Muzikální Sherlock

Muzikální Sherlock https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172907/muzikalni-sherlock-172907.jpg 4 24 8

Víc než dvě desítky krátkých povídek, v nichž Sherlock Holmes s Watsonovou pomocí řeší další zapeklité záhady. Čtení jemné, starosvětské, odpočinkové i k zamyšlení.

lucakuca
24.06.2021 2 z 5

No, jak to říct kulantně. Vše pochází z ničeho. :-) určitě za zmínku stojí rozbor pohádky O perníkové chaloupce v příběhu Odkaz kojné.
"Shrňme, kdo je z čeho podezřelý"
MUŽ:
Krádež sladkostí
Pokus o upečení stařenky
Snědení stařenky
STAŘENKA
Vykrmovaní za účelem upečení dětí.
"Je zřejmé, že nejlepší charakter má stará paní, tím spíš, že i to jediné podezření je pochybné."

ViBe
27.05.2019 5 z 5

Nemíním diskutovat o přesném zařazení knihy - zda jde o apokryf, pastiš nebo spíše v tomto případě fanfiction (domnívám se, že k napsání těchto svěžích povídek musí být autor fanouškem Sherlocka Holmese).
Pan Hurník nezapře citlivou duši muzikanta - jeho povídky jsou psány krásným jazykem, s velkou pokorou ukazují Mistra jako amatérského (v pravém slova smyslu) hudebníka, který touží po uznání i v tomto oboru (bohužel hudba je doktoru Watsonovi poněkud vzdálena).
Hluboce lidský je v tomto ohledu amulet, který chrání dobrého doktora před éa (přečtěte si a zjistěte sami, co to znamená).
Kéž bychom měli všichni takový amulet, který nás chrání před lidskými nedostatky ...

mikika
01.06.2017 4 z 5

literární lahůdka pro fajnšmekry!

Bustedka
27.03.2017 1 z 5

No, na základě recenzí jsem se do knihy s velkou slávou pustila a pak ji také s velkou slávou odložila. Pro mě absolutně nezajímavé, nelogické. Pořád jsem se snažila dát knize šanci, ale od začátku jsem si nedokázala odpovědět na otázku, která se mi do hlavy vkradla hned po první strance. O čem to vlastně sakra je?

evonra
19.01.2017 4 z 5

Pro příznivce suchého humoru velká lahůdka. Nesčetněkrát mi pan Hurník vykreslil úsměv na tváři, jakým způsobem nám toto slavné duo líčí. Krátké povídky, které si můžete dávkovat například před spaním, spolehlivě Vám totiž odlehčí mysl.
V neposlední řadě, skvostná čeština, kterou je kniha psána, podtrhuje celý čtenářský zážitek.

pil
08.04.2014 5 z 5

estlipak nemá Ilja Hurník nějaké anglické kořeny, opakovala jsem si každou chvíli při četbě knihy Muzikální Sherlock.

Ten suchý humor a lehoučká ironie v jeho drobných příbězích o slavném detektivovi by tomu odpovídala. Nápady co nosí autor v hlavě, jsou chytré a krásně zajímavé.
Překvapil mě mnoha postřehy. Tak třeba jedinečná je Bajka o pořádání soutěže Mistra pěvce, kde SH sehrál roli soudce a díky rozhodnutí o vítězi, který právě seděl na keři, se zrodila slavná dýmka dunhillka.

Nemohu necitovat:
„Sherlocku, vezmi nůž, uřež jeden z mých kořenů a zrob z něho dýmku. To bude můj dar za to, že tvým moudrým rozhodnutím byl titul dán hýlku mému milovanému.“
„I zrobil Sherlock dýmku dunhillku a ona do smrti byla jeho potěšením. I když se občas zanesla, naslouchal jejímu pískotu a bylo mu sladce, jako by slyšel ptáčka na větvi vonného keře.“

Hurník si hraje s jazykem, je chytrý, zábavný, rozesměje i potěší. V knize narazíte na Legendu o tom, co se stane až přijde Sherlock Holmes k nebeské bráně, na novinové interview , na ukázku z Holmesova Slabikáře-projektovaného pedagogického díla, jehož myšlenkou mělo být přiblížení kriminalistické tematiky již dětem nejranějšího věku, jinde si zas užijete rozhovor Sherlocka se samotným Arthurem C. Doylem.

Ta kniha nezarmoutí. A ještě jedna věc...
Ta kniha má přepěkné grafické zpracování a též nádhernou obálku pana Jiřího Šalamouna.

Eskandriel
26.03.2014 4 z 5

Dozvíte se, co se stane s chutí čaje, když olíznete známku před tím, než se napijete, nebo co napsal Sherlock Holmes v dopise Albertu Einsteinovi. Tahle milá knížečka je příjemnou oddechovkou před spaním, nenutí čtenáře nijak extrémně zapínat myšlení, stačí si jí jen vychutnat a od srdce se zasmát.

Peršanka
20.08.2013 5 z 5

Báječné před spaním, do tramvaje, do čekárny. Krásná čeština, lehounká ironie.