Mysl Adolfa Hitlera

Mysl Adolfa Hitlera https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/341616/bmid_mysl-adolfa-hitlera-bss-341616.jpg 5 7 2

V temných letech druhé světové války nikdo do myšlení Vůdce nepronikl tak jako Walter C. Langer. V roce 1943 byl Langer, americký psychiatr, požádán, aby pro Úřad strategických služeb a Spojence připravil psychologickou analýzu Adolfa Hitlera. Vycházel z hlášení zpravodajských služeb a rozhovorů s lidmi, kteří se přímo znali s Hitlerem, a prostudoval Hitlerovy texty. Čtenářům se do rukou dostává původně přísně tajná zpráva, díky níž mohou porozumět konfliktům v psychice Adolfa Hitlera, jež stály za jeho vzestupem a pádem.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Naše vojsko

Mind Of Adolf Hitler , 1972

Gracian1964
02.11.2021 5 z 5

Správa amerického psychoanalytika o mysli Adolfa Hitlera. Zaujímavé čítanie. Samozrejme, v tom období boli k dispozícii obmedzené zdroje, správa je z roku 1943, takže informácie a svedectvá, ktoré sa objavili po tomto roku, sa tu neobjavujú, ale v doslove je to pekne doplnené.

1amu
08.05.2020 4 z 5

Náramně chytrý počin Úřadu strategických služeb USA před 77 roky. Zpracovat psychiatrický rozbor osoby, kterou si národ zvolil jako svého vůdce . Výsledná práce byla ovšem TOP SECRET a byla "propuštěna k široké veřejnosti" až o 29 let později. Bláhoví Němci ! Draze zaplatili za volbu ex kaprála Adolfa Schickelgrubera z Braunau. Ještě, že jim pomohl Marshallův plán.
Připomíná mi to cosi opačného:
Vyšetřování atentátu z listopadu roku 1963 na J.F.Kennedyho . Závěrečná Zpráva z vyšetřování Warrenovy komise (1963–1964), byla uložena "k ledu" na dobu 50-ti roků !
Pokud odbočím do sféry sci-fi, bylo by zajímavé seznámit národy s obdobnými rozbory potentátů současné doby (počínaje prezidenty a konče cary).

Adolf Hitler osobnost člověka

Autorovy knížky