Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 449 136

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Jota

Mice , 2010

Warana
05.03.2019 3 z 5

Musím souhlasit s většinou čtenářů, že místy člověk čte knihu ne po stránkách, ale přeskakuje po odstavcích. Nachází se v ní spousta nelogičností, což zarazí i čtenáře, který nemá tolik načteno z trillerů a detektivek. Dobře zvládnutá psychologie. Co také naopak od většiny čtenářů oceňuji, je závěr. To že to nekončí, jak by se předpokládalo, naopak kvituji s povděkem.

skrape
24.02.2019 4 z 5

Námět knihy velice zajímavý...obzvlášť psychologický popis postav. Je pravda, že stejně jako mnozí jiní čtenáři, jsem čekala jiný závěr.

Teresita
11.05.2018 4 z 5

Jedná se o velice zajímavý a netradiční psychologický thriller. Vypráví ho šestnáctiletá holka, která se poté, co byla obětí šikany a otec ji a její matku opustí, odstěhuje na samotu ( i s matkou). Jejich problém je, že jsou ‚myši‘. Tiché, neprůbojné, nechají si vše líbit…a jednoho dne se u nich v noci objeví lupič.

Kniha se čte dobře a rychle.Je fakt, že ten konec byl takový nedotažený a možná by kniha vyzněla lépe, kdyby to skončilo jinak, ale příběh je to zajímavý, originální a rozodně stojí za přečtení. Obě hlavní postavy mi byly dost nesympatické, ty jejich klavírní dýchánky byly dobré psycho.

evilunicorn
01.04.2018 5 z 5

Tak trochu thriller "naruby". Nečekejte nějaké úžasné slovní obraty a dechberoucí twisty.Spíš se připravte na celkem jednoduše a přímo ubíhající děj.Nicméně,to nemusí být vždy na škodu,a zrovna u téhle knihy je to naopak velké plus.Konec mě překvapil, přiznávám,že jsem nečekal že to skončí tak "idylicky"

allyce
16.03.2018 2 z 5

Na základě kladných recenzí jsem se s nadšením pustila do čtení. Bohužel mé nadšení nevydrželo dlouho a za ten konec bych nejraději autorovi šlápla na kuří oko. A je-li tato kniha určena pro mládež, pak potěš koště.

hopen
13.03.2018 3 z 5

Pěkné čteni :-)

HYPNOS88
09.01.2018 2 z 5

Většinou se shodnu s davem, ale u Myší teda asi ne. Začátek super, ale asi od prostřed knihy dlouhé rozvleklé nic neříkající pasáže. Pár stránek jsem četl i "po odstavcích". Prakticky se tam po zabití nic nestalo. A o tom "nic" je potom půlka knihy. Ale od knihy jsem nic nečekal, takže ... Jen škoda dobrého námětu.

Kiana
05.10.2017 5 z 5

Napínavé...

Rade
06.09.2017 4 z 5

Opravdu mi to trochu připomínalo četbu pro „náctileté“, možná i tou prvoplánovitostí a zbytečným podtitulem „každému jednou dojde trpělivost“, pak je celkem jasné, jakým směrem se bude příběh odvíjet.
Hvězdičku přidávám za uvěřitelný vhled do myšlení šestnáctileté dívky a za to, že to prostě bylo hodně napínavé, i když ke konci už dech i logika trochu docházely…
Čtyři minus.

PetikH2O
14.07.2017 4 z 5

Četlo se to velice dobře. Mám přesně ráda tyhle písmenka, takže to odsejpa. Nebylo to sice jedním dechem, ale jistou formu pocitu ,,docti co nejdrive" jsem měla
. Někdy mi ty situace přišly až komické. :)

micha-ella
09.07.2017 5 z 5

Výborný příběh!! Je v něm naprosto všechno - prostě perfektní! Marně jsem sháněla něco dalšího od tohoto autora.

myskula
30.06.2017 5 z 5

Originální,perfektně čtivé.

Luciáš55
12.06.2017 4 z 5

Musím říct, že jsem čekala podle anotace něco jiného. Hlavní hrdinky mne vytáčely, hlavně ta matka. Ta dcera se na to, že její šestnáct chovala, jako stará bába. Kniha se četla dobře, ale nemyslím si, že by to byla kniha pro náctileté.

ritz
08.06.2017 3 z 5

Není to můj oblíbený žánr, proto se neodvažuji hodnotit.

Sarah01
04.06.2017 4 z 5

Tak mně teda knížka vůbec nepřišla psycho, často mně bylo do smíchu, jak to autor vymyslel :-) Knížka je spíš pro teenagery, bezva návod, jak se ve škole nenechat šikanovat :-) Každopádně čte se velice dobře.

Ssojka42
20.05.2017 5 z 5

Čtivý příběh. Vcucnul mě a nepustil. Napínavé. Pro mě psycho. Šokující. Doporučuji.

sipkulka
21.04.2017 4 z 5

Příběh o matce a dceři, které se z myší stanou Lvicemi mě velmi zaujal. Příběh je čtivej, plný nejrůznějších zvratů. Prostě a jednoduše super knížka, které odebírám jednu hvězdu pouze za zbytečně rozsáhlé popisy krajiny, lidí...

Dandy1
20.04.2017 5 z 5

Myš zahnaná do kouta v sobě umí najít netušenou sílu. Jeden průšvih změní váš život k nepoznání. Dostanete se tam, kde jste nikdy nechtěli být. A o tom to je.

SeverusSnape
13.04.2017 5 z 5

Úžasná knížka plná zvratů,která Vás vcucne do děje a nepustí

Renatecka
02.04.2017 5 z 5

Páni, brilantní dílko. Napínavé, zbytečně nenatahované, velmi čtivě napsané a příběh samotný opravdu mrazivý.