Myší kožíšek

Myší kožíšek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129322/mysi-kozisek-129322.jpg 5 21 7

Slovenské lidové pohádky ze sbírek Pavla Dobšinského: Sluneční kůň, Tři citrony, Myší kožíšek, O zakletém lese, O dvanácti měsíčkách, O nejmocnějším peciválovi na světě, Dej bůh štěstí, lávko, O kocourovi, Hadí princ, Prorok rak, Rudovous a Žlutovláska, Kubovy příhody.

Květinka008
08.03.2024 5 z 5

Nadherne ilustrovana pohadkova knizka!

hamploka
16.07.2020 4 z 5

Krásné obrázky, ale některé pohádky až moc dlouhé a předvídatelné. Vychází z nich poučení, ale i některé pasáže, které se mi nelíbí. Např. Pohádka Myší Kožíšek, kde král princeznu 3x uhodil (hodil po ní střevícem, hřebenem do hlavy, mísou) a vynadal ji do špíny, ale ona mu hned odpustila a žili šťastně až do smrti. Trochu to ve mně evokuje, že domácí násilí je úplně v pořádku, což děti rozhodně učit nechci.

Vera Silent
25.12.2017 5 z 5

Tuhle jsem jako holka milovala. Fascinovaly mne celostrankove ilustrace i ponekud netradicni princeznovske pohadky.

HDosoudilová
09.09.2017 5 z 5

hezká pohádková kniha s klasickými pohádkami, kterou jsem měla v dětství ráda, hlavně když nám ji před spaním četla mamka.

MinaHawke
02.04.2017 5 z 5

Hezké pohádky s hezkými ilustracemi.

martas006
06.02.2017 5 z 5

Moc pěkné pohádky.

čohynka
21.04.2013 5 z 5

Nejoblíbenější pohádková knížka, nejspíš i díky krásným ilustracím... Pohádku O Třech citronech jsem zbožňovala nejvíc..