Muži a dívky

Muži a dívky https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1458/muzi-a-divky-1458.jpg 4 10 4

Joanna Trollope série

Jaké jsou osudy dvou odlišných žen, jež spojuje jediný prvek - obě jsou podstatně mladší než jejich partneři? Julia Hunterová a Kate Bainová našly, jak se zdá, skutečné štěstí s muži, kteří by mohli být jejich otcové. Bezchybná Julie organizuje svého muže Hugha, televizní celebritu, stejně zdatně jako jejich milovanou domácnost a andělská dvojčata. Kate žije už osm let s Jamesem Mallowem, učitelem v důchodu a ačkoliv si ho odmítá vzít, je zřejmě, že ho zbožňuje. Hugh a James jsou celoživotními přáteli a nyní po šedesátce se cítí jako v nebi. Ale věkové rozdíly nemohou být ignorovány navždy. James srazí z kola při své roztržité večerní jízdě deštivým Oxfordem slečnu Beatrici Bachelorovou. Ve chvíli, kdy tato excentrická a velmi nezávislá stará panna vstoupí do jejich života, spustí se řetězec událostí, během kterých vyjde najevo nespokojenost a mnoho frustrací. Kate začne vyhledávat přátele v jejím věku, zatímco Julia najde rozkvět své kariéry přesně v době, kdy její manžel začíná přirozeně upadat. Poklidné životy těchto mužů a dívek jsou silně narušeny novými vztahy a starými pocity úzkosti, které vyplývají na povrch. Cítí, že to už nikdy nebude stejně poklidné jako dřív.... celý text

Literatura světová

Vydáno: , Olympia

Men and the girls , 1992

machina
01.03.2015 4 z 5

Je pravda, že začátek se dost vleče, nicméně příběh má co říct. Tím spíš mi nesedí název knihy a obrázek na přebalu, které spolu vyvolávají obscénní předsudky. Jde o věkový rozdíl mezi muži a ženami (žena +- 35, muž 60 let), ne mezi muži a dívkami.
Příběh chce varovat, jak těžké by mohlo pro muže být vyrovnat se s ustupující kariérou, když manželčina kariéra stoupá na vrchol, nebo co asi zažívá žena, když vycítí, že její muž stárne a ona o něj bude muset pečovat čím dál tím víc. Tohle varování ale v obou případech vyústí ve šťastný konec... Ačkoli v druhém případě mi ten šťastný konec přišel trochu násilný, protože nebylo zcela vysvětleno, proč postava jednala tak, jak jednala.

Jozefina
19.08.2014

Kniha se mě dobře četla. Miluji romány pro ženy.

modranka
16.08.2013 5 z 5

Výborne spracovaná téma starší muži s oveľa mladšími partnerkami. Kto na koho dopláca, kto o čo prichádza. Spočiatku som si myslela, že ma kniha veľmi nechytí, domnievala som sa, že pôjde o zlatokopky, ale omyl. Príbeh bol o úplne obyčajných ľuďoch, len vekovo a generačne odlišných s každodennými problémami a finančnými otázkami. Možno sa niekto domnieva, že príbeh je určený staršej generácii čitateľov, no aj to je omyl. Je určený každému, kto má rád dobrý príbeh. Myslím, že každý sa v príbehu nájde. U mňa 5 hviezdičiek.

evasamankova
25.04.2013

Nemůžu hodnotit celou knihu, protože jsem jí nedočetla. Přečetla jsem 60 stránek a celou dobu se nudila. Tak jsem to vzdala.