezdětná a na významném pracovním postu, byla mi blízká. Její osobní příběh byl zajímavý, ostatní soudní kauzy také, ale spíše jsem je vnímala jako zdržování od toho hlavního děje. Kniha je slabá, byla přečtená rychle a místy mě bavila velmi. Asi nejhezčí byl rozhovor s Adamem v nemocnici. V některých popisných částech jsem se musela nutit k soustředěnému čtení. (Adamovi bych já nedokázala neodepsat).

HŠ
20.07.2016 3 z 5

První polovina knihy mě nadchla. Zajímavé kauzy z pohledu soudkyně. Druhá část knihy už mi přišla strašně rychlá, zbytečná, kde se kromě posledních pár stránek nic zajímavého neudálo. Možná tam byly jen moc hluboké myšlenky, které jsem si nedala do souvislostí.

adriane9
09.07.2016 5 z 5

Velmi silný knižní zážitek od výborného spisovatele. Nemohu se stále vzpamatovat z osobnosti oné soudkyně její vnitřní boj i sílu to vše přijímat v rámci profese. Kniha je čtivá, velmi mne pohltila dějem postavami i filozofickým výkladem. Všichni jsme lidé, všichni máme vnitřní souboje ačkoli některé profese vyžadují odstup a chlad. Jsem potěšena a doporučuji.