Myš a Krtek. Zbrusu nový den

Myš a Krtek. Zbrusu nový den https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198129/bmid_mys-a-krtek-zbrusu-novy-den-Mc8-198129.jpg 5 18 4

Myš a Krtek série

Krtek měl trudné ráno. Našel kalhoty i košili prožrané od molů. Takhle přece nemůže jít ven. Omotal se šálou, aby díry nebyly vidět, a zaběhl za Myškou. Myška si naštěstí věděla rady. Vyrobila legrační záplaty na kalhoty a Krtek zase přišil žaludové knoflíky, a měl oblečení zase zbrusu nové. Ze starých věcí udělali nové! Nejen z děravých kalhot. Ale také ze staré pneumatiky vyrobili zbrusu novou houpačku pro Myšku. Pro malé i velké děti, které také rády čtou o Kvakovi a Žbluňkovi!... celý text

Litocha
09.09.2020 3 z 5

Na knížkách o Krtkovi a Myši se mi líbí, že bez nějakého patosu ukazují opravdové přátelství - oba si pomáhají, přemýšlejí, jak by druhému mohli pomoci, potěšit ho. Tentokrát je příběh obohacený i o šetrný přístup k neobnovitelným zdrojům. Vše krásně, nenásilně, zábavně, jednoduchou, ale ne primitivní formou blízkou dětskému světu, s doprovodem jednoduchých, ale milých obrázků (mám slabost pro autory a ilustrátory v jedné osobě). Přesto mi tentokrát příběh přišel o malinko slabší než jiné díly.

Laurinka1000
15.05.2020 5 z 5

hezká kniha

Osice
14.01.2020 5 z 5

Od knihy jsem měla velké očekávání. Při prvním čtení jsem byla zákonitě trochu zklamaná. Myš a Krtek nejsou Kvak a Žbluňk – musela jsem se s tím nejdřív vyrovnat:-) … Další čtení už jsem si užila. Oproti Kvakovi a Žluňkovi na sebe kapitoly navazují, Krtek často kleje (do háje, do háje zelenýho), ale je to vtipné, má to nápad a Myš a Krtek jsou skuteční kamarádi, kteří si pomáhají a snaží se potěšit jeden druhého. Hodně se mi líbilo, že je text prokládaný citoslovci. Krásně zněl, když jsem předčítala. Pink! Žbluňk! Šmik, šmik, šmik! Tik-tak! Šup, šup!! atd. Podobně jako A. Lobel také W. H. Yee svůj text sám jednoduše přesto krásně ilustroval.

Dnes si dcera na Myš hrála při houpání. Po jejím vzoru volala – „víc“ a „ještě“:-)

kuky921
21.05.2014 5 z 5

Knížka pro prvnáčky, velmi pěkný příběh, který jsme za večer přečetli s dětmi.

myši krtek pro začínající čtenáře

2012  93%Myš a Krtek, dobří sousedé
2014  93%Myš a Krtek, opeření kamarádi