My děti ze stanice ZOO

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31623/my-deti-ze-stanice-z-31623.jpg 4.66587
Série

My děti ze stanice ZOO 1.

Žánr
Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno, Mladá fronta
Orig. název

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (916)

Kniha My děti ze stanice ZOO

Přidat komentář
Tereza035
předevčírem

Toto byla opravdu skvělá knížka. Doporučuju všem od 15 let. Dozvěděla jsem se zase něco o závislosti na drogách, především heroinu. A také o shánění peněz na drogy pomocí prostituce. Příběh je napínavý, dojemný a realistický. Líbil se mi způsob, jakým je kniha napsaná. Určitě stojí za přečtení.

Andrea S.
předevčírem

Knížku jsem četla před několika lety na základní škole a pamatuji si, že mne velmi zaujala surovostí příběhu a zároveň také inspirovala k přečtení české knižní obdoby, a to "Mementa" od R. Johna.

Lauramystic
01. dubna

Hodně dobrá kniha o drogách a jak je lehké do toho vlítnout.

Anitram22
01. dubna

Knihu jsem četla dvakrát. Poprvé v 15 letech a později jsem se k ní vrátila v dospělosti. Je to kniha, kterou by si měl přečíst každý v období puberty a to společně s Mementem od Radka Johna. Určitě ji dám "povinně" přečíst synovi, až doroste do věku, kdy obsahu knihy pochopí.

Rossel
31. března

Velmi surový a drsný příběh o tom, jak drogy dokáží udělat z člověka naprosto trosku a je až s podivem, jak uboze dokážou někteří tvorové živořit.
Svou povahou a trochu nadřazeným přístupem byla Christiane celkem nesympatická. Na druhou stranu oceňuji, jak autenticky, bez obalu a bez příkras dokázala věci vypovědět a přiznat. A fandila jsem jí, aby se dokázala z toho pekla dostat.
Běžnému člověku se nepoštěstí poodhalit oponu, za kterou bují drogové království se vším svým falešným pozlátkem a absolutním lidským dnem. Tedy pokud se do něho sám nevydá. Proto se vůbec nedivím, že kniha se stala kultovní. Ukázala světu šokující, ohyzdnou a děsivě reálnou tvář komunity drogově závislých...

Audrina
17. března

Kniha, o které snad slyšel úplně každý...i já. Přesto mi trvalo poměrně hodně let, než jsem se do ní opravdu pustila. Příběh je opravdu hodně surový a realistický, přiznám se, že některé popsané scény mi až nedělaly dobře. Přišlo mi celkem fascinující, jak snadno se mladí lidé mohli dostat k drogám, a jak snadné je propadnout závislosti.

RomállessFox
03. března

Velmi autentické čtení jedním dechem.

Monika1717
22. února

Přečetla jsem před mnoha lety, hodně věcí bylo tehdy nad moje chápání.

1 ...

Doporučujeme

Stín banyánu
Stín banyánu
Učinný lék
Učinný lék
Vyzvědačka
Vyzvědačka
Žízeň po životě
Žízeň po životě