Muži jdou v tmě

Muži jdou v tmě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/203492/muzi-jdou-v-tme-203492.jpg 4 25 6

Příběh malé skupiny sovětských parašutistů v čele s českým komunistou se vrhají do protektorátní tmy, aby pomohli zničit fašismus.

maryzka
24.04.2023 2 z 5

No tak nevím. Sice je to kniha z války, čte se rychle , ale nějak mě tam chybí ta atmosféra válečných let. Asi od něho knihy Hříšní lidé města pražského nebo panoptikum města pražského - je to pro mě lepší četba.

JankoStirbey
03.09.2021 5 z 5

Dovolím si povedať, že ide o dosť nekonvenčné dielo o partizánoch. Veľmi príťažlivý bol pre mňa aj pohľad do vnútorného sveta veliteľa. Čo ma však držalo pri knihe najviac bol sled situácií, ktoré viedli ku koncu, ku akému viedli. Kniha stojí za prečítanie, nenechal by som sa odradiť dobou vydania.

peeetta
18.07.2021 4 z 5

Kniha o partyzánech. Tohle téma mi není blízké, ale přesto jsem se do knihy rychle začetla.

miša63
03.01.2021 3 z 5

Celkem napínavé čtení o výsadku partyzánů na české území.

PWM
13.04.2020 2 z 5

Mé obavy, že se bude jednat o „dobou agitku“, které mnozí autoři museli plnit, aby se mohli věnovat své vlastní tvorbě, se naštěstí nenaplnily. Přestože novela je samozřejmě do značné míry tendenční, Marek opratě třímal velmi pevně a tak stvořil zajímavé a čtivé vyprávění o partyzánském výsadku do Protektorátu. Marek své díky svému skvělému nadání nejen podpořil povědomí o parašutistech přicházející ne z Londýna, ale z východní fronty, ale především podal hezkou studii vnitřního světa, rozdílů i podobností v motivacích a myšlení sovětských a českých vojáků.

Pavelpi
17.12.2019 4 z 5

Velmi dobře napsaný příběh z válečné doby.Příběh sovětských partyzánů a jednoho českého,kteří byli vysazeni v prostoru Českomoravské vysočiny.Byli však náhodou vysazeni padesát kilometrů od cíle a vysílačka se jim rozbila při seskoku.A tak se probíjí ke svému cíli,ale tam dojdou pouze tři...