Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 447 136

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Jota

Mice , 2010

Corly
26.03.2017 5 z 5

Nemám slov...To se prostě musí přečíst! :-) 5 hvězdiček a dala bych i 6! :-)
Jedna z nej knížek, co jsem četla...opravdu trochu jiný thriller, krásné komorní psycho! Návykové a napínavé...oběma jsem fandila :-)...opravdu mě to dostalo a ještě dlouho budu vzpomínat...:-) Parádní!!!!!!!!

Lusa
16.03.2017 4 z 5

Musím říci, že to nebylo špatné, zajímavé a napínavé čtení.

Jana77
08.03.2017 4 z 5

No, šokující, asi tak bych ji popsala. Prostě šokující! Netušila jsem, co stres dokáže udělat s člověkem.

Danago
02.03.2017 5 z 5

Šokující ! Výborně napsaná knížka. Vyprávěno z pohledu dcery bylo jiné a dost dobré. Knížka je neuvěřitelně čtivá a po celou dobu napínavá . Moc krásně vykreslený vztah matky s dcerou. Četla se sama a myslím , že si ji každý zapamatuje na hodně dlouho. Asi bych ji zařadila mezi dobré psychotrillery.

maličkán
28.11.2016 5 z 5

Tak toto byl opravdu skvost, čtivá, napínavá kniha, musela jsem hltat další a další stránky, nenechala mě vydechnout. Doporučuji.

koki.veru
12.10.2016 5 z 5

Velmi povedená kniha. Jak se jednou začtete, už Vás to nepustí. Velmi zajímavý děj, zajímavá zápletka, překvapivý konec. Hodně rozebírána psychika, povaha, charakter. Rozhodně 5 hvězdiček.

Daenerys
07.10.2016 4 z 5

Výborně podané, vyprávění z pohledu dcery byl rozhodně dobrý tah. Čtivé, místy jsem snad ani nedýchala, napjatá až na půdu. Nicméně trochu depka a vím, že jednou stačilo, znovu už po ní nesáhnu - z toho důvodu nedávám plné hodnocení. Jinak se ale četla sama a je pravda, že asi drápek ve čtenářově paměti zasekne řádně.

Irika
02.08.2016 4 z 5

Velmi čtivá forma, jen jsem pořád čekala, že přijde "něco víc". Matka hrdinky mi ze začátku přišla na pěst a za její neschopnost a neprůbojnost jsem jí tu smůlu i přála. Ke konci se srovnala do jakéhosi normálu, ale zrovna dračice to nebyla. Dcera je labilní od začátku do konce, ale více uvěřitelná. Příběh je zajímavý, knížku hodnotím na 80%.

Zorka
24.07.2016 3 z 5

Tuto knížku už jsem měla dlouho na seznamu těch, které si chci přečíst a musím říci, že mě zklamala. Je pravda, že se četla jedním dechem, nicméně hlavní "hrdinka" mi přišla trošku "zvrácená". Označuje-li někdo tuto knížku za knihu pro děti a mládež, pak ji rozhodně nemůžu doporučit. Nepřišlo mi vůbec obdivuhodné, jak se oběť šikany dokázala vykřesat z role myši, i ve své nové roli byla pro mě pořád případ pro odborníka. Představa, že pro někoho může kniha působit návodně, mě děsí. Jako literatura pro dospělé ano.

andyval
24.07.2016 4 z 5

kniha se mi líbila, ale jak jsem zvyklá na čtění young adult thrillerů, tak jsem TO tipla a zároveň odhalila už po přečtení anotace. Ale musím uznat, že tohle nepatří k typickým thrillerům, které čtu a to se mi líbilo. OBSAHUJE SPOILERY!! Myslela jsem si, že to skončí tak, že na ně příjdou, ale nepřišli, ale docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby na ně přišli a jak by celé dopadlo, ale to jsou jen moje myšlenky.KONEC SPOILERŮ. Docela mě mrzí, že autor toho nenapsal víc. Za mě teda 4 hvězdičky.

Kashi
03.07.2016 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem. Kniha, která se mi zaryla hluboko do paměti a často si na ni vzpomenu i nyní s odstupem téměř dvou let. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Skvěle napsané, perfektně vykreslené postavy, snadno uvěřitelné. Opravdu velmi čtivé psychologické drama s prvky thrilleru. Až je mi líto, že toho autor nenapsal více.

CatherineAdela
30.03.2016 5 z 5

Tohle sice nebyla moje první detektivka a určitě nebude ani poslední. Celý příběh jsem od začátku doslova zhltla jedním dechem. Ačkoliv se mi ze začátku zdálo toto "téma" poněkud- jak to jen říci- ironické, byla tato kniha velmi zajímavá a svým způsobem jedinečná. Jsou knihy u kterých některé části přeskakuji, jelikož jsou zdlouhavé, nezajímavé a neužitečné. Zde jsem ale tento problém neměla. Ze začátku jsem sice mírně pochybovala o kvalitě knihy, ale na konci jsem zjišťovala jaké další knihy autor napsal (žádné jsem nenašla). Jestli že je to vážně jeho první dílo, je velmi dobré a bylo by mi ctí, si od něj přečíst další psychologicko-detektivní román.
Děkuji za pozornost a doporučuji.

ClariceL.
26.03.2016 3 z 5

Především děj,po zdlouhavějším úvodu,hodně rychle vtáhne.Překvapením pro mě bylo,v co se příběh obrátil,protože jsem čekala něco jiného.Chvílemi z toho až mrazí.Co Shelley s matkou prožívají,po nočním dýchánku u nich doma,je popsané dost dobře.Přesto,ikdyž jako thriller pro mládež je to hodně napínavé,zdá se mi to trošku neuvěřitelné a nevím,jestli myší přerod v kočku,zrovna takovýmto způsobem,je dobrým příkladem.

RosaLucis
20.03.2016

Knihu bych popsala asi takto: úžasná, citová a hlavně ŠOKUJÍCÍ!
Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, snad se mi tak líbila právě kvůli tomu že jsem se dokonale vcítila do role Shelley, máme toho spolu dost společného. I některé události jako by byli z mého života( např. popáleniny od hořících vlasů) Nevěřím že tuto knihu napsal muž, všechny situace byli opravdu důvěryhodné a Shelleiny pocity... Na mém žebříčku je opravdu vysoko.

Ynad
01.03.2016 5 z 5

Jsou dva typy lidí - kočky a myši. Kočky jsou ty silné, vůdcovské, diktátorské osobnosti, které terorizují myši. A myši jsou tiché, plaché,snaží se být neviditelnými, být co nejdál od lidí, nevyvolávat žádný konflikt a jsou oběťmi koček. A tahle kniha je zvratem tohohle "koloběhu života", kdy si myš vymění roli s kočkou...
Dokonalý příklad toho, jak člověka dokáží změnit okolnosti, jak člověk ztratí v afektu hlavu a své následky si nese až do konce svého života.
Napínavé, velmi čtivé, je to jako droga, nebudete chtít přestat!

jiri77
29.02.2016 5 z 5

Napínavě a čtivě napsaný psychologický thriller,kterému nechybí opravdu nic.

Shimy
02.02.2016 4 z 5

Po dlouhé době jsem se každý večer těšila až zase zapadnu do postele a budu pokračovat ve čtení. Byla to vážně docela napínavá kniha, kde bylo dost překvapivých zvratů. Můžu jen doporučit, myslím, že nikoho neurazí.

orinka3
30.01.2016 5 z 5

Skvělá četba. Dobře propracované postavy, děj i napětí. Mně se to opravdu zamlouvalo a doporučuji každému, kdo má rád psychologické knihy, ve kterých až do samého konce nevíte, jak dopadnou.

Luca84
22.01.2016 3 z 5

Dobře se četlo, žádná náročná literatura. Přesto zajímavý a napínavý příběh.