My jsme svět

My jsme svět https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492552/bmid_my-jsme-svet-6vc-492552.jpg 5 4 1

Dětské leporelo My jsme svět, které je pro ty nejmenší adoptované děti. Pro malá miminka, kterým ukazujeme už odmalička knížky, vyprávíme příběhy... Tak proč nevyprávět příběh jak se dostalo do rodiny? Leporelo obsahuje 14 stran, s jednoduchými obrázky a psanými verši, které nesou silné poselství - všichni jsme jedineční a je jen na nás, jaký svět si vytvoříme. Knížka vysvětluje, že vše co se nám děje není náhoda a vše má nějaký vyšší záměr. Že každé děťátko, které se narodí, si vybírá své rodiče a ví samo nejlíp PROČ. Knížka také pracuje s tím, že biologická maminka hraje v životě dítěte velkou roli a ať už její okolnosti k tomu opustit dítě byly jakékoliv, je jeho součástí. Podporuje rodiče v tom, aby s děťátkem o všem komunikovali a žili společně v pravdě. My jsme svět může ale i zaujmout rodiny s dětmi, které by téma adopce se svými dětmi rády otevřely a pověděly jim o tom, že jsou i rodiny, kde se miminka nezrodí v bříšku, ale v srdci. Leporelo je pro děti od narození do školkového věku. Je v tvrdé vazbě a matné laminaci, aby nedošlo k jeho poškození.... celý text

Mrs.Depp
27.12.2023 5 z 5

Nejkrásnější příběh o tom, že některé děti si své milující rodiče musí opravdu vybojovat a naopak. O to krásnější je to potom pocit, když své vymodlené miminko můžete konečně obejmout. A o to více si potom vážíte toho, že můžete být konečně spolu. Knížka napsaná adoptovanou Terezkou, která ví o čem mluví. Je psaná formou básničky a Tereza naprosto vystihla to, co adoptované děti prožívají. Nezapomíná ani na "původní" maminku, které adoptivní rodiče vděčí za život svých dětí. Knížka je vhodná nejen pro adoptivní rodiče, ale i pro všechny rodiče, kteří chtějí svým dětem vysvětlit, že jsou miminka, které neměly tolik štěstí, aby se svými rodiči mohly být od první chvíle, ale přesto jsou tyto děti úžasné a láskyplné, jen potřebují trochu jiný přístup.
Přála bych moc všem adoptovaným dětem, aby našly rodinu a zázemí a měly se v životě už jen dobře.

adopce adoptované děti

2019  75%Holka ze sekáče