Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 447 136

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Jota

Mice , 2010

black.susi
14.11.2013 4 z 5

Nevěděla jsem, co od knihy očekávat, ale když jsem měla možnost ji pořídít za pár korun, tak jsem si řekla, proč ne. Když jsem si potom o knize něco přečetla, vytušila jsem, že bude asi určena pro mladší čtenáře, než jsem já a začala jsem ji číst s lehce skeptickým očekáváním. Nakonec jsem ale mile překvapena. Není to samozřejmě bůhvíjaký vrchol literatury, ale své kvality určitě má. Minimálně čtivost se knížce určitě upřít nedá. Jako odpočinkové čtení super.

kvapca
19.10.2013 5 z 5

Naprosto skvělá knížka, od které se lze jen stěží odtrhnout. Vynikající !!!

Radůz
30.09.2013 4 z 5

Matka, šedá myš a šikanovaná dcerka. To vše se změní jednoho ''hezkého'' dne, kdy je navštíví lupič. Úplně jsem se do toho vžil a nechtěl bych být v jejich kůži. Ten strach, že se to provalí a přijde si pro mě policie... Parádní kniha, napínavá a psychologická!

magnolia
30.09.2013 4 z 5

Napínavé, psychologické - o šikaně, o vztahu matky a dcery, o odvaze - dobré čtení.

MahulenaK
29.09.2013 5 z 5

Už dlouho mě žádná knížka takhle nechytla!

Janiss_89
29.09.2013 3 z 5

Výborný thriller s napínavým dějem. Začátek a konec výborně popsaný, ale prostředek byl pro mě tak trochu hluchým místem. Dostal mě popis mladé dívky a jejich starostí s pubertou a šikanou. Člověk by ani neřekl, že to napsal chlap.

Mischone
25.09.2013 5 z 5

Tato kniha mě naprosto překvapila. Se zájmem jsem ji četla od začátku do konce. Pro mě byla naprosto skvělá ;)

Marika Vanova
18.09.2013 4 z 5

Kniha se čte celkem dobře, čekala jsem teda, že tam půjde o něco jiného. Kam se ubíral děj, mě překvapilo. Myslím, že příběh utíkal do absurdna, ale proč ne, je to prostě příběh...ale na 5 hvězdiček to u mě není.

DennieForbes
12.09.2013 1 z 5

Nevím, ale moc nechápu ty pozitivní komentáře tady. Kniha se mi vůbec nelíbila, musela jsem se hodně přemáhat, abych ji přečetla do konce.

Adiee
08.09.2013 5 z 5

Po dlouhé době se mi do rukou dostala naprosto geniální a velice čtivá kniha. Sfoukla jsem ji během jednoho dne, protože jsem se od ni nemohla odtrhnout. Na začátku jsem vlastně ani netušila, co všechno by se mohlo stát, proto jsem ze všeho byla později tak překvapená. Líbí se mi popis trávených chvil matky a dcery, to mě vždy zahřálo u srdce. Také jsem hodně přemýšlela o šikaně Shelley. Celkově mě kniha velice zasáhla a jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Těším se na další knihy Gordona.

-Nikola-
28.08.2013 5 z 5

Od této knihy jsem nevěděla co čekat, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. S některé činnosti nebo myšlenkové pochody bych nejspíš změnila, ale jinak to opravdu bylo dokonale promyšlěné. Nakonec bych jenom dodala: všechno zlé je k něčemu dobré.

Desire_Lydon
26.08.2013 5 z 5

Páni, opravdu skvělá knížka! Jsem docela mile překvepná. Zajímavý nápad toho, jak se taková myš dokáže proměnit v kočku. Napínavé a pěkně promyšlené. Doporučuju přečíst! :)

Durexis
17.08.2013 5 z 5

Doposud snad nejnapínavější a nejzajímavější kniha, co jsem kdy četla! Jsem mile překvapena:)

Luca287
13.08.2013 5 z 5

SUPER příběh... přečteno na jeden zátah, jedním dechem... skvělá přeměna hlavních postav...

Kef
06.08.2013 5 z 5

Užasná kniha, čte se jedním dechem.

evasamankova
31.07.2013 4 z 5

Vcelku netradiční thriller. Kniha se výborně četla, autor dokázal realisticky vykreslit postupnou přeměnu "myší" v "kočky". Co všechno je člověk v nátlakové situaci schopen vykonat pro sebe a své nejbližší. Mně se naopak líbila o malý kousek víc druhá polovina knihy.
Na jejím začátku mi postava Shelley přišla k politování a hodna soucitu, asi v polovině jsem jí hodně fandila ale na konci mě z ní a jejích pocitů už i maličko mrazilo.

Lucka385
16.07.2013 5 z 5

Mám ráda thrillery a tento je jeden z mých oblíbených. Napínavé od začátku až dokonce.

evafort
07.04.2013 3 z 5

Zaj

milll
27.03.2013 4 z 5

Tento psychologický thriller je povedené, realistické dílo, kde nám spisovatel ukazuje čeho všeho je člověk schopen, aby uchránil všechno na čem mu záleží a jak jedna vražda může změnit osobnost člověka a nahlížení na život.

Posli
09.03.2013 4 z 5

I když normálně nečtu psychologické thrillery, tak tento příběh se mi velmi líbil. Bylo to něco jiného než jeden z řady obyčejných thrillerů. První část knihy, kdy Shelley vyprávěla o šikaně, mě bavila mnohem víc. Po zavraždění muže už příběh neměl takový spád jako na začátku, ale stále mě bavil. Knížka ve mně zanechala spoustu emocí a námětů k přemýšlení. Co bych asi udělala, kdybych byla Shelley? Je to kniha, která poukazuje na to, čeho všeho může být člověk schopen, i když bychom od něj nic podobného neočekávali. Musím uznat, že nějaké věci, by se ve skutečnosti prostě stát nemohly, ale i přesto působil příběh reálně. Od kniha jsem čekala sice úplně něco jiného, ale i tak se mi líbila. Kniha je určena pro dospívající, ale doporučila bych ji i starším, protože si myslím, že si v ní najdou něco, co je zaujme.