Myšky a jiná zvířata

Myšky a jiná zvířata https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104482/bmid_mysky-a-jina-zviratka-104482.jpg 5 8 1

Seznamte se s nádherným světem kreslených zvířátek – koček, myší, psů, ryb, ptáků, slepic, žab a dalších druhů. Především Kantorkovy svérázné myši a kočky znali již čtenáři humoristického týdeníku Dikobraz, kde publikoval až do roku 1968. Jeho kreslené vtipy později vycházely časopisecky i knižně v Kanadě, USA, Švýcarsku, Německu, Itálii… Pozor, kočky přicházejí a myšky se na vás chystají!... celý text

Medunkavera
06.08.2022 5 z 5

Včera jsem vyndala z knihovny knihu Pán přílivu, protože jsem o jeho tvůrci našla něo zajímavého, tak jsem to opsala a vložila to do knihy, knihu zakládám zpátky a teď koukám, co to je vedle téhle knihy! Nějaká mrňavá knížečka. Tak jsem ji vyndala a ona to je knížečka od Pavla Kantorka. A pozor! Je v ní i podpis autora. No teda!
To jsem tu knížečku musela objednat s několika jinými knihami, pak jsem to nasázela do knihovny s tím, že se na všechny ty knihy později podívám a zapoměla jsem na to.
Ale co? Tak jsem ji teď objevila a mám z toho radost.

Vybírám:

Zahrada. Psí bouda. A před tou boudou sedí pes a malá myš mu žaluje:
"Ty dvě kočky támhle se baví o vás. A pěkně sprostě."
.....................
Domek. Až u země je myší díra. U té je kočka, má napřaženou tlapku a v ní pantofli a čeká na myš, až vyleze, že jí přetáhne. Za ní stojí pes a říká:
"Tak hele, končíme . . on zrovna přišel domů a hledá tu pantofli."
......................
Myš seřvává psa:
"Kočka si tu pobíhá, jak chce a kde chce a tobě je to úúplně jedno!"
........................
Kočka je otočená do kouta a pláče. Ale tak, že slzičky od ní létají na všechny strany.
Dvě myši od ní odcházejí a ta jedna říká té druhé:
"To od tebe vůbec nebylo pěkné. Takové věci se kočkám neříkají!"