Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 447 135

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Jota

Mice , 2010

Gity
Gity
29.11.2015 5 z 5

Super knížka - velmi neobvykle napsaná, vypravěčkou příběhu je přímo hlavní hrdinka. Jejím prostřednictvím je děj popisován velmi lehce, přirozeně a prostě, ale o to účinnější má dopad na čtenáře. Od knížky jsem se nemohla odtrhnout, stránky ubývaly jedna za druhou, ani jsem nevnímala, jak dlouho už čtu. Perfektní psychologický thriller, který mně svým zvláštním pojetím a lehkostí připomínal některé romány Stephena Kinga.

Lenka8418
Lenka8418
28.09.2015 3 z 5

Velmi čtivé.

Šárka5875
Šárka5875
19.09.2015 5 z 5

Velice čtivě napsaná kniha. Kdo má rád psychologické knihy, rozebírání myšlenkových pochodů, určitě si přijde na své. Milovníci krváků můžou být trochu zklamáni. Doporučuji k přečtení, věřím, že vás zaujme.

natyhalfarova
natyhalfarova
30.07.2015 5 z 5

Prostě úžasná kniha! Skoro jsem nedýchala. Styl,jakým to bylo napsáno....no pecka :) Patří mezi jedny z mých nejoblíbenějších knih možná je i tou nejoblíbenější. Možná i proto,že si pod pojmem šikana dovedu taky něco představit. Moc se těším na další knihy od tohoto spisovatele.

Heyhey
Heyhey
24.06.2015 2 z 5

Zklamání. Slibované napětí chybí. Trocha psychologie tam byla. Ale čekala jsem víc....

Rodaw
Rodaw
21.06.2015 3 z 5

Čekala jsem thriller, nakonec mi tahle knížka přišla spíš jako psychologické drama.
Nicméně má něco do sebe, dobrá k zamyšlení.

PetraBery
PetraBery
24.05.2015 4 z 5

Hodně dobrý thriller... Jak se z myší stanou kočky, co je poslední kapkou, aby pohár trpělivosti přetekl? Chování i jednání obou hlavních hrdinek mě nutilo stále přemýšlet, co by člověk dělal v jejich situaci... Vykreslení postav i celého příběhu mě bavilo a nutilo číst stále dál, žádná hluchá místa v knize nebyla. Opravdu povedené dílko.

Vendelín2000
Vendelín2000
28.04.2015 5 z 5

Výborná, čekala jsem nějakou nudnou zpověd šikanované dívky, ale tohle... Kniha mě naprosto okouzlila.

Veeris
Veeris
20.04.2015 5 z 5

výborný thriller, pro mě zase něco nového a originálního.. Bála jsem se, když jsem viděla, že tam není moc přímé řeči, protože to obvykle bývají nudné zdlouhavé knihy se samým popisem. Ale tady ne, autor neustále popisuje nějakou akci, super!

martiiinkajjj
martiiinkajjj
22.03.2015 5 z 5

Knížku jsem si koupila za 30,- Kč ve slevě a říkala jsem si....ty jo, snad to bude aspoň trošku dobré-přece jenom knížka za 30?? :-D Nakonec jsem moc ráda, že jsem si jí koupila, ještě ten den jsem jí začala číst a nemohla jsem přestat. Knížka byla dobře napsaná a měla dobrý děj. Věřím, že jsem jí nečetla naposledy.

Illaa
Illaa
12.03.2015 4 z 5

Velice zajímavá kniha, kterou bych určitě doporučila k přečtení. Zhruba tak do půlky knihy jsem nestačila žasnout a knihu neodložila napětím. Pak již bylo jasné, jakým tempem se bude děj odvíjet, i tak jsem byla stále v očekávání, zda se tajemství provalí. Podtitul "Každému jednou dojde trpělivost" je tu velice příhodný.

La Fiera
La Fiera
11.03.2015 3 z 5

Poněkud zvláštní kniha. Prvních asi 150 stránek mě bavilo, pak už to byla trošku nuda. Konec se trošku zašmodrchal. Ale rozuzlení, to už mi přišlo trochu moc, ale třeba to přemrštěné nebylo, kdo ví.

Peggýsek
Peggýsek
19.02.2015 5 z 5

Dobře napsaná kniha. Čte se sama. I téma je pěkně vymyšlené :-)

gallovl
gallovl
21.11.2014 5 z 5

Knížka překvapila.
Člověk, který něco podobného zažil, jistě pochopí, čím vším si holky musely projít.
Autor detailně vykreslil duši dospívající dívky, která to v životě nikdy neměla lehké, a osud pro ni připravil ještě horší zkoušku.

Nelcafire
Nelcafire
12.11.2014 5 z 5

Příběh napínavý od začátku do konce, jen těžko se odkládala kniha z ruky. Hltala jsem ji každičký okamžik, jen co byla příležitost. Autorův smysl pro uspořádanost, avšak náročnou v tom, že zápletky často mění situaci a stále je tom pořádek je obdivuhodná. Tuto knihu vřele doporučuji! :)

martula.07
martula.07
04.11.2014 3 z 5

Hlavní hrdinka i s její matkou se mi hnusí. Především kvůli jejich vlastnímu pohledu na věc, až mě z toho zamrazilo. Nejsou lepší než Paul, jsou mnohem horší. Vůbec mně není Shelley líto. To mě přešlo, když Paul opustil Zimolezový dům. Konečné vyznění knihy je velmi nežádoucí. V jistých lidech může vzbudit nebo podpořit klamný dojem.

Znova bych to nečetla. Nevím, jestli bych to vůbec četla, kdybych to věděla. Netuším proč, ale něco mě k Reecovi táhne (proto taky 3*) a pokud u nás vyjde další jeho kniha, tak si ji zřejmě přečtu. Podmínkou ale bude, že tam nebudou myši. Už žádné myši.

lenkaknel
lenkaknel
24.10.2014 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout! =)

bobulaL
bobulaL
18.10.2014 5 z 5

Svižný a napínavý příběh, který se čte jedním dechem. Zaujme od první stránky a nepustí. Za sebe mohu jen doporučit. Bavil mě :)

vikaa
vikaa
17.10.2014 4 z 5

Bravurně napsaná psychologická sonda do duše dospívající dívky, která se pro svoji poddajnou a neútočnou povahu stala obětí šikany. Se stupňujícím napětím jsem sledovala proměnu matky a dcery z šedivých ustrašených myší v divoké všeho schopné kočky a musela jsem jim chtě nechtě fandit. Knihu nejde odložit, dokud před sebou nemáte poslední přečtenou stránku.

gossipavlina
gossipavlina
03.08.2014 5 z 5

Skvělé, napínavé, takové, jaký má psychothriller být. Knížka naprosto splnila mé očekávání. Čtivé, měla jsem přečtené za dva dny. Zápletky tak akorát, nic bych neubrala, a ani nic nepřidala.