Myš a Krtek, dobří sousedé

Myš a Krtek, dobří sousedé https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174745/bmid_mys-a-krtek-dobri-sousede-174745.jpg 5 25 7

Myš a Krtek série

Myška bydlí ve starém dubu a Krtek v díře právě pod jejím bytečkem. Když se myška ohání koštětem, všechno smetí padá Krtkovi na hlavu, a to si prosím právě otevřel knížku! Už se zdá, že z toho bude karambol a hádanice. Jak to skutečně dopadlo, si můžete přečíst a prohlédnout v naší knížce.

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Upstairs Mouse, Downstairs Mole , 2005

Kopretina
26.01.2023 5 z 5

a takhle by to mělo vypadat v sousedských a rodinných vztazích..

Osice
06.07.2020 5 z 5

Tak a už máme dočtené všechny knihy o Myši a Krtkovi:-( Když si vzpomenu, na své zklamání, když jsme poprvé četly s dcerou o této dvojici, musím se pousmát. Tehdy bych nevěřila, že se Myš a Krtek stane jednou z mých nejoblíbenějších literárních postaviček. Stačilo přestat srovnávat s Kvakem a Žbluňkem a otevřít se fantazii vzešlé z pera Wonga Herberta Yee.

Víte, jak se pozná dobrý soused? Pozve vás na návštěvu a nabídne to, o čem si myslí, že je tím nejlepším. I kdyby to měli být červi. A vy abyste neurazili, tak ochutnáte.
„Myška do červů na talíři píchla vidličkou.
Ten nalevo se hned zavrtěl a zkroutil.
Myšce se žaludek taky zavrtěl a zkroutil.
Ten červ napravo byl nějak šedivý do zelena.
Myšce se obličej zbarvil šedivě do zelena.“

Myš a Krtek jsou skuteční kamarádi, proto jim není lhostejné, co prožívá ten druhý. V každém díle nám dokazují, že společně se dá zažít mnohem větší legrace, že jsou jeden druhému oporou, že se skvěle doplňují a že je jim spolu dobře.

Knížka nás inspirovala k vytváření dopisů alias pozvánek na návštěvu. A připomněla mi, že je důležité být vnímavý k potřebám druhého. Autorovi kouzelné ilustrace pozvedávají celý příběh ještě o několik příček výše. Díky nim mám pocit, že Myš a Krtek jsou moji důvěrní kamarádi. Přečetly jsme několikrát a já doufám, že dcera zase někdy projeví touhu vypůjčit si nějaký příběh z této série z knihovny a že u nás brzy vyjdou i další dobrodružství:-)

Litocha
17.06.2020 5 z 5

Z knížky jsem nadšená. Vypointované zábavné příběhy psané jednoduchým jazykem a vedoucí děti k empatii a toleranci. Palec nahoru a jdu pátrat po dalších dílech.

Laurinka1000
07.05.2020 5 z 5

Krásná kniha i obrázky.

Aknel26
11.02.2020 4 z 5

Nejvíc se nám líbila pasáž o tom, jak se myška a krtek navštěvovali.

Janka28
13.03.2015 5 z 5

Milá knižka o tom, ako dvaja veľmi rozdielni susedia môžu spolu dobre vychádzať, keď budú k sebe troška pozorní. Jednoduchý text, jednoduché obrázky a jednoduché, ale dôležité rady do života.

Milena79
06.09.2013 5 z 5

Výborná knížka pro začínající čtenáře.

2012  93%Myš a Krtek, dobří sousedé
2014  93%Myš a Krtek, opeření kamarádi