Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/453531/bmid_myslenky-za-volantem-IHk-453531.jpeg 5 1066 365

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

RADOST
26.03.2021 3 z 5

Jednoduchá, moudrá, mnohdy vtipná zamyšlení nad běžnými situacemi. Doporučuji číst pozvolna, každý den si okořenit jen pár fejetony. A zamyslet se nad nimi. Potěší, pohladí, zpříjemní den.

Jessica007
26.03.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha. Takové pohlazení na duši. Přemýšlivá, vtipná, příjemná a slušná. Jako autor, myslím. Třeba Zeleninová zahrádka byla skvělá, jak už je tu v komentářích psáno, ale - prostě všechny. Kniha se mi moc líbila, doporučuji.

hzd
24.03.2021 5 z 5

Moc milá knížka. Mám pana Ebena moc ráda, jeho vtipné postřehy a připomínky mě potěšily.

Jolina
24.03.2021 5 z 5

Zeleninová zahrádka! TOP!

Knihomura
20.03.2021 5 z 5

Doporučuji číst opravdu v úplném soukromí. Na veřejnosti se po vás budou ostatní otáčet a doma požadovat vysvětlení /případně přečíst příslušné pasáže/, proč se tak řehtáte. Ale samozřejmě i spousta laskavého moudra k zamyšlení. DÍKY, pane Ebene!

pige
20.03.2021 odpad!

Ačkoli mám Ebena ráda, svým psaním mě vůbec nezaujal.

jes09
18.03.2021 5 z 5

Výborná kniha, pobavila jsem se u ní a hlavně odreagovala. Krásně se četla, jediné čeho lituji, že kniha nemá myšlenek více :)

Kerberos
17.03.2021 5 z 5

Krátké humorné postřehy,které ukazují jak to vidí pan Eben.Musím s ním naprosto souhlasit.Poslouchala jsem audio namluvené samotným autorem ,což je přidaná hodnota.Určitě doporučuji jako pohlazení po duši.

tonysojka
17.03.2021 5 z 5

Velmi příjemně se poslouchalo. Ebenovy postřehy ze života, noblesní, inteligentní a nevtíravý humor jsou lékem na splín a znechucení. Párkrát jsem se rozesmál nahlas, a to si myslím o sobě, že jsem nastaven na tvrdší typ humoru.
Každopádně velmi hezké chvíle jsem strávil při poslechu.

PetrCepek
17.03.2021 5 z 5

Pro tohoto noblesního pána mám slabost už do dob Válečka ze seriálu Kamarádi. Proto pokud je ochoten se podělit o několik desítek postřehů na nějrůznější poděty všedních dnů, pak u toho nemohu chybět. Moc rád bych si někdy v budoucnu přečetl či poslechl druhý díl s názvem "Jak se líbily Myšlenky za volantem Markétě Fišerové"

Janis060
15.03.2021 5 z 5

Vtipné, výstižné a v podání autora na CD nemá chybu.

Booky84
13.03.2021 5 z 5

Příjemné a pohodové čtení, ideální pro dnešní zamračené odpoledne.

makyla
11.03.2021 5 z 5

To bylo tak milé čtení. Děkuji pane Ebene, žádný list nebyl vytržen. :)

Knižní střípky
10.03.2021 5 z 5

MYŠLENKY ZA VOLANTEM jsou souborem fejetonů a sloupků pana Ebena, které vycházely v letech 2014 až 2020. Jelikož mám moc ráda autorův hlas a přednes, vybrala jsem si ke čtení formu audioknihy, kterou si on sám namluvil. Jeho jemný a inteligentní humor se vinul celou knihou a moc se mi líbilo, jak krásně a s citem mluvil o své ženě Markétě. Vtipně glosoval současné problémy a u některých fejetonů jsem se smála nahlas a u toho zbytku jsem měla v podstatě po celou dobu poslechu aspoň úsměv na rtech. Pokud stejně jako já máte rádi pana Ebena a potřebujete něco milého, co Vás povzbudí a zklidní, mohu tuto sbírku fejetonů doporučit a v tomto případě se rozhodně přimlouvám za čtení ušima.

Bylo to skvělé a škoda, že to nebylo delší. I když dávám přednost klasickým románům tady mi vůbec nevadilo, že to byly krátké fejetony. Pan Eben ke mě promlouval svým podmanivým hlasem a mně bylo krásně.

Šánka
09.03.2021 5 z 5

Jemný, chytrý, laskavý, prostě ebenovský humor. Kraťoučká knížka, která potěší, povzbudí a vylepší náladu, a to je v dnešní době tak potřebné!
Zasmála jsem se, nevím, co bylo nej, a také se mi moc líbilo, jak vtipně mluví o své ženě, přitom ta úcta a láska je tam všude znát, a ještě si umí udělat legraci i sám ze sebe.
Marek Eben je pro mne slušňák s noblesou, takový ten typ chlapa, který je skoro na vymření :-).

Makaja
08.03.2021 5 z 5

Ne, ne, ne, žádná strana se vytrhávat nebude. Vtipný a inteligentní humor. Mám Marka už léta spojeného i s folkovými písničkami, v nichž se také odráží jakási sebereflexe a obraz společnosti, takže jsem nic jiného ani nečekala. Prostě paráda.

Dagmar58
08.03.2021 5 z 5

Nenapíšu určitě nic nového a budu se opakovat, ale tyhle "Myšlenky" jsou příjemné, inteligentní a vtipné čtení od příjemného, inteligentního a vtipného Marka Ebena. Pohlazení po duši.

janasim
08.03.2021 5 z 5

Pana Ebena mám velmi ráda. Od předloňským Vánoc je pro mě milým rytířem Valeriánem a stejně tak jako v pohádce mě jeho role potěšila, tak i tyto fejetony jsou velmi laskavé. Už i úvod je mile vtipný. Nenajdete zde prvoplánový humor, nebudete se za břicho popadat, ale budete se cítit dobře a pak si někdy řeknete: ,,A sakra, ten Eben měl fakt pravdu." Jako já včera, když jsme se s manželem dívali na film.

jaroiva
08.03.2021 5 z 5

Krátké vtipné fejetonky. Opravdu jsem se pobavila, i když se mi zdá, že jsou to svou povahou vlastně samé stížnosti. Taky jsem brblavá povaha, ale M. Eben to podává skoro, jako by si nestěžoval. Přesto to tam cítím.
Co mě ale rozesmálo hlasitě, bylo balení dárků. To je tak! přesné :).
Myslím, že se k tomu budu vracet ještě postupně podle ročních období, dát si jednu kapitolku na začátku měsíce, a bude hned veseleji.
Zařazuji do ČV, jako knihu, kterou po dočtení někomu daruji... ale bude to zcela jistě nový výtisk.

4xbabča
06.03.2021 5 z 5

Příjemné, milé, velmi vtipné čtení a Marek Eben umí své příhody, které by se zdály celkem obyčejné povýšit na čtení pro radost. Dobře jsem se bavila a dost nasmála a myslím, že takové knihy jsou opravu příjemným odpočinkem.

humor fejetony sloupky

Marek Eben
česká, 1957
2020  90%Myšlenky za volantem
1990  85%Brnkání na duši
2012  91%Na plovárně s Markem Ebenem
2015  97%Marek Eben a hosté Na plovárně
2006  72%Život sedmkrát jinak

Kniha Myšlenky za volantem je v

Přečtených1 462x