My děti ze stanice ZOO

My děti ze stanice ZOO https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/bmid_my-deti-ze-stanice-zoo-9XN-31623.jpg 5 8111 1091

My děti ze stanice ZOO série

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO , 1978

Marushka27
Marushka27
30.10.2022 5 z 5

Kniha, kterou by si měl každý přečíst.

PohadkyNovyVek
PohadkyNovyVek
19.10.2022 3 z 5

Četl jsem v pubertě, vzpomínky jsou jen obecné a samozřejmě hnusné, ale jako mrazivý náhled do něčeho (drugs), někdy (70s) a někde (Berlín sídliště) asi posloužilo dobře..

Veronika_mad
Veronika_mad
04.10.2022 5 z 5

Povinně zahrnout do povinné četby!

PabloFuentes
PabloFuentes
05.09.2022 5 z 5

Po návštěvě Berlína, a ano i stanice zvané Zoo, jsem se dostal k této knize. Velmi silná zpověď heračky Christiane okořeněná o názory a příběhy jejího okolí, která jen dokazuje, že pokud se v nesprávnou dobu chytnete nesprávné party, může se s vámi stát doslova cokoliv.

Vojtos
Vojtos
23.08.2022 5 z 5

Neuvěřitelně silná a i přes svou náročnost čtivá kniha, zapůsobila na mě mnohem více než Memento, ačkoliv není z českého prostředí. Rozhodně doporučuji přečíst všem.

Obelix15
Obelix15
22.08.2022 5 z 5

Film je oproti knize "procházka růžovou zahradou" - představivost dělá svoje. Tuto knihu bych zavedl jako povinnou četbu během studia.

Janca007
Janca007
14.08.2022 5 z 5

Čtení této knihy jsem celkem dlouho odkládala,ale nelituji. Poučné čtení.

08.08.2022 5 z 5

Velmi poučná kniha i v dnešní době.

Hakate
Hakate
07.08.2022 3 z 5

kniha, kterou byl měl číst opravdu každý.
Jako varování dokonalé.
Po Literární stránce průměr.

Lukyn96
Lukyn96
25.07.2022 4 z 5

Knihu jsem prvně otevíral s tím, že budu číst o drogově závislých lidech kolem dvacítky, takže jsem byl velmi překvapen, že se takové věci můžou týkat i dětí dávno předtím, než vůbec dostanou občanku. Příběh mě bavil, hlavně jeho první část, kde se dozvídáme informace o Christianině zázemí a o tom, proč těm svinstvům propadla. Potom už se to dost opakovalo, přesto jsem pořád četl se zájmem.

Cojekomupotom
Cojekomupotom
20.06.2022 1 z 5

Vždy mne zajímalo, do jaké míry je to opravdu autentické, a kolik si toho "přepisovatelé" přibásnili. Každopádně jsem zastáncem teorie, že kvalitní knihy o drogách psali pouze lidé, kteří drogy doopravdy brali, a tuto knihu mezi ně nepočítám. Kam se hrabe např. na díla W. S. Burroughse, či I. Welshe, kteří vám vše řeknou na rovinu (myslím nejen to špatné, ale i to dobré) a nechají vás udělat si vlastní názor... Nebýt to v podstatě jen jedno velké repetitivní "Bububu, drogy jsou špatné, áno?", nebylo by to tak... Špatné. Jinak heroin je jedna z mála drog, které jsem nikdy nezkusil. Starouš Bull Lee s Rentovacím hošou mi to již v ranném dospívání vymluvili. Navíc na mé rodné vísce nešel sehnat

theMarty
theMarty
19.06.2022 5 z 5

Taková trochu jiná Anna Franková.

Jaqueline
Jaqueline
16.06.2022 2 z 5

Drogy... Téma,které zasáhne každého,natož pak ve spojitosti s teprve dvanactiletou dívkou. Dnes již bohužel natolik rozšířená problematika,že už příběh nepůsobí tak šokujícím dojmem, jako v době jeho sepsání. Mnoho lidí (včetně mě) už s narkomany nemá takový soucit a pochopení, proto na mě vyprávění působilo zdlouhavě, to samé stále dokola, málo kdo by asi čekal happy-end a postava hlavní hrdinky mě spíše vytáčela. Každopádně ale souhlasím, že by kniha měla spadat do povinné četby pro mládež, bohužel mi přijde toto téma podceňované...

E.T.007
E.T.007
16.06.2022 2 z 5

Čakala som od tejto knihy viac. Oveľa viac.

05.06.2022 5 z 5

Klasika

AndyYoggy
AndyYoggy
29.05.2022 4 z 5

Velmi silné čtení. Člověka až mrazí, když si uvědomí, že toto se skutečně dělo (a stále ještě děje a ve větší míře). Nejhorší pro mě bylo vždy uvědomění, že dívce bylo pouhých 12 let. Jako jediné malé negativum bych uvedla velmi patrný nespisovný jazyk, i když ten se dá v této knize pochopit. Respektovala jsem to, ale stejně musím říct, že mi trvalo, než jsem si na to zvykla.

99jana99
99jana99
19.05.2022 5 z 5

Tak to je peklo a druhá kniha, kterou jsem si přečetla po 30ti letech znova. Určitě čtivé, ale negativní, smutné. Každá závislost je děsivá, ale tohle je beznaděj. Určitě doporučuji přečíst.

GeRaltzRiVie01
GeRaltzRiVie01
19.05.2022 5 z 5

Tak to byla síla. Rozhodně se nestavím ani na jednu stranu - postavu neobdivuji ani naopak nezatracuji (to že se několikrát zbavila fyzické závislosti neznamená že má vyhráno - ta psychická je daleko těžší a trvá roky). Bohužel měla holt smůlu na podmínky v kterých vyrůstala (ať už rodinné, společenské nebo zkrátka tehdejší doby), protože ty ji k tomu (a mnoho dalších) přímo vedli. Na druhou stranu měla štěstí v tom, že to dokázala přežít a že nad ní rodina nezlomila hůl.

6728
6728
06.05.2022 5 z 5

Ač jsem tuto knihu četl před pár lety, musím říct, že si stále pamatuji ty myšlenky, které mi při tom létaly hlavou. Byl jsem přibližně ve stejném věku jako hlavní hrdinka a z představy, že se mi stane to, co se stalo jí, mě doslova mrazilo. Jednoznačně doporučuji tuto knihu přečíst a to ať už jste v jakémkoliv věku. Pět hvězd je podle mě ještě nízké hodnocení, kniha neodmyslitelně patří mezi top 5 knížek, které jsem kdy četl. P.S. Neberte drogy :-)

Han-nah
Han-nah
04.05.2022 4 z 5

Tak tato kniha jako povinná četba nejen pro mladé, ale hlavně i pro jejich rodiče. Svou otevřeností šokuje. Nejhorší na tom je, že to není vymyšlený příběh, ale krutá realita života školou povinné mladé dívky Christiany a jí podobným, kteří podlehnou drogám. Lehce se říká, když chtějí skončit, tak mohou přestat brát. Většinou padají do ještě větší závislosti, kdy řeší jenom, kde sehnat peníze, aby si mohli šlehnout, aby neměli absťák.
Ze závěru slov překladatelky je zřejmé, že ani Christiana to nemá jednoduché. Snad v budoucnosti sáhnu po pokračování v knize Christiane F. - Můj druhý život.