My děti ze stanice ZOO

Mladistvá západoberlínská narkomanka ich-formou popisuje svůj příchod jako 6leté na berlínské sídliště Gropiusstadt s minimem možností zábavy pro děti. Neutěšené rodinné poměry vedoucí k rozvodu rodičů ji přivádí k hašišové partě v „Domě středu“. Následně postupně propadává světem drog až k těžké závislosti na heroinu a všemu, co s ní souvisí: těžké zhoršování zdravotního stavu, snaha opatřit si peníze na dávku (žebrání, krádeže, prostituce) a občasné zoufalé a neúspěšné pokusy zbavit se závislosti. Později se dívka závislosti na heroinu zbaví, ale pořád zůstává závislá na hašiši. Kniha obsahuje vlepenou 32 stránkovou fotografickou přílohu. Předmluvu napsal JUDr. Kamil Klášterský. Odborně lektorovali MUDr. Jan Cimický, CSc., JUDr. Kamil Klášterský a MUDr. Jaromír Rubeš. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31623/my-deti-ze-stanice-z-31623.jpg 4.67420

My děti ze stanice ZOO 1.

Literatura světová, Biografie a memoáry

Vydáno: , Mladá fronta

Wir Kinder vom Bahnhof ZOO, 1978

Kniha My děti ze stanice ZOO

99jana99

Tak to je peklo a druhá kniha, kterou jsem si přečetla po 30ti letech znova. Určitě čtivé, ale negativní, smutné. Každá závislost je děsivá, ale tohle je beznaděj. Určitě doporučuji přečíst.

GeRaltzRiVie01

Tak to byla síla. Rozhodně se nestavím ani na jednu stranu - postavu neobdivuji ani naopak nezatracuji (to že se několikrát zbavila fyzické závislosti neznamená že má vyhráno - ta psychická je daleko těžší a trvá roky). Bohužel měla holt smůlu na podmínky v kterých vyrůstala (ať už rodinné, společenské nebo zkrátka tehdejší doby), protože ty ji k tomu (a mnoho dalších) přímo vedli. Na druhou stranu měla štěstí v tom, že to dokázala přežít a že nad ní rodina nezlomila hůl.

Ač jsem tuto knihu četl před pár lety, musím říct, že si stále pamatuji ty myšlenky, které mi při tom létaly hlavou. Byl jsem přibližně ve stejném věku jako hlavní hrdinka a z představy, že se mi stane to, co se stalo jí, mě doslova mrazilo. Jednoznačně doporučuji tuto knihu přečíst a to ať už jste v jakémkoliv věku. Pět hvězd je podle mě ještě nízké hodnocení, kniha neodmyslitelně patří mezi top 5 knížek, které jsem kdy četl. P.S. Neberte drogy :-)

Han-nah

Tak tato kniha jako povinná četba nejen pro mladé, ale hlavně i pro jejich rodiče. Svou otevřeností šokuje. Nejhorší na tom je, že to není vymyšlený příběh, ale krutá realita života školou povinné mladé dívky Christiany a jí podobným, kteří podlehnou drogám. Lehce se říká, když chtějí skončit, tak mohou přestat brát. Většinou padají do ještě větší závislosti, kdy řeší jenom, kde sehnat peníze, aby si mohli šlehnout, aby neměli absťák.
Ze závěru slov překladatelky je zřejmé, že ani Christiana to nemá jednoduché. Snad v budoucnosti sáhnu po pokračování v knize Christiane F. - Můj druhý život.

essterkaa

Tohle jsem tedy opravdu nečekala. Věci, které jsou v knize popisovány jsou pro mě naprosto nepředstavitelné a je neuvěřitelné, že je vše napsáno podle skutečných událostí. Musím také vyzdvihnout čtivost celé knihy, téměř jsem se od ní nemohla odtrhnout. Knihu bych moc doporučila všem, kteří pracují s mládeží a všem, kteří mají děti.

sattah

Toto je kniha... Fu, to bude jedna z mála kníh, ktoré mi utkveju v pamäti spomedzi tých stoviek knih, čo som prečítala a toto ocenenie má u mňa máloktorá kniha.

PlaszCZ

Každodenní život feťáckých teenagerů v 80.letech. Tehdy se ještě o tomto fenoménu ve společnosti příliš nehovořilo, neexistovala specializovaná oddělení, v tisku se občas mihnul krátký článek ... Kniha je velice upřímnou zpovědí hlavní zúčastněné (naschvál nepíšu hrdinky), která podává svůj příběh bez obalu až do sebemenších detailů. Oproti filmu autorka popisuje i život před drogovou dráhou - domácí násilí, nedostatek pozornosti, krach rodinného podniku, a hlavně opuštění a touha někam patřit. Je to velmi čtivé, takže pokud chcete více informací - jděte do knihy!

samkko

Teda to byla síla. Opravdu mistrovská kniha která vás donutí se na nejednou věcí zamyslet. Konec je nádherný, ale poslední strana (o 20 let později) byla jedna z nejdepresivnějších částí co jsem kdys čet.