Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1069 365

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Evelin2506
07.11.2021 4 z 5

Milé překvapení. Kniha se mi moc líbila, původně se mi do ní nechtělo, začala jsem číst kvůli výzvě a půjčila jsem si ji, ale určitě zakoupím - stojí za to ji mít doma.

Sova15
06.11.2021 5 z 5

To bylo pohlazení po duši. Krásné, pravdivé a často jsem přikyvovala souhlasně hlavou, protože si myslím totéž. Díky pane Ebene. Mám Vás ráda, už od dob seriálu Kamarádi, Vaše písničky i skvělé moderátorské výkony.

milary
02.11.2021 3 z 5

Marka Ebena jsem si vždycky považovala a považuju. Tak nějak obecně.
Ráda jsem koukala na Plovárnu, ráda ho vidím hrát, a když jsem ho dříve občas slýchala moderovat, nezarmoutil.
Oblast ve které ho vnímám jako naprostou špičku v oboru, je ale muzika, které se léta věnuje s bratry; zpěv, bezchybná technická a intonační jistota a - texty.
Ty jsou pro mě - jeden každý - něčím naprosto dokonalým po všech stránkách, které by takový text měl mít. A že jich je...

A tak není divu, že mi některá zamyšlení v knížce přišla, - no, - jaksi málo ebenovská, místy trochu plytká, unavená a jakoby z musu. A to i formulacemi.
Kvituju, co Marek Eben píše v anotaci, a ano, to už je zase on. Jenže, já bych stejně ty listy neškubala, málo platné...
A "neškubala" jsem ani jednotlivá vyprávění v audioknize, jen jsem si dávala čím dál delší pauzy, ale zase tam byl bonus autorova hlasu, a to se mi líbilo.

Tak jo, jdu si pustit muziku.

Clair16
30.10.2021 4 z 5

„Nikdy si nedávám novoroční předsevzetí. Nejsem totiž moc dobrý v jejich plnění. Je lepší si nedat žádná předsevzetí a pak se příjemně překvapit. Což mi ovšem taky moc nejde.“
Jeden kolega se mi kdysi svěřil, že trpí podprahovou nedůvěrou k bytostně, až programově dobrým (veřejně známým) lidem. Jeho obavy nesdílím, ale občas se přece přistihnu, že nemám úplně příjemný pocit očekávání, když v anotaci nebo recenzi zaznamenám, že je dílo „pohlazením po duši“ nebo „vykouzlí úsměv na tváři.“
V případě Marka Ebena a jeho sloupků ale tíseň ani předpojatost nejsou na místě. Jeho krátké, chronologicky řazené texty jsou mírné a laskavé. Autor vzpomíná a komentuje s rozhledem, optimismem a mírnou ironií, kterou obrací převážně vůči sobě. Zbytečně; má jazykový cit, smysl pro věrohodnost a dokáže být zábavný i při vyprávění o zdánlivě obyčejných věcech.

michaela0810
26.10.2021 3 z 5

Milé příběhy, usměvavé, bezva relax.

IvaKo
25.10.2021 4 z 5

Úsměvná mini zamyšlení nad podivnostmi všedního dne. Párkrát jsem se musela smát nahlas, takže doporučuji jako antidepresivum.

GaleW
25.10.2021 5 z 5

Pana Ebena mám prostě ráda a po přečtení téhle "knížečky" ho mám ještě radši.

lenyleny
22.10.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Začala jsem poslouchat v autě, ale hned jsem usoudila, že to není ono. To potřebuje klid, pohodlně se usadit třeba v křesle a poslouchat, rozjímat, velmi často se nad tím zamyslet a ještě častěji se od srdce zasmát. (třeba u kapitoly o jezevčíkovi). Doporučuji jako protistresovou terapii. Určitě se k poslechu budu vracet.

Arwen777
22.10.2021 5 z 5

Tak i já se přidávám k nadšeným čtenářům (v mém případě posluchačům) a obdivovatelům Marka Ebena, kterého jsem měla vždy ráda, a tento jeho další rozměr mi prosvětlil několik dní. Zvolila jsem schválně audioknihu hned, jak jsem zjistila, že ji namluvil sám autor. A trefa do černého. Jeho kultivovaný projev, tón hlasu, který vypointuje vlastní myšlenky přesně tak, jak to sám zamýšlel, to byla třešnička na dortu, která dovedla knihu k dokonalosti.
Laskavý, ironický humor, spousta zamyšlení a postřehů k dnešní době. Možná si knihu lépe vychutnají lidé ve středním věku a starší, s více životními zkušenostmi a nadhledem. Většina příspěvků mi alespoň vyloudila úsměv na tváři, u některých jsem se vyloženě smála a pár jich ve mě vyvolalo nostalgickou náladu. Jsem moc ráda, že jsem se ke knize dostala a zvažuji, že si ji pořídím i v knižní podobě.
Určitě se k ní budu vracet a všem ji z celého srdce doporučuji.

vygum
19.10.2021 5 z 5

Četba proti splínu :-)

Florindela
16.10.2021 5 z 5

Krásné čtení. Pohlazení pro duši.
P.S. Nevytrhla jsem ani list

betička
14.10.2021 5 z 5

Úžasně uvolňující čtení. Kniha je v kroužkové vazbě, aby se z toho dalo vytrhnout to co se vám nelíbí, ale nenašla jsem tam takovou ani jednu stránku. Pokud bych trhala, tak ze zcela jiného důvodu, abych měla některé ty myšlenky s sebou a když budu mít náladu pod psa, tak sáhla do kapsy a vytáhla papírek poslední záchrany. Vsadím se, že by to vždy pomohlo :-)
Obdivuji pana Ebena, jak s takovou lehkostí a grácií dokáže psát o obyčejných věcech a nebo naopak se podívat z nadhledu na takový "delikátní" problém do kterého já bych se totálně zamotala :-)

azeret92
06.10.2021 5 z 5

Naprosto úžasná knížka. Úsměvné. Doporučuji si i poslechnout audio knihu, která dodá celé knížce ještě větší kouzlo a požitek

Cher
05.10.2021 5 z 5

Moc hezké čtení.

alishek
02.10.2021 3 z 5

Odlehčené čtení, některé "povídky" vtipné, některé zase o ničem, ale celé se to doplňuje, takže se to čte hezky a poměrně rychle.

Culina68
01.10.2021 5 z 5

Jak milé úvahy ! Pohladí po náročném dni a navodí dobrou náladu. A té pravdy v nich ! Marek Eben nezklamal.

sissque
28.09.2021 5 z 5

Kdo má rád Marka Ebena, tomu se kniha jistě bude líbit.
Je plná jeho noblesního, kultivovaného projevu, moudrého a laskavého humoru, nad kterým se pousmějete a zároveň, nikdy nikoho nemůže urazit.

Mně se celkové zpracování velmi líbilo.
Kniha je ve formě kroužkového deníku, jak sám pan Eben řekl, to kvůli obsahu, který by se vám nelíbil, aby se dal list pohodlně vytrhnout.
No, mně zůstaly všechny. :-)

Povídky vás pobaví, některé z nich také donutí se zamyslet a najdete v nich poselství.
Všechny jsou ale psány čtivě, kniha se nedá odložit.
A ta práce s jazykem, s češtinou… To se prostě čte tak krásně!

Plánuji si koupit také audioknihu, na delší cesty v autě.
Věřím, že kniha načtená samotným panem Ebenem bude mít ještě větší kouzlo.

pedobro
28.09.2021 5 z 5

Má-li někdo rád neotřelý humor Marka Ebena, je to jednoznačně trefa do černého.
Milé, vtipné, odpočinkové...

toulava
27.09.2021 4 z 5

Přijemné odpočinkové čtení s esencí humoru Marka Ebena. Některé fejetony byli i hodně duchaplné a až filosofické.

LenkaKa
25.09.2021 4 z 5

Milé pohodové čtení, humor Marka Ebena mám ráda.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 464x