Mysl je mocný lékař

Mysl je mocný lékař https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190579/bmid_mysl-je-mocny-lekar-eCF-190579.jpg 4 48 14

Vyrůstali jsme ve víře, že každé onemocnění je způsobeno geneticky. Nebo za ním vězí příslovečná smůla – a klíče k optimálnímu zdraví drží v rukou jen a pouze lékaři. Doktorka Lissa Rankinová tomu léta věřila taky. Pak začala sama trpět zdravotními neduhy a snažila se vyléčit pomocí západní medicíny. Kupodivu zjistila, že jí v ordinacích nejen nepomohli, ale naopak všechno ještě zhoršili. Rozhodla se vzít věci pevně do svých rukou. Během výzkumu přišla na to, že systém zdravotní péče, který studovala na lékařské fakultě a uplatňovala ve své medicínské praxi, opomíjí jeden velmi důležitý fakt. Jedná se o vrozenou regenerační schopnost lidského těla a sílu mysli, která může tyto samoozdravné mechanismy řídit. Ve snaze hlouběji pochopit tento jev se Lissa pustila do studia odborně recenzované lékařské literatury a před očima jí vyvstávaly šokující skutečnosti. Lékařská komunita už více než padesát let přináší stále nové a nové důkazy o tom, že se naše tělo umí uzdravit samo. S odkazy na mimořádná spontánní uzdravení doktorka Rankinová názorně dokládá, jak mohou myšlenky, pocity a názory měnit fyziologii těla. Podělí se s vámi o vědecké údaje, které dokazují, že osamělost, pesimismus, deprese, strach a úzkost tělu škodí, zatímco důvěrné vztahy, vděčnost, meditace, sex a autentické sebevyjádření spouštějí samoozdravné procesy. V poslední části knihy se seznámíte s novým, radikálním wellness modelem, jenž vychází z autorčiných pečlivě shromážděných a utříděných vědeckých poznatků. Její jedinečný šestibodový program vám pomůže odhalit, kde se ve vašem životě něco porouchalo – ať už po stránce duchovní, tvůrčí, ekologické, nutriční nebo v profesních i osobních vztazích. Následně si vytvoříte svůj vlastní, individuálně uzpůsobený plán léčby a posílíte prvky, které vám umožní vést zdravý život. Dozvíte se, jak máte naslouchat „šepotu“ svého těla, aby nepřešel v životu nebezpečné „výkřiky“, kterým lze zabránit správnou péčí o sebe, a naučíte se důvěřovat vnitřnímu vedení ve chvílích, kdy budete rozhodovat o svém dalším životě a zdraví. Až knihu dočtete, budete už mít připravenou vlastní Diagnózu i s Předpisem a vytvořený jasný akční plán, podle kterého si vybudujete zdravé tělo, schopné konat zázraky.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Zdraví
Vydáno: , Jota

Mind Over Medicine , 2013

Elea
24.03.2022 3 z 5

Bohužel musím souhlasit s předcházejícími komentáři - sice zajímavé, ale také nic nového.

pablito
08.05.2021 5 z 5

Knížka mě ničím převratně novým sice nepřekvapila, ale byla pro mě zájímavým úhlem pohledu na známou pravdu, že "vše je v hlavě". Jedná se o populárně naučnou knihu pro laiky, nicméně psanou pohledem lékařky a neobsahuje plané ezoterické bláboly, kterými často podobná literatura oplývá.

Richie1
09.04.2021 4 z 5

Delší čas jsem odkládal napsání komentáře, potřeboval jsem vstřebat dojmy z knížky, ujasnit si pohledy, názory. Vlastně ani teď neumím dost dobře popsat, co mi kniha dala - nejspíše i proto, že tohle téma je ještě ve vědeckém světě málo uznávané a nedostatečně zkoumané. Přitom už se dávno ví, že lidská mysl má značný vliv na celkové fyzické zdraví. To, jak se cítíme, ovlivňuje naši imunitu, naše zdraví - pozitivně nebo naopak negativně. Autorka popisuje plno příkladů, jak naše mysl může ovlivňovat zdraví a zároveň nabízí způsoby a cesty, jak naše myšlení změnit tak, aby vliv mysli působil na zlepšení zdraví. Nejspíše se k přečtení knihy ještě v budoucnu znovu odhodlám, protože tohle je přesně téma, které mě velice zajímá i baví. 80%

DreamerX9
03.04.2021 3 z 5

Ve zkratce...vše je to o vaší hlavě. Nic nového ale zajímavé podněty. Doporučuji se podívat na její přednášky

Metroušek
24.08.2020 4 z 5

Nejsem si jistý, jestli člověk podle této knihy do stanice Zázračné vyléčení skutečně dorazí, ale tato poctivá kniha je jedním z nejlepších jízdních řádů, jaké jsem četl, a které k té stanici vedou. Rozhodně může člověku pomoci zlepšit kvalitu života, a věřím, že přinejmenším jako podpůrná léčba může pomoci vyléčení. Není to jenom plytké plácání, jako to u podobných knih často bývá.

Gabba99
11.08.2017 5 z 5

Výborná kniha vycházející nejen z anatomicko-fyziologických zákonitostí, ale i psychologických a spirituálních principů. Další důkaz jak je celková pohoda pro zdraví důležitá a nabízí návody, jak této jít naproti.

Matty
17.04.2017 4 z 5

„Čím víc se budete pitvat v nesčetných způsobech, jak se lidské tělo může porouchat, tím je pravděpodobnější, že na sobě pocítíte fyzické příznaky.“

Prakticky orientovaná publikace o psychosomatice, která až v závěru (na můj vkus) příliš zabředává do duchovních záležitostí. Je sympatické, že autorka neodmítá moderní medicínu a štěstí nevydává za lék na všechny choroby (v případě nemocí, které nesouvisejí s imunitní funkcí, podle ní nemá nálada na zdraví zásadní vliv). Pouze naznačuje, v čem by se mohl přístup doktorů (pro něž tudíž může být kniha také přínosná) zlepšit.

Po přečtení zřejmě přestanete vést jasnou dělící čáru mezi fyzickým a psychickým zdravím člověka a uvěříte, že obojímu prospívají pozitivní (přátelské) vztahy, pocit bezpečí, vědomí, že jste potřební a užiteční, odbourání zbytečného studu, přijetí sebe samého (tj. nesnažit se neustále vyhovět nějakým vnějším kritériím přijatelnosti, být „cool“, jak píše autorka), usilování o něco smysluplného či kreativita. Pro začátek si je dobré uvědomit, že dlouhodobě nešťastný člověk je nemocný a lidé s pozitivním přístupem k životu (ne nutně jen optimisté, neboť někdo je holt predisponován k větší zádumčivosti), kteří nevnímají špatnou událost jako věc nezměnitelnou, všeho se dotýkající a osobní, žijí déle.

Jestli už víte něco málo o pozitivní psychologii (třeba z knih Martina Seligmana) nebo kognitivní psychologii, některé pojmy („naučená bezmocnost“, „hédonická adaptace“) a postupy (vést polemický vnitřní dialog, zaměřit se na myšlenky utvářející naše přesvědčení, uvědomit si jejich dočasnost, nenechat se ovlivnit názory, ale hledat důkazy a jiné interpretace, zamyslet se nad důsledky) vám budou povědomé, ale jako kompilační, víceméně na faktech založená práce plní Mysl je mocný lékař svůj účel a minimálně ve fázi probouzející se deprese vám může ušetřit návštěvu psychologa.

Jack Bauer
17.05.2016 3 z 5

Kniha je vlastně opět o víře. Víra tvá tě uzdraví. Vesmír (všimněte si už ne Bůh) ti pomůže. Nevím, co si mám o tom jako naprostý skeptik a nevěřící myslet. Určitě na tom něco pravdy bude, ale vše se musí brát zase s rezervou. Je spousta silně věřících, kterým nepomůže ani panenka Marie s Bohem a jinými nesmysly dohromady a pak jsou nevěřící, kteří pomoc nikdy nepotřebují a jen hřeší a hřeší a jsou zdraví.Dle této knihy bych už dávno musel být nemocný,neustálý stres, nervy, ale má mysl zatím proti tomu úspěšně bojuje nejen zdravou stravou a zdravým životním stylem, ale kdoví, jak se podvědomý stres, který je někde hluboko uvnitř odrazí na mém zdraví třeba za 20-30 let. Vynikající kniha plná užitečných informací, které vím i kdybych ji nečetl a stejně nemám sílu ani čas proti nim bojovat. Snad ve mě kniha nezasela podvědomý stresový faktor z obav z budoucnosti. Posledních 50 stran Předpisy, tipy a kroky k uzdravení už mě nebralo.

xxiixxi
01.08.2015 5 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem Kateřiny1011. Kniha na mě udělala opravdu veliký dojem, s autorkou téměř ve všem souhlasím a knihu si zakoupím (zatím ji mám jen půjčenou), protože se k ní hodlám často vracet. Postupem času, jsem sama přišla na to, že mysl velmi ovlivňuje můj zdravotní stav, a tato skvělá kniha mě v tom jen utvrdila. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, protože snad každý se v ní musí najít...

Kateřina1011
23.05.2015 5 z 5

Velice ráda poslední dobou otvírám podobné knížky. Naprosto souhlasím s tím, že klíč k uzdravení si nosíme v hlavě. Jen je někdy těžké ho vylovit. Ale jsem moc ráda, že jsem si knížku koupila, určitě se k ní vrátím. Moc se mi líbilo, jak autorka radí zamyslet se nad tím, jak vyvážený máme týden z pohledu stresu a relaxace. Moudrá knížka, která mi dala hodně podnětů k přemýšlení...

Monicay
29.10.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem otvírala docela skepticky, docela jsem i čekala snůšku blábolů o tom, jak všechno a všechny vyléčí štěstí a slunce. Autorka si mě získala ve chvíli, kdy napsala, že rozhodně nikomu neradí přestat chodit k lékaři. Když se to tak vezme kolem a kolem, vlastně má ve většině toho, co tvrdí, pravdu. Věřím jejímu názoru, že mysl ovlivňuje tělo. Samozřejmě že když se při vaření říznu, nezahojím si ruku tím, že na ni budu zírat a věřit tomu, že se rána sama uzavře. Ale myslím si, že na nemoci vycházející ze stresu a shonu dnešního světa, by to zabrat mohlo. Tedy v případě, že by byl člověk schopen dostat svoji mysl do takového stavu, aby myslel pozitivně. Což se snadněji řekne, než udělá.

jasnenka
09.09.2014 5 z 5

Velmi zajímavá knížka. Doporučuji přečíst všem tonoucím, kteří se stébla chytají. A souhlasím, že základ všeho máme v hlavě, jen je potřeba se naučit s tím pracovat.

Daffodila
11.02.2014 5 z 5

Jsem knihou naprosto nadšená! Myslím, že by si jí měl přečíst každý doktor, se kterým jsem kdy přišla do styku (včetně těch ostatních). Každý člověk, který trpí nemocí a pořád heká, že mu doktoři nepomůžou i Ti, kteří mají už nakročeno "správným směrem". Rozhodně jsem ji nečetla naposledy a díky vyšší síle, že jí mám ve své knihovně.

Janamarie
28.01.2014 4 z 5

Jsem nadšená, knihu jsem si již koupila. Doporučuji lékařům, psychologům, léčitelům a hlavně pacientům. Takových knih se již napsalo, ale tahle je výjimečná! Chci ji mít doma.

Autorovy knížky

Lissa Rankin
americká
2014  79%Mysl je mocný lékař

Kniha Mysl je mocný lékař je v