My děti ze stanice ZOO

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31623/my-deti-ze-stanice-z-31623.jpg 4.66320

My děti ze stanice ZOO 1.

Literatura světová, Romány, Biografie a memoáry
Vydáno · Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO · 1978

Kniha My děti ze stanice ZOO

Asterixxka

Četla jsem několikrát. Kniha byla nejspíš tak dobře napsaná, že se jedna moje spolužačka na ZŠ v Christiane zhlédla a dokonce se snažila být jako ona (se vším všudy), což se jí bohužel skoro povedlo. Noo, ne na všechny tedy měla odpuzující dopad. Já jsem sice ten opačný případ, který nad drogami kroutí hlavou a od jejich světa chci být co možná nejdál, této tematice se však v literatuře ani filmu nebráním a vyprávění mě moc bavilo! Jen jsem si říkala: chudák ta její máma, já bych to té svojí asi udělat nemohla, takhle jí trápit. Vcelku, co se knihy týče, opět důkaz toho, že skutečný příběh nad vymyšlenými přehnanými senzacemi.

Miluna40

Cetla jsem ji uz strasne davno, dobre napsana a rikam i nadcasova

Abrakadabra

To si tak jedu v tramvaji, čtu si tuhle knihu, ale pořád mě ruší nepříjemně hlasitý rozhovor, přecházející do nesnesitelného jekotu. To si parta dnešní výrostků stěžuje na to, že jim rodiče nechtějí koupit nový iPhone, že dostávaj menší kapesné než Anča od nich ze třídy a že lahváč už stojí v krámě dvacku (jo to poslední mě sere taky). V těchto chvílích mívám úplné zatmění a jako správný fanda zombie filmů, chuť požírat jejich mozky. Ten kontrast jejich banálních problémů a toho co se odehrává v knize (co se reálně odehrávalo), mi zpětně přijde už jen úsměvný. Ale jedno ponaučení si přece jen odnáším. Do MHD jedině se sluchátky hrající něžné tóny METALU!

RaDaR26

Nejlepší drogová prevence. Kdyby ji všechny děti četly, tak veřím, že rozhodně ubyde dětí, které by si chtěli nějakou tu drogu vyzkoušet...

WeirdoAnne

Neuvěřitelně silný příběh. Nemám slov. V životě se mi nestalo, že bych po dočtení knihy seděla tiše v křesle, zírala před sebe a přemítala si v hlavě celou knihu od začátku. Až teď.
Z fotek z oné doby, které byly přiloženy k vydání mi naskákala husí kůže hned.

Kekik

Je velmi jednoduché odsoudit závislého člověka. Ale když si pak přečtěte jeho příběh, přeci jen se špetka porozumění najde.
Silný příběh náctileté heračky.

Marketa1994

Kniha, kterou jsem četla ve své začínající pubertě a dost zásadně mě ovlivnila (po dobu čtení se mi o příběhu i zdálo a nebyly to nejpříjemnější sny)
Doporučuji si tuto knihu přečíst co nejvíce lidem, protože z toho jistá poučení vylezou.
Atmosféra je tam tak chladná, že člověk rád knihu dočte a zjistí, že je v bezpečí a má teplo domova.

Kashi

Ani nespočítám, kolikrát jsem tuto knihu přečetla. S každým přečtením a s tím, jak roky přibývají, pohlížím na knihu trochu jinak, stále však patří k mým nejoblíbenějším. Autentická výpověď ze života.