My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/550/mid_my-deti-ze-stanice-zoo-gZX-550.jpg 5 8110 1091

My děti ze stanice ZOO série

Na základě zpovědi zachycené na magnetofonových páscích zpracovali Kai Hermann a Horst Rieck autentický životní příběh německé narkomanky Christiany F. Dnes již dospělá Christiane F. se poprvé ve svých dvanácti letech setkala v evangelickém centru pro mládež s hašišem, ve třinácti na diskotéce s heroinem. Brzo se stala na drogách závislou, přes den chodila do školy a odpoledne si spolu se svými přáteli-narkomany vydělávala na stanici ZOO peníze na drogu prostitucí. Její matka skoro dva roky netušila nic o dvojím životě své dcery. Christiane F. vypráví s obdivuhodnou snahou o přesnost a odzbrojující otevřeností o osudech dětí, o kterých se veřejnost dozvídá až z titulků novin, jež oznamují jejich smrt. Příběh Christiany F. se denně opakuje kdekoli na světě.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Oldag

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

AndreaOn
AndreaOn
09.10.2023 4 z 5

Musela jsem dohnat resty z mládí. Bylo to zajímavé, i když v dnešní době už ne tak neznámé a šokující. Bylo zajímavé zjišťovat, jak bezbranný je systém i rodiče.
No nicméně Memento pro mě bylo lepší.

stefi22
stefi22
05.10.2023 5 z 5

Učitelé by se měli vykašlat na většinu klasiky a právě tohle by měli dávat jako povinnou četbu do škol. Tím vším hnusem mi to připomnělo film Requiem za sen.

kajamentin
kajamentin
25.09.2023 5 z 5

Pamatuju si, jak jsem to četla jako dítě a měla z toho noční můry. Málokterá kniha ve mě zanechala takové pocity nechutenství a bezmoci.

Varjohukka
Varjohukka
14.09.2023 5 z 5

Tohle byla opravdu zásadní kniha mého dospívání, zanechala ve mně velmi silný čtecí zážitek.

Rodaw
Rodaw
08.09.2023 5 z 5

MY DĚTI ZE STANICE ZOO
Hodnocení Knihánkova: 5 hvězd

Je tady vůbec někdo, kdo knihu ještě nečetl? Nebo já byla úplně poslední mimozemšťan?:) Každopádně kdyby tu někdo takový byl - neváhejte a běžte do ní... je boží!... dokonalá, děsivá a strašně důležitá! Je důležité o takových věcech číst, mluvit, vnímat je... přemýšlet o nich...

Moc se mi líbila i kniha Memento (ta za mě měla děsivější konec), ale My děti ze stanice ZOO ji ještě předčila. Doporučuji všem a rozhodně se k ní během svého života ještě vrátím! (a zase k dalšímu čtení napíšu komentář sem na Databázi, jak je u mě zvykem:)). Opravdu skvělá, jedinečná a nezapomenutelná knížka.

Více v mém povídání na YouTube, kanál Knihánkov - video Přečteno 4/2023. :-)

ninano
ninano
30.08.2023 5 z 5

Po této knize jsem chtěla sáhnout už hodně dávno, ale dostala se mi do rukou až teď. Skoro si myslím, že by to měla být povinná četba na školách. Syrový, drsný a pravdivý příběh.

Friedulka
Friedulka
19.08.2023 1 z 5

Kniha mě zklamala. Může za to jednak hlavní postava, ke které z mého pohledu nešlo cítit jakékoliv sympatie a kterou život bez drog nudí, zároveň jazykový styl. Pokud jako dokument, tak dobře, po literární stránce neumělé, zdlouhavé...

amanek
amanek
14.08.2023 5 z 5

Ke knize jsem se vrátila v rámci synovi maturitní četby a zároveň se mi hodila do výzvy. Tohle by si měl přečíst každý, je to četba, která má smysl a něco člověku dá. Kdyby jen jedno dítě díky tomu nepropadlo drogám, stojí to za to.
A určitě i návod pro rodiče, jak přistupovat k dětem, každý je samozřejmě jiný, ale je důležité naslouchat, prožít společný čas, ten bude mít hodnotu vždycky.

aetos
aetos
10.08.2023 5 z 5

Naprostá pecka!

Filomena1961
Filomena1961
07.08.2023 4 z 5

Příběh drogově závislé dívky a jejich kamarádů nás vtáhne do jejich prostředí a žádného čtenáře nenechá chladným. Autorům se podařilo vzbudit empatii a silné emoce téměř u každého, kdo si knihu přečte. Šokující, depresivní hlavně proto, že si člověk uvědomuje, jak je všechno reálné.

Melodiel27
Melodiel27
05.08.2023

Je mi 33, od mladi jsem ji prave zase po par letech precetla jiz po 4te. K miste mam zvlastni vztah, protoze sama jsem tam vyrustala. Je to tak autenticke, az z toho mrazi

spongy
spongy
04.08.2023 5 z 5

I po letech si pamatuji na ty pocity, když jsem ji četla... Zcela jsem se přenesla do toho šedivého, posprejovaného a mrazivého sídliště, kde vládne zákon džungle, děti bezcílně bloudí po ulicích a rodiče jakoby neměli čas nic řešit a fungují pouze na autopilota... Zaplatit účty, nějak přežít den v práci, udělat večeři... o tajném druhém životě mladých nemají ani páru. Byla to strašná depka, ale strašně zajímavá, omamná. Tím víc, že se jedná o skutečný příběh. Chci si ji přečíst ještě někdy znova.

Legendární film jsem viděla až poté.

Covid2020
Covid2020
30.07.2023

Stávající společenský systém degeneruje čím dál víc děti i dospělé. Je to diky všeobecné pandemii morálky a tržnímu hospodářství. Rodiče nepředávají dětem víru v Boha a Desatero. Mně to bylo rodiči předané včetně výuky náboženství ve škole. Měl jsem problémy s alkoholem a po nástupu do léčebny jsem si za 14 dní uvědomil že Kristus vzal na sebe všechny hříchy světa. Já jsem alkoholizmus sváděl na okolí, rodinu atd. Uvědomil jsem si že za všechny moje problémy si můžu sám. V tom okamžiku jsem byl vyléčený a od té doby jsem nevypol ani kapku. Výuka náboženství a tím morálky je masově odmítané. Tím se rozpadá celá společnost.
Čteme nejen proto že se nám kniha líbí, ale také proto že nám kniha něco dává. AMEN
Kromě o je kniha psaná kostrbatým ameickým popisným stylem který se mně nelíbí.
Dokáže to někdo okomentovat?
Poznámka k liberání výchově-nedávno děcka na výletě vylezla na rozhlednu na vlastní nebezpečí kde byly povolené 4 osoby. Vylezlo jich tam 15 a děti se propadly do hloubky 4m a zranily se.

PetraDD
PetraDD
29.07.2023 5 z 5

Must have v kazde knihovne!
Cetla jsem jako pubertacka pri ceste do skoly a ve skole na tu knizku neustale myslela a tesila se, az zas pojedu domu a budu muset cist:) knizku jsem pujcila spoluzacce, ktera mi ji nikdy nevratila, takze kdyz jsem ji ted videla v knihkupectvi, musela jsem si ji koupit a precist znovu.
Nostalgie,.. ale je to knizka ke ktere se budu urcite vracet

IvySen
IvySen
27.07.2023 5 z 5

Tato kniha je moje srdcovka už od puberty (hned po HP :D). Všechny knihy na téma drog mě fakt fascinují, miluju tu sondu do myšlení feťáků. Přečetla jsem jich fakt dost, ale tohle je číslo 1. Christiane jsem zbožňovala a nenáviděla, fandila jí a proklínala, doufala a věřila. Ale hlavně jsem s ní cítila. Našla se v těch pocitech méněcennosti a nejistoty. Člověk úplně vidí, kde, co a jak se postupně kazilo už od malička. A vidí jak tenká je hranice, jak záleží na osobnosti a vůli. Doporučuji všema deseti. Čtu ji snad po sté a nepřestává mě bavit. A pozor, né pro každého je kniha odrazující... A taky od přečtení prostě musíte milovat Bowieho.

Losin
Losin
02.07.2023 5 z 5

Čte se to jedním dechem. Nevím proč, ale na mě to nemělo ten odpudivý efekt jako na ostatní lidi. Viděl jsem v tom příběhu cosi poetického a přitažlivého, zvláštní... Budu si muset dát pozor. :D

Lele61
Lele61
01.07.2023 5 z 5

Hluboce lidský, otevřený a pravdivý příběh mladičké německé narkomanky a posléze i prostitutky Christiany F. Dívka detailně a bez obalu popisuje život dětských narkomanů ze stanice ZOO. Není to sice nikterak příjemné čtení, avšak je zároveň velmi poučné. Slouží jako takové varovné memento.

stoun25
stoun25
13.06.2023 5 z 5

Kdysi dávno jsem četl tuhle knihu a dodnes ji mám v živé paměti, až má dcera bude mít o nějaký ten rok víc, tak jí ji dám také přečíst a budu doufat...
5 hvězd.

majklos301
majklos301
10.06.2023 5 z 5

Čteno jedným dechem.

rakas019
rakas019
29.05.2023 5 z 5

Není to příjemné čtení, ale je to důležité. Raději si to prožít v knize než ve skutečnosti.