Myslela jsem, že tě znám

Myslela jsem, že tě znám https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418307/bmid_myslela-jsem-ze-te-znam-VEI-418307.jpg 4 285 111

Na čí stranu se postavíte, když na tom opravdu záleží? Když Julesina dcera Saffie obviní Hollyina syna Saula z šokujícího činu, je to vůbec poprvé, co je dlouholeté přátelství těchto dvou žen ohroženo. Nic Holly nepřesvědčí o tom, že je její syn vinen. Jules má na druhé straně třináctiletou dceru, která je už nějakou dobu očividně traumatizovaná. Zatímco se obě přítelkyně snaží vše vyřešit v klidu a bez policie, vyplouvají na povrch další odhalení. Všechno, co doteď obě považovaly za pravdu, se otřásá v základech, a jejich přátelství je čím dál křehčí. Když jedno z dětí zmizí, nabírá celá situace mnohem temnější obrátky. Komu vlastně můžou věřit? Holly a Jules zjišťují, že lidé kolem nich jsou jiní, než jací se zdáli být. Dokonce i ony samy. Přátelství versus mateřství. Čemu dají přednost, když jde do tuhého?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

I Thought I Knew You , 2019

Toledo
03.03.2022 4 z 5

Zajímavé čtení, u některých pasáží jsem se nemohla odtrhnout a četla pořád dál a dál a přemýšlela, jak to celé vlastně je. Podle mě, stojí kniha za přečtení.
O konci raději nic nepíšu, abych nespoilerovala :)

tyna_01
10.02.2022 4 z 5

Kniha byla fajn, čekala jsem ais vyloženě krimi, což kniha není. Četla se dobře, jen mne byly některé části zbytečně dlouhé a nutilo mne to některé odstavce přeskakovat, proto jenom 4⭐️

martineden
17.11.2021 4 z 5

To tedy byl nářez! Čekala jsem nějakou ženskou literaturu, ale tohle mě překvapilo. Škoda, že kniha nebyla tak o 50 stránek kratší, už se to táhlo pomalu. A ten konec, jak všichni provedou sebekritiku, nevim nevim... přesto ale fakt dobré téma.

Johanka1956
14.11.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé, skvělé. Doporučuji - jedno hloupé obvinění a co dokáže způsobit. Tolikrát jsem se musela zastavit a zamyslet nad tím, jak bych se zachovala, čemu bych věřila, je můj vztah s dětmi tak pevný a plný vzájemné důvěry, že bych jednoznačně stála na jejich straně? Ano spoustu otázek jsem si položila, vždyť do podobné situace se může dostat každý z nás. Krásné počteníčko.

Surikata369
18.10.2021 3 z 5

Bohužel mě tahle kniha vcelku zklamala. Myslela jsem, že bude trochu temnější, možná domyšlenější. Vlastně se tam zas tak moc neudálo. Myslím, že by mohla mít o spoustu stran míň a nic by se nestalo. Takový průměr- za mě.

ještěrka38
01.10.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Mám ráda tento typ knih.

pch1976
11.09.2021 5 z 5

Tak tohle byla jízda.... Napínavé od začátku až do konce. Skvěle napsané. Celou dobu jsem se zabývala myšlenkou, jak bych se zachovala já v této situaci. Přečteno na jeden zátah. Skvělá kniha.

martina2540
21.07.2021 5 z 5

Velmi čtivá a zajímavá kniha, musela jsem ji rychle číst, abych věděla, jak vše dopadlo, jen mě mrzelo pár neoznačených spoilerů tady na databázi, které mi četbu trošku pokazily. Po nahlášení jednoho se přidalo upozornění na spoiler. Jinak mě překvapily tři velké gramatické chyby v textu.

juliesze
23.06.2021 4 z 5

Nejdřív jsem si říkala, že se jedná o další z plytkých románů pro ženy s jednoduchým jazykem, který čtu tak njak spíš jako nový vánek a změnu v mých klasických žánrech. Ale téma bylo vybráno výborně! Autorce se podařilo vystihnout mnoho vztahů mezi přáteli, rodinou, partnery, dětmi, kde si účastníci mohli říct "Myslel/a jsem, že tě znám". V knize nechyběly paradoxy a trocha napětí. Výborně vykreslené postavy Holly a Jules. Kniha byla napínavá, lehce se četla a paradoxně jsem ji nemohla odložit, až mi přítel řííkal, že jsem skoro vypadala, že mě hodně vyrušuje, když mi něco říká.

LeHor
03.05.2021 4 z 5

Až na některé zdlouhavé pasáže je to čtivé a napínavé. Nechtěla bych jako matka něco podobného zažít, ani z jedné strany.

xena2711
10.04.2021 4 z 5

Jedna nevinná lež a jaké dokáže napáchat nevratné změny, nejen v dlouholetém přátelství, ale i rodinných vztazích. Zajímavá zápletka.

Givana
23.02.2021 5 z 5

Příběh kamarádek jejichž přátelství prochází krizí. Známe své blízké a známe sami sebe? Příběh pohledem obou z nich nahlíží do prožívání hrdinek i ostatních postav. Zajímavý a napínavý děj.

bábuška
04.02.2021 5 z 5

(SPOILER) Dvě přítelkyně a jejich dvě děti. Intelektuálka Holly vychovává sama dospívajícího syna, domácky zaměřená Jules s rozmazlenou třináctiletou dcerou, bohatým ale násilnickým manželem. Jejich přátelství se zhroutí, jakmile dívka nepravdivě obviní Hollyina syna ze znásilnění. Každá z žen hájí svou pravdu, někdy je na rozpacích zda při výchově neudělala chybu. I když se pravda nakonec ukáže, přátelství se už nikdy neobnoví. Je to krásný a hluboký příběh.

misa.lemperova
13.01.2021 4 z 5

Kniha nebyla špatná, je čtivá, líbila se mi a bavila mě od začátku až do konce. Jenom konec mi přišel trochu moc přeslazený a nereálný, proto 4/5*.

Lenka_S
02.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Ani jedné z hlavních hrdinek nezávidím situaci ve které se ocitly. Jako matce je mi jasné, že každá z nich brání vlastní dítě, já bych dělala to samé. Musím říct, že mě příběh hodně pohltil a jednu hvězdu jsem ubrala jen díky tomu neuvěřitelnému konci. Takový "happy end" si jaksi po tom všem neumím představit, já bych to nedokázala.

Danago
03.12.2020 3 z 5

Zajímavý námět dvou kamarádek, které rozdělí jejich děti je určitě k zamyšlení. Ale děj je hodně prvoplánový . Ano jasně na to hlavní jsem nepřišla, ale to ani nešlo. Knížka se četla dobře, určitě nelituju času. Ale pro mě nic, co by mě ohromilo.

mona.benny
27.11.2020 5 z 5

Super napínavé čtení, kde mě konec totálně rozsekal :)

dana8437
15.11.2020 5 z 5

Kniha se mi líbila moc... nemám, co vytknout... zajímavé téma i zápletka a finální “rozluštění” i konec... za mě veliká spokojenost, nešlo se odtrhnout! Jediné, co mě mrzelo zde v komentářích, že dvě čtenářky “musely” napsat, o co šlo aniž by napsaly na začátku své recenze slůvko spoiler... než se do knížky pustím, tak si ráda přečtu poslední krátké recenze, kde není uveden spoiler a tak jsem nechtěně od začátku věděla, že... tak snad se dálky poučí a když chtějí napsat hodnocení, tak buď nezmiňovat rozluštění zápletky nebo na začátek napsat velkými písmeny spoiler.

WaN635
14.11.2020

Kniha se mi upřímně moc nelíbila. Nějak jsem se nedokázala začíst, přitom téma bylo zajímavé.

Pet13
30.10.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Až děsivě ukázala, co může udělat jedna nevinná lež dívky, která neví kudy kam. Kolik zla napáchala, kolik obvinění spustila a kolik charakterních vad odhalila...

thrillery pro ženy

Autorovy knížky

Penny Hancock
anglická
2019  84%Myslela jsem, že tě znám

Kniha Myslela jsem, že tě znám je v