Myšlením k bohatství

Myšlením k bohatství https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36216/bmid_myslenim-k-bohatstvi-xhA-36216.jpg 4 235 45

První vydání amerického bestselleru. Kniha nás naučí rozvíjet všechny dobré vlastnosti jako je vůle, rozhodnost, vytrvalost a pevný charakter. Je to návod na bohatství nejenom materiální, ale především bohatství vnitřní. Poukazuje na naše skryté kvality, na náš talent a podává návod, jak ho využít. Dozvíte se, jak si vytvořit správný okruh spolupracovníků, jak podnikat, jak začít, jak vytrvalostí dovést své záměry k úspěšnému konci. Všechno materiální má začátek v myšlence, to je základní idea této knihy od Napoleona Hilla. V této knize najdete tajemství, jak vydělat peníze. Může to změnit váš život. MYŠLENÍM K BOHATSTVÍ vychází z autorova slavného PRINCIPU ÚSPĚCHU. Zahrnuje moudrost, ke které dospěli bohatí a úspěšní lidé. Kniha byla inspirována magickou poučkou Andrewa Carnegieho. Carnegie odhalil tajemství svého úspěchu několika mladým mužům, kteří se díky tomu dopracovali velkého bohatství. Tato kniha vás naučí tomuto tajemství — i tajemství jiných velkých lidí. Ukáže vám nejenom CO DĚLAT, ale i JAK TO DĚLAT. Pokud se naučíte uplatňovat jednoduché základní techniky, ovládnete tajemství opravdového a trvalého úspěchu. BUDETE MÍT VŠE, CO JSTE SI V ŽIVOTĚ PŘÁLI.... celý text

Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Pragma

Think and Grow Rich , 1937

Anya636
04.11.2020 2 z 5

Asi jedna z prvních knih, které by si měl přečíst člověk, který o ještě o osobních financích nepřemýšlel. Většina věcí zde zmíněných mi přijde naprosto logická, samozřejmě každý si odsud může odnést něco jiného. Pro mě to byla škoda času, kdy jsem mohla dělat něco jiného, podobně jako další motivační knihy Alchymista, Mnich, který prodal své ferrari nebo Nejbohatší muž v Babyloně. Zajímavé, ale konkrétní postupy zde nenajdete. Pokud jste na začátku své cesty za penězi tak si ji přečtěte.

Anilka13
21.06.2020 5 z 5

Inspirující. Motivující. Návod, jak vydělávat více peněz.

Maara320
14.06.2020 5 z 5

Doporučuju všem, kteří chtějí něco dokázat a posunout se dál. Myšlením k bohatství není však jen o pozitivním myšlení :-)

stastnyctenar
16.05.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji všem. Jsou zde uvedeny metody, které fungují (což je dokázáno mnoha úspěšnými lidmi). Dobře napsaná a skvěle čtivá.

karelpeter
12.01.2020 4 z 5

Souhrný návod, co dělat a co nedělat, pokud chce člověk dosáhnout bohatství. PS: pouze myšlení nestačí :D

DK_Ronie
05.01.2020 2 z 5

Některé myšlenky dobré, ale na mě se to už moc opakovalo.

DomT
08.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha, která je stále aktuální.

OldSon
13.04.2019 5 z 5

Inspirativní

ijcro
14.01.2019 1 z 5

Typická americká motivační kniha (a tak je na ní potřeba nahlížet a držet se zdravého rozumu), o které jsem si zpočátku myslel, že ji napsal odpadlý jehovista :) . Dobrý psychologický průplach pro prodejce v pyramidách od amway...
Nejsem si jist, kam by se ztratili všichni namotivovaní blbci, kdyby si ji přečetli.

michal7592
04.09.2018 3 z 5

Velice motivační kniha. Krásně popsáno čeho je člověk schopen, když si jde za svým snem/cílem. Knihu jsem většinou četl každy den před spaním jako takovou denní dávku motivace při studiu v zkouškovém období.

Jack Bauer
31.01.2018 1 z 5

Kdo chce kam. pomožme mu tam aneb Každý svého štěstí strůjcem. Inspirující kniha s mnoha dobrýmy postřehy, ale jako každá taková podobná musí se brát s nadhledem. je to vlasně taková moderní bible, něco si z toho člověk vezme, ale jako světový bestseller bych to nepovažoval, spíš to zavání brakovou literaturou.Přeměna sexuální energie na tvořivou...? :) Opět spíše do amerických podmínek ne do našich. Je to opět stejný blábol jako kniha Tajemství, přej si a vesmír ti to splní, zde Nekonečná inteligence... samé příklady, že Ford či jiných pár vyvolených něco dokázali, to je jako bych napsal knihu o tom že stačí vsadit sportku a taky vyhrajete 2 miliardy, však už to před vámi dokázali jiní, stačí věřit a vesmír vám to splní. Co na takové bláboly říkají psychologové: https://www.zena.cz/nenutte-se-myslet-pozitivne-jen-si-uskodite/r~5b7085e2fb0011e7ad1e0cc47ab5f122/?utm_source=centrumHP&utm_medium=stylebox&utm_content=editor1&utm_term=position-1
Představte si, že jste pozváni na několik svateb. Na každé z nich se novomanželů optejte, zda počítají s rozvodem. Reakce bude přirozená, budou vás mít chuť vyvést. Není se co divit. Nikdo nepočítá s tím, že jeho svazek skončí krachem, ale přitom se rozvádí každé druhé či třetí manželství. a tom to je

martin8738
06.12.2017 5 z 5

Kniha by určitě měla být základním kamenem knihovny každého, kdo se o tento druh lietratůry zajímá. Výborná kniha a rád se k ní vracím. Za mě 5*

konicekbily
20.10.2017 5 z 5

Knihy hodnotím podle doby, kdy byly napsány a co měly světu říci. Tato vyšla ve velice krátké době po sametové revoluci, byl to obyčejný překlad populární literatury, ale přinutila mne k zamyšlení, jak to podat dětem, aby to někam dotáhly. (narozeny 1971 a 1974). s některými citacemi knihy se polemizovat nedalo a tak mi kniha pomohla. Byla to dobrá investice do vzdělání!

Hanja
13.08.2016 4 z 5

Už název napovídá, jaký je rozdíl mezi bohatým a chudým člověkem.
Nee každý člověk, který je chudý, jím bude napořád, pokud si pozorně přečte knihu a zároveň začne aplikovat rady od Napoleona Hilla.
Napoleon Hill patří mezi špičku autorů osobního rozvoje, proto by kniha měla být na seznamu těch lidí, kteří plánují velké změny v životě.

Takerian
03.04.2016 4 z 5

Velmi zajímavé myšlenky. Člověk vše nemůže brát úplně vážně, ale rozhodně je to velmi inspirující kniha ;)

jakub2696
25.01.2016 4 z 5

V knize jsou hodne dobre myslenky a da se cist i 5x a porad prijde clovek na neco noveho. Nektere temata by se dali i vice rozvest. Nicmene jsou tam i hodne obecne stare postupy, ale to se da pochopit. Autor ale zcela urcite predbehl dobu ve ktere byla kniha napsana.

IŠ
16.10.2015 3 z 5

Namlsaná knihou "Pozitivním myšlením k úspěchu" od stejného autora, sáhla jsem po této knize. Nebyla jsem zklamaná. Stejně tak se nedostavil žádný záchvat nadšení. Jeho "Pozitivním myšlením k úspěchu" zůstalo nepřekonáno. Myšlením k bohatství je kniha o "penězích". Nevím proč mě to tak překvapilo. V některých chvílích mi kniha připomínala instantní návod pro zvýšení obratu prodejců na realitním trhu nebo pojišťovacích agentů. Ale i přesto se zde dá najít několik zajímavých informací např. jak znásobit mozkový potenciál, informace z oblasti přeměny sexuální energie a souvislost mezi úspěchem a silným libidem. Ale prostor proto, aby se s nimi šlo do hloubky v této knize není resp. možná to nebylo účelem. Jako ve všech knihách Napolen Hill říká vlastně jediné - kdo chce kam, pomož si tam sám.

Taji
22.07.2015 5 z 5

Četla jsem asi před 15 lety, knížka se mi velmi líbila, ačkoliv se výsledek nedostavil. :-D. Ale proč to hned házet na autora, prostě jsem třeba bylo málo aktivní nebo něco jiného dělala špatně. A zrovna teď jsem se rozhodla, že si ji dám znova :-)

ladyba
15.05.2015 5 z 5

Trochu nerozumím negativním ohlasům. Je to především kniha o přístupu k životu, který nemá být pasivní, ale aktivní. Prostě každý svého štěstí strůjcem.

jana4914
19.10.2014 4 z 5

Nejvíce mě zaujala část o přeměně sexuální energie na tvořivou.;)