My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8125 1092

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Han-nah
04.05.2022 4 z 5

Tak tato kniha jako povinná četba nejen pro mladé, ale hlavně i pro jejich rodiče. Svou otevřeností šokuje. Nejhorší na tom je, že to není vymyšlený příběh, ale krutá realita života školou povinné mladé dívky Christiany a jí podobným, kteří podlehnou drogám. Lehce se říká, když chtějí skončit, tak mohou přestat brát. Většinou padají do ještě větší závislosti, kdy řeší jenom, kde sehnat peníze, aby si mohli šlehnout, aby neměli absťák.
Ze závěru slov překladatelky je zřejmé, že ani Christiana to nemá jednoduché. Snad v budoucnosti sáhnu po pokračování v knize Christiane F. - Můj druhý život.

essterkaa
07.04.2022 5 z 5

Tohle jsem tedy opravdu nečekala. Věci, které jsou v knize popisovány jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a je neuvěřitelné, že je vše napsáno podle skutečných událostí. Musím také vyzdvihnout čtivost celé knihy, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu bych moc doporučila všem, kteří pracují s mládeží a všem, kteří mají děti.

sattah
04.04.2022 5 z 5

Toto je kniha... Fu, to bude jedna z mála kníh, ktoré mi utkveju v pamäti spomedzi tých stoviek knih, čo som prečítala a toto ocenenie má u mňa máloktorá kniha.

PlaszCZ
25.03.2022 5 z 5

Každodenní život feťáckých teenagerů v 80.letech. Tehdy se ještě o tomto fenoménu ve společnosti příliš nehovořilo, neexistovala specializovaná oddělení, v tisku se občas mihnul krátký článek ... Kniha je velice upřímnou zpovědí hlavní zúčastněné (naschvál nepíšu hrdinky), která podává svůj příběh bez obalu až do sebemenších detailů. Oproti filmu autorka popisuje i život před drogovou dráhou - domácí násilí, nedostatek pozornosti, krach rodinného podniku, a hlavně opuštění a touha někam patřit. Je to velmi čtivé, takže pokud chcete více informací - jděte do knihy!

samkko
09.03.2022 5 z 5

Teda to byla síla. Opravdu mistrovská kniha která vás donutí se na nejednou věcí zamyslet. Konec je nádherný, ale poslední strana (o 20 let později) byla jedna z nejdepresivnějších částí co jsem kdys čet.

Sofča28
06.03.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem četla ve svých třinácti letech. V tu dobu jsme se o drogách učili ve škole. Ale nikdo mi to nedokázal vysvětlit z pohledu narkomana. A tahle kniha mi rozšířila obzory.
Jsem ráda, že ji autoři sepsali a že Christiane vše řekla dopodrobna a popsala nám život narkomanů. Od té doby vím naprosto jistě, že drogy nikdy brát nebudu.
Doporučuji si ji přečíst!!!

J.P.S.
05.03.2022 4 z 5

Kniha musela působit velmi silně v době svého prvního vydání, kdy podobné věci byly tabu (a to i ve svobodném světě, tím spíš u nás v někdejší ČSSR). Přesto jde o velmi realistický a syrový popis prostředí narkomanů vyprávěný přímo dívkou, která tímto prostředím prošla. Není překvapivé, že hlavní hrdinka pocházela z rozvrácené rodiny a tíživých sociálních poměrů, které byly zjevně na počátku všech jejích problémů. V tom se sedmdesátá léta neliší od dnešní doby, která je přeci jen ve většině věcí dost jiná.

Přestože kniha končí zdánlivě šťastně (hlavní hrdinka se odstěhuje z Berlína a dostane se do jiného prostředí), tak v reálném životě tomu tak bohužel úplně nebylo. Jak jsem zjistil, autorka (či spíše vypravěčka) příběhu se po letech opět vrátila k drogám a v posledních desetiletích je z ní životní troska na prahu bezdomovectví. Už to samo o sobě ukazuje, jak je pro bývalé narkomany těžké vrátit se do normálního života a že s tvrdými drogami je lepší si raději nikdy v životě nezačít...

Michelleee
24.02.2022 5 z 5

Knihu jsem četla už dávno, ale moc dobře si pamatuju jak byla skvěle napsaná. Určitě přečtu v budoucnu znovu.

Paja11.11
23.02.2022 5 z 5

I když je kniha poměrně krátká, četla se delší dobu, než bych čekala. A to kvůli tomu, jak těžké téma, to je.
Myslím, že kniha by se měla dostat všem do rukou. Není, co vytknout.

dennydee
21.02.2022 5 z 5

Krásná ukázka toho, jak nechcete skončit. Ale někoho ani toto nepřesvědčí.

heavy66
19.02.2022 4 z 5

Když jsem tu knihu četl poprvé koncem 80.let, tak se u nás heroin vyskytoval minimálně. Víc mě tenkrát zaujalo Memento, které popisovalo českou drogovou realitu.
Dnes nemusíme cestovat za osudy podobnými Christiane F. až do ZOO v Berlíně. Stačí se podívat do Sherwoodského lesa před Hlavním nádražím v Praze.

Katka244
30.01.2022 4 z 5

Knihu jsem četla před mnoha lety. Díky čtenářské výzvě jsem ji četla znovu, ještě děsivější, vůbec, když mám vnoučata v podobném věku.
Určitě by bylo dobré se knize věnovat na základních školách místo některých, které už dnešní mladé generaci nic neříkají.

PavlaA
27.01.2022 5 z 5

Děsivé! Tolik zničených mladých životů. Doporučila bych přečíst všem náctiletým.

andrejci
10.01.2022 5 z 5

Knížka je tenká, tak jsem si řekla, že to budu mít rychle přečtené. Ale příběh mě tak zasáhl že jsem si ho musela dávkovat. To co se dělo v Berlíně na stanici Zoo bylo prostě strašné. Několikrát jsem si řekla, že to nedočtu, ale zvládla jsem to.
Knížku jsem četla hlavně kvůli maturitě. Jsem ráda, že jsem si jí mohla přečíst.

Macek71228
29.12.2021 5 z 5

Četla jsem několik let zpět a doteď na ni vzpomínám jako na knihu, od které jsem se nemohla odtrhnout. Realita převedená do knihy. Doporučuji.

Martinique
27.12.2021 5 z 5

Tohle by měla být povinná literatura na druhém stupni. Ačkoli jsem ji četla na střední, někdy před šestnácti lety, pamatuji si ji jasněji než cokoliv jsem přečetla potom.

hellena1523
15.12.2021 4 z 5

Smutná a velice syrová kniha.

Macabitt
14.12.2021 4 z 5

Smutný.... opravdu smutný :-/
Jedna z těch knížek, na které se jen tak nezapomene.
Měla by být v seznamu povinné četby hned od 2. stupně ZŠ jako odstrašující příklad pro všechny.

veg.petka
08.12.2021 5 z 5

Nemám slov, tohle byl naprosto brutální zážitek, který vás okamžitě vtáhne do příběhu a nestíháte si uvědomovat realitu. Kniha, u které si budete muset odpočinout, zamyslet se a vše pomalu rozdýchávat, protože taková nálož brutálnosti jednoduše nejde přečíst najednou. Nicméně perfektně vyprávěné, čtivé a opravdu, jak zde píší ostatní, by si tuto knihu měl přečíst každý. (kdo nemá slabý žaludek..) :-)

Jita160
06.12.2021 5 z 5

Tento příběh vás zhltne,rozžvejká a vyplivne úplně napadrť.
Démon drogy....
Nejodpornější závislost jaká jen může být.
Je to biografie náctileté holky,feťačky která si vydělává prostitucí aby měla na další dávku.
Popisuje lidské dno, sraček a úplného odpoutání od běžného života.
Tady se bojíte otáčet stránky,protože víte, že z každé nové se dozvíte jen další nechutné, kruté a syrové popisování života feťáků.
DOPORUČUJI PŘEČÍST VŠEM!!!!!!