My děti ze stanice ZOO

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/my-deti-ze-stanice-z-31623.jpg 4.67410
Série:

My děti ze stanice ZOO 1.


Žánr:
Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978


více info...
Nahrávám...

Komentáře (1017)

Kniha My děti ze stanice ZOO

6728
06. května

Ač jsem tuto knihu četl před pár lety, musím říct, že si stále pamatuji ty myšlenky, které mi při tom létaly hlavou. Byl jsem přibližně ve stejném věku jako hlavní hrdinka a z představy, že se mi stane to, co se stalo jí, mě doslova mrazilo. Jednoznačně doporučuji tuto knihu přečíst a to ať už jste v jakémkoliv věku. Pět hvězd je podle mě ještě nízké hodnocení, kniha neodmyslitelně patří mezi top 5 knížek, které jsem kdy četl. P.S. Neberte drogy :-)

Han-nah
04. května

Tak tato kniha jako povinná četba nejen pro mladé, ale hlavně i pro jejich rodiče. Svou otevřeností šokuje. Nejhorší na tom je, že to není vymyšlený příběh, ale krutá realita života školou povinné mladé dívky Christiany a jí podobným, kteří podlehnou drogám. Lehce se říká, když chtějí skončit, tak mohou přestat brát. Většinou padají do ještě větší závislosti, kdy řeší jenom, kde sehnat peníze, aby si mohli šlehnout, aby neměli absťák.
Ze závěru slov překladatelky je zřejmé, že ani Christiana to nemá jednoduché. Snad v budoucnosti sáhnu po pokračování v knize Christiane F. - Můj druhý život.


essterkaa
07. dubna

Tohle jsem tedy opravdu nečekala. Věci, které jsou v knize popisovány jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a je neuvěřitelné, že je vše napsáno podle skutečných událostí. Musím také vyzdvihnout čtivost celé knihy, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu bych moc doporučila všem, kteří pracují s mládeží a všem, kteří mají děti.

sattah
04. dubna

Toto je kniha... Fu, to bude jedna z mála kníh, ktoré mi utkveju v pamäti spomedzi tých stoviek knih, čo som prečítala a toto ocenenie má u mňa máloktorá kniha.

PlaszCZ
25. března

Každodenní život feťáckých teenagerů v 80.letech. Tehdy se ještě o tomto fenoménu ve společnosti příliš nehovořilo, neexistovala specializovaná oddělení, v tisku se občas mihnul krátký článek ... Kniha je velice upřímnou zpovědí hlavní zúčastněné (naschvál nepíšu hrdinky), která podává svůj příběh bez obalu až do sebemenších detailů. Oproti filmu autorka popisuje i život před drogovou dráhou - domácí násilí, nedostatek pozornosti, krach rodinného podniku, a hlavně opuštění a touha někam patřit. Je to velmi čtivé, takže pokud chcete více informací - jděte do knihy!

samkko
09. března

Teda to byla síla. Opravdu mistrovská kniha která vás donutí se na nejednou věcí zamyslet. Konec je nádherný, ale poslední strana (o 20 let později) byla jedna z nejdepresivnějších částí co jsem kdys čet.

Sofča28
06. března

Tuhle knihu jsem četla ve svých třinácti letech. V tu dobu jsme se o drogách učili ve škole. Ale nikdo mi to nedokázal vysvětlit z pohledu narkomana. A tahle kniha mi rozšířila obzory.
Jsem ráda, že ji autoři sepsali a že Christiane vše řekla dopodrobna a popsala nám život narkomanů. Od té doby vím naprosto jistě, že drogy nikdy brát nebudu.
Doporučuji si ji přečíst!!!

J.P.S.
05. března

Kniha musela působit velmi silně v době svého prvního vydání, kdy podobné věci byly tabu (a to i ve svobodném světě, tím spíš u nás v někdejší ČSSR). Přesto jde o velmi realistický a syrový popis prostředí narkomanů vyprávěný přímo dívkou, která tímto prostředím prošla. Není překvapivé, že hlavní hrdinka pocházela z rozvrácené rodiny a tíživých sociálních poměrů, které byly zjevně na počátku všech jejích problémů. V tom se sedmdesátá léta neliší od dnešní doby, která je přeci jen ve většině věcí dost jiná.

Přestože kniha končí zdánlivě šťastně (hlavní hrdinka se odstěhuje z Berlína a dostane se do jiného prostředí), tak v reálném životě tomu tak bohužel úplně nebylo. Jak jsem zjistil, autorka (či spíše vypravěčka) příběhu se po letech opět vrátila k drogám a v posledních desetiletích je z ní životní troska na prahu bezdomovectví. Už to samo o sobě ukazuje, jak je pro bývalé narkomany těžké vrátit se do normálního života a že s tvrdými drogami je lepší si raději nikdy v životě nezačít...

1 ...