My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8131 1093

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Jita160
06.12.2021 5 z 5

Tento příběh vás zhltne,rozžvejká a vyplivne úplně napadrť.
Démon drogy....
Nejodpornější závislost jaká jen může být.
Je to biografie náctileté holky,feťačky která si vydělává prostitucí aby měla na další dávku.
Popisuje lidské dno, sraček a úplného odpoutání od běžného života.
Tady se bojíte otáčet stránky,protože víte, že z každé nové se dozvíte jen další nechutné, kruté a syrové popisování života feťáků.
DOPORUČUJI PŘEČÍST VŠEM!!!!!!

knihomolkaMist
30.11.2021 5 z 5

Tohle by si podle mě měl přečíst úplně každý, aby si uvědomil, že drogy jsou prostě a jednoduše, s prominutím, svinstvo.
Vidět, jak ta závislost funguje. Že to je jako na kolotoči a i když se snaží něco dělat, prostě to nedopadne...
Vidět, co všechno jsou tito lidé pro jednu dávku udělat je až neuvěřitelné.
Fotky jen podtrhují děj a minimálně mně dost naháněly husí kůži.
Vím, že na některých školách je to jedna z knih k maturitě. U nás třeba ne... a to bych ji tam viděla mnohem radši než třeba Povídky malostranské :D

LenkaMacak
21.11.2021 5 z 5

Tuto knihu si budu asi pamatovat hodně dlouho. Silný příběh, který by měl přečíst každý.

Azu84
20.11.2021

Tato knížka je součástí mého kánonu k maturitě. Velice silný příběh, který je ale bohužel realitou. Nelituji toho, že jsem si ji vybrala a přečetla. Velice doporučuji.

Zuzulinka
20.11.2021 5 z 5

Knihu jsem četla jako -náctiletá jako povinnou četbu. A kniha na mne zapůsobila tehdy a působí dodnes. Doporučuji přečíst všem!!

EliskaD
16.11.2021 3 z 5

Noční můra všech rodičů. Opravdu děsný příběh, zejména když si člověk uvědomí, že to není fikce. Pokud to vezmu z čtenářského zážitku, tak první třetina mi přišla opravdu poutavá - to jak se plouživě budovala závislost na drogách. V další části mi to už tak zajímavé nepřišlo - stále dokola fetování, odvykání a absťák. Doporučuji si také přečíst životopis autorky zde na databázi, kde je ve zkratce popsána i její dospělost.

Pavčule
09.11.2021 5 z 5

Hodně syrový příběh . 12 leté děcko , síla . Všechno jde až na dřeň .

pohoda58
28.10.2021 2 z 5

Čtenářský zážitek je děsivý, ale když si člověk uvědomí, že to není scifi, ale realita současnosti, leze mi mráz po zádech. Čtení je pro silné povahy.

klarah101
24.10.2021 4 z 5

Hlavní hrdinka Christiane , třináctiletá narkomanka živící se prostitucí, působí jako noční můra všech rodičů. Kniha sleduje Christiane od dětství a celkem podrobně popisuje její cestu k drogám, boj se závislostí i snahu změnit svůj život. Ačkoli se vše odehrálo v sedmdesátých letech minulého století, má kniha stále co říct, protože podobné příběhy se určitě odehrávají i v současnosti.
Musím se však přiznat, že mi hlavní hrdinka tak nějak nebyla sympatická. Přišlo mi, že svým chováním ke svému osudu spěje už od mala, od nástupu na základní školu. Při čtení mě nejvíc překvapovalo, jak dlouho se Christianě dařilo tajit, jaký život ve skutečnosti vede a chvílemi mi přišlo, že se vymanit ze závislosti ani nechce.. Každopádně je to zajímavé a poučné čtení nejen pro dospívající, ale i pro jejich rodiče.

KatkaLas
24.10.2021 2 z 5

Je to knížka plná hnusu, o životě na kraji společnosti. Knížka zasazená do hnusné doby, do hnusného prostředí. Zkrátka toho hnusu na mě bylo trochu moc. Tolik, že už se k ní nechci nikdy vracet.

Witchann
18.10.2021 4 z 5

Děsivý čtenářský zážitek, při kterém jsem se skoro bála otočit na další stranu. Povinná četba pro každého, koho kdy byť jen napadlo, že vyzkoušet drogy by mohlo stát za víc než zničené fyzické i psychické zdraví.

werick
04.10.2021 5 z 5

Pro mě celkem drsný a šokující příběh, v průběhu čtení mi občas nedocházelo, že se je jedná o dítě 12 - 13let, nedovedu si představit, že bych v tom věku nechala své dítě toulat se po nocích. Je hrozné kam až ta závislost lidi dovede. V tomhle věku mají být děti ještě děti, a ne se prodávat prostitucí. Je to velmi smutný příběh, nečetlo se mi to dobře. Každopádně mi to otevřelo oči a trochu posunulo mé vnímání ohledně závislých na drogách.

Medunkavera
23.09.2021 5 z 5

Přečetla jsem hned, když kniha vyšla a byla jsem překvapená, doslova vyděšená. (Já jsem se tehdy o nic nestarala, neměla jsem přehled, co se děje. Moje starost byla jediná: děti, manžel, domácnost, zaměstnání.)
A jediné, co k tomu dnes mohu napsat, že je mi strašně líto toho, kdo do toho spadne.
Protože zbavit se nějaké závislosti na něčem, je velice, převelice těžké.
Ten člověk musí.. za prvé...dospět k tomu, že se toho chce zbavit a dále potřebuje VELKOU podporu svých bližních a svého okolí vůbec.
(To mě teď tak napadlo)

Belanna
21.09.2021 3 z 5

Knížka je dobrým varováním pro všechny mladé.
Když jsem jí před lety četla, byl to i pro mě šok. S odstupem času na ní pohlížím jako na literární dílo a tam by se dalo o jejích kvalitách hodně polemizovat.

Lubošovo
21.09.2021 4 z 5

Jako puberťák jsem tuhle knížku přečetl na jeden zátah. Nemohl jsem se odtrhnout. Myslím, že by si jí měl přečíst každý, ideálně ve věku hlavní hrdinky, jako varování.

Mášenka31
01.09.2021 4 z 5

Děti ze stanice ZOO se mi vryly do paměti a jen tak z ní nezmizí. První půlku mi bylo psychicky i fyzicky špatně při čtení. Z knihy na mě dýchala odevzdanost, nevyhnutelnost špatného konce. Člověk jen sleduje, jak se někdo může propadat hlouběji a hlouběji, dokud z něj není úplná herácká nicka.

Kniha je brutálním svědectvím nejen o drogách, ale i o zcela nefunkčním systému. Katalyzátorem jsou vybetonovaná sídliště s milionem zákazů, špatné školy, špatná situace v rodině a nuda. Boj Christiny je boj s mdlým životem, ve kterém nevidí smysl. A když smysl člověk neviděl dřív, sám ho prostě nenajde.

Myslím, že knihu by si měl přečíst každý, čistě z toho důvodu, aby byl konfrontován s tím, co se může stát, když nějaký systém selže - rodinný, školní, městský, státní, kterýkoli. Určitě může být zajímavé konfrontovat tehdejší dobu s dnešní, vybetonované sídliště vyměnit za svět sociálních sítí a položit si otázku: Jaký je smysl života?

Bobankova
26.08.2021 5 z 5

Kdysi mi jí dal přečíst děda v mé pubertě má první reakce dědo já hovadiny nečtu a jeho odpověď nejdřív přečti a pak mluv večer jsem jí otevřela a četla celou noc.Když jsem měla na začátku věku 2 řekla jsem mu:děkuji,že jsi mi jí dal bylo to super poučení a i díky ní jsem to nevyzkoušela.Až Synov bude 15 určitě mu jí dám přečíst

DarkNatureHope
21.08.2021 5 z 5

Je šílené, že chtíč se začlenit do party ( nemálo tomu nahrává i mladý naivní věk ) nechá člověka se podvolit i drogám a posléze i tvrdším, jen pro udržení si místa mezi ostatními a nebýt tzv. pozadu "looser" .. Občas jsem se přichytila, že doufám, že je to smyšlený příběh.. Myslím si, že povinná četba pro náctileté by to měla být.

Závislost je hrozný pocit a stav, ať emocionální nebo fyzická nebo i zmíněná drogová.

Viopes
09.08.2021

Ke knize jsem se dostala přes dceru a její povinnou četbu k maturitě. Kniha se mi dobře četla, ale příběh byl pro mne šokující. Takové mládí a zpackané životy. Stává se mi, že některé přečtené knihy zapomínám, ale tuhle určitě nezapomenu. Silný příběh.

MartinHdlR
16.07.2021 5 z 5

Výborná kniha, už ani nevím, za jakých podmínek jsem ji dostal do ruky. Každopádně tuším, že po napsání Christiana opět spadla do heroinu a výdělky z knihy padly na drogy. Pokud se zajímáte o drogové podsvětí, tak doporučuji přečíst. Autobiografická kniha, plná syrové, drogové reality, smrti, lásky, pokusy o léčbu. Člověk, který je závislý na heroinu, se z tohoto láskyplného objetí už pravděpodobně nikdy nedostane. Viz naše nejznámější narkomanka, Katka z Prahy.