Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

maximus13
12.05.2021 3 z 5

Krátké fejetony. Některé úsměvné, některé k zamyšlení. EXISTUJE UŽ audiokniha, kterou načetl sám pan Marek Eben!

vassovka
04.05.2021 5 z 5

Úsměvné, příjemné čtení, při kterém někde v povzdálí slyšíte hlas samotného autora:) a hned to přijde ještě úsměvnější :)

Čtenářka73
03.05.2021 5 z 5

Miluju Marka Ebena, jeho styl, vyjadřování i laskavý humor. Marek nemá potřebu nikoho (kromě sebe) shazovat, a přesto je vtipný. Kroužková vazba je zbytečná, ačkoliv kdyby mi to nebylo líto, vytrhla bych si některé listy a nosila je v kapse jako antidepresivum. Souhlasím s většinou předchozích komentářů, zejména se čtenářkou Pralinka 1910: Pane Ebene, nechtěl byste kandidovat na prezidenta?

allebra
01.05.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem jsem poslouchala jako audioknihu, protože sympatickému podání Marka Ebena jsem nemohla odolat. Laskavé vyprávění, v němž svým noblesním projevem přiměje autor prostřednictvím inteligentního humoru nejednoho posluchače nejen k úsměvu, ale i k zamyšlení. Ideální poslouchání na dobrou noc.

mi-380
29.04.2021 5 z 5

Mám rád auta, autíčka, výlety autem i Marka Ebena. Tedy kniha pro mne. S pověstným laskavým humorem nám autor vypráví příběhy, s nimiž se většinou s úsměvem ztotožňuji, některé z nich jsou dokonce naprosto shodné s mými. Čteno postupně po večerech pro navození dobré pohody před spaním.
100 % (296 hodnotících s průměrem 92 %).

Hned jsem si vzpomněl na Karla Gotta, který si kdysi koupil nádherné Porsche. Když jsem ho po roce potkal a ptal se, jak se mu jezdí, řekl mi: „Už ho nemám.“
Tak jsem se ptal proč a on řekl: „Jel jsem do Hamburku, v Praze jsem nastoupil jako muž středního věku a v Hamburku vystoupil stařec.“
Musím říct, že to jen potvrdilo mé podezření, že na sportovní vozy už je v mém případě pozdě.

Sexy může být svetr nebo triko, ale kabelka mi připadá stejně sexy jako koš na prádlo. A není pravda, že kabelky si nikdo nevšímá. Všímají si ženy. Ty moc dobře ví, co jsou kabelky zač. Kabelka je signál, který vysílá jedna samička druhé…

Driftersoul
24.04.2021 5 z 5

Neobvykle laskavá povídání o různých tématech všedního života, plná moudrých, inteligentních postřehů a humoru. Zkrátka Marek Eben ve své ryzí podobě a noblese.

Kočičáci
18.04.2021 5 z 5

Láska a obdiv k Marku Ebenovi mě provází celým mým životem. Jako dítě jsem ho milovala v roli Válečka, dospívání mám spojeno s albem Bratří Ebenů Tichá domácnost a singlem Za malou chvíli. Jako dospělá jsem si nenechala ujít jeho skvělou talk show Na plovárně a úžasné moderátorské vstupy ve Star Dance.
Takže ani Myšlenky za volantem mě nemohly minout. Jak jsem předpokládala, kroužkový blok tam být nemusel, protože ani jednu kapitolu jsem vytrhnout nechtěla - líbily se mi všechny. Mám ráda jeho inteligentní, laskavý humor, který mi kouzlí úsměv na rtech. Děkuji pane Ebene!

Gabcatko
18.04.2021 5 z 5

Laskavé čtení, které pohladí na duši i pobaví. Pokud by bylo pokračování, dám příště přednost audioverzi, to musí být ještě lepší zážitek.

Renatka11
17.04.2021 5 z 5

Pohodové a moc milé čtení. Marek Eben je moje krevni skupina.

cirruska
17.04.2021 4 z 5

Pro toto dílko jsem zvolila poslech a jak jsem správně tušila, dodalo to knize kouzlo v podobě příjemného přednesu a hlasu autora. Krátké fejetony byly milé, zábavné a místy i lehce k zamyšlení. Palec hore a úsměv na tváři.

Pavlína197
13.04.2021 5 z 5

Opravdu příjemné čtení. Většinu času jsem se usmívala, chvílemi pochechtávala, občas smála a jednou řehtala, až mi tekly slzy.

Aleen
12.04.2021 4 z 5

Asi nejlepší pro poslech audioknihy je, když ji načte sám autor. Pokud autor, jako v tomto případě, je i zdatný v zacházení s češtinou a její výslovností, je ten zážitek opravdu nezapomenutelný. Vtipná, zajímavá a trefná zamyšlení nad běžnými věcmi, nad kterými kdekdo z nás přemýšlí při cestě do práce, mi tu cestu velmi zpříjemnila. Jen jich bylo málo, takže jsem měla nezvykle rychle odposloucháno. A to bych například příhod s jezevčíky, z velmi osobních důvodů..., ráda poslouchala i vícero. Tahle knížka je čistá a milá jako autor.

marwinmh
12.04.2021 4 z 5

Líbivý, inteligentní a nenásilný humor pana Ebena mám ráda, a tato kniha krátkých povídek mi jednoznačně vykouzlila úsměv na rtech, který zde setrval i po jejím dočtení.

iveta3689
10.04.2021 4 z 5

Vtipné, krátké postřehy. Milá kniha. Jako audiokniha je namluvená přímo Markem Ebenem, což je skvělý bonus.

radkanin
10.04.2021 5 z 5

Laskave, vtipne a trefne kratke glosy. Naprosto perfektni a stranky necham vsechny na svem miste, jsou presne tam, kde maji byt :-)

HaJC1978
08.04.2021 5 z 5

Nevytrhla jsem nic. Kniha/sešit zůstala celá a jako jedinou vadu bych jí vytkla její útlost. Takového milého a pozitivního čtiva není nikdy dost a každá taková knížka je vždycky moc útlá a člověk je na konci vždycky moc brzy. Doufám, že promořování brzy skončí, autor se vymaní z koloběhu desinfekce, rukavice, pytlíky na rohlíky a znovu co nejdříve, pln dalších myšlenek, usedne za volant. Pokračování by velmi potěšilo.

cameronova
31.03.2021 5 z 5

Redford, květák a káva s cremou nejvíc! Užila jsem si audio verzi a smála se, kudy jsem chodila.

ANDY28
30.03.2021 5 z 5

ach, tuhle krásu minulosti již dnešní třicátnici a méně již vůbec nepochopí, což v některých případech (jako čekání na servis od 5:00 ráno) naštěstí! Nádherná nostalgie.

lapagerie
29.03.2021 5 z 5

Miluju Marka Ebena. Miluju jeho češtinu, způsob, jakým používá slova, tvoří věty. A tahle skvělá knížka fejetonů má čestné místo u mě v poličce.

Tamten
28.03.2021 3 z 5

Drobné fejetony, kterých se nedá přečíst moc najednou. Některé jsou dobré, některé moc ne.