Muži, kteří nenávidí ženy ekniha

Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. První díl (Muž, který nenáviděl ženy) dostal v roce 2005 cenu za nejlepší skandinávský kriminální román, druhý díl (Dívka, která si hrála s ohněm) byl oceněn jako nejlepší švédský kriminální román roku 2006, a poslední (Ztracené vzdušné zámky) získal cenu Kniha roku. Larsson není autorem, který by se spokojil s naplněním žánrových konvencí, píše se silným zanícením pro problémy současnosti, uvažuje o vztahu politiky a morálky, klade otázky a hledá zodpovědnost. Šíře jeho znalostí odpovídá hloubce pohledu na věc, což činí příběh velmi věrohodným. Má fantastickou schopnost udržet napětí v mnoha komplikovaných paralelně se odvíjejících zápletkách a současně je brilantně propojovat. Svým bohatým jazykem a stylem navazuje na tu nejlepší severskou vypravěčskou tradici. Globální bestseller / vychází v 35 zemích / dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/113262/muzi-kteri-nenavidi--113262.jpg 4.76018

Milénium (1.)

Män som hatar kvinnor (2005)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno: (ekniha), Host

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy

Marci70
včera

Napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

MiTrevi
předevčírem

Průměrná severská detektivka, ani špatná, ani nijak dobrá. Vtáhne do děje, umí celkem zaujmout, ale topí se v množství zbytečných informací, postav, kódů a vysvětlení techniky, popisů co měl kdo k jídlu a tak. Takový slabší Nesbo. Co se mi líbilo byly popisy přírody a zimy.

Pitraska

Super !!! Napínavé, neotřelé postavy. Záhady, napětí, rozuzlení. Skvělá kniha.

zdenka4808

Nebylo to špatný a kdybych si to přečetla před patnácti lety, tak bych byla nadšená. Vraždu, kterou nikdo 40 let neobjasnil a pak přijde novinář a hackerka s iBookem a za pár měsíců je případ vyřešen. Těch šťastných náhod bylo trochu moc.

i.stefany

Jsem v šoku. :-) Nemám ráda severské kriminálky ani thrillery, jsou pro mne velmi temné, mrazivé, krvavé a komplikované, ale manžel nedal jinak, než, že tohle musím zkusit přečíst. Při počtu stran se mi protočily panenky, ale protože mě zaujal název knihy, pustila jsem se do ní a jsem nadšená. Perfektní případ Carla Mikaela Blomkvista a Lisbeth Salanderové, moc se mi líbil autorův úžasně čtivý a podrobný styl a ocenila jsem, že tu neproteklo moc krve. Skvělý příběh Vangerovy rodiny.

Maevie

Příběh startuje pomalým, rozvláčným stylem, aby čtenáře na konec k sobě připoutal a nepustil ho, dokud se nedostane na poslední stránku. Ano, opravdu je to ve srovnání s dnešními detektivkami bichle. Ale také je to skvěle vybudovaný příběh s promyšlenými dialogy a propracovanými postavami.

kahoma

Bezva kniha! Velmi doporučuji. Je i film, ale kniha je kniha, tak je vždycky lepší. Už se nemůžu dočkat přečtení druhé knihy - stojí v mém seznamu k přečtení hodně vysoko.

harena

Málokterá kniha nabere po chvíli takové tempo, jako tato kniha. Viděla jsem i film, a ten na knihu nemá. Vím, že jsem knihu četla jedním dechem a vím, že jsem si hned objednala další díly. A když jsem ji dočetla, tak mě mrzelo, že to skončilo a minimálně týden jsem na ni ještě myslela. Může za to jednak autorův styl, dobré prokreslení postav a samozřejmě i děj samotný. Super knížka!!