Člověk za oponou

Člověk za oponou https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460028/bmid_clovek-za-oponou-rg7-460028.png 4 162 50

Novinář Marek Vráz série

Novináře Marka „Terence“ Vráze osloví s nabídkou doživotně odsouzený dvojnásobný vrah zvaný Rys. Chce, aby Terence objasnil nedávnou smrt jeho bratra Fritze, kterou policisté odložili jako sebevraždu. Rys policejní verzi nevěří a tvrdí, že Fritz by si dobrovolně život nevzal. Pokud se prý Terencovi podaří zjistit pravdu, zodpoví mu za to jakoukoli otázku o podsvětí, ve kterém se uplynulých třicet let pohyboval. Terence na Rysovu nabídku přistoupí, aniž ovšem tuší, do jak nebezpečných vod se ve skutečnosti vydává.... celý text

viweb
16.03.2024 5 z 5

Moje první kniha od autora. Jo líbilo se mi to příběh dobrý, napínavé až do konce. Překvapivý konec, který jsem nečekala. Už se těším na další knihu. Doporučuji přečíst nebo poslechnout.

šipek
30.11.2023 5 z 5

Oddechové, pohodové počteníčko. Kniha má spád a čtenář najednou zjistí, že je na konci. Jednou za čas po tomto autorovi sáhnu a ještě jsem se nezklamal.

Formicka93
29.08.2023 5 z 5

Opět velká spokojenost, pan Goffa umí.

4xbabča
26.07.2023 5 z 5

Další detektivní příběh novináře Marka Vráze byl výborný a tak i hezký čtenářský zážitek.

Jaruš7
15.07.2023 5 z 5

Provětrat vzpomínky se mi podařilo dík tématu tohoto díla.
Autorovou specialitou jsou případy z kriminálně politických afér a dík za zaznamenání do historie zločinu, to aby svědomí mělo obrazotvornost pro budoucnost.

Citace:" To je vtip? zeptal se. ...
Netušil jsem, co se mu honí hlavou, ale tvář měl najednou bez výrazu. Přesto bylo poznat, že v duchu zběsile kalkuluje a promýšlí možnosti. Jak rád bych mu četl myšlenky! Vystudoval bych vysokou zlodějskou během jednoho sezení. "

Život není nic jiného než řetězec promeškaných příležitostí." Athéňan Sokrates

Ačkoliv John Lennon to možná řekl ještě přesněji.
"Život je to, co se s tebou děje, zatímco spřádáš svoje plány."

Spokojenost.
Snad ze zorného pole hledáčku pastvy pro nesmyslně zbytečná dramata, nezmizí ani tato VČR.

AndreaOn
02.06.2023 4 z 5

Goffu miluji, tento příběh mě ale neoslovil tak, jako ty předchozí. Možná to je i tím, že nemám ráda knihy s politickou tematikou, i když je v knížce jen lehce dotknuta. Zdálo se mi to zkrátka takové slabší.

TaLu
17.05.2023 4 z 5

Příjemné vyprávění. Nabídka na práci tentokráte přijde pro Terence z netradičního místa - z vězení. Vše se řádně zamotá a začíná být horko. Jako vždy. Autor je důkazem, že i útlé knihy v sobě unesou dobrý příběh.
Chci věřit tomu, že slušní a čestní novináři nevymřeli.

wooloong
15.05.2023 4 z 5

Nebylo to špatné, jenom to nemělo spád.

Disease
24.04.2023 4 z 5

Ale jo, když se člověk smíří s tím, že série s Terrencem je poklidnější, pořád se jedná o kvalitní čtivo.

akcive11
21.04.2023 2 z 5

Knihy v hlavní roli s Mikem jsem hltala a přečetla maximálně během dvou dnů. Do Terence se musím nutit, příběhy jsou pomalé, nezáživné,..vždy to trochu zachrání konec. Ani tato kniha bohužel nebyla výjimkou. Nemohla jsem se dočkat konce, kdy to budu mít za sebou :( nedokážu pochopit, jak jedna a ta samá osoba dokáže psát na začátku kariéry takové pecky a teď takový úpadek. Je mi to vážně líto, byla jsem velký fanoušek a nadšenec do knih Martina Goffy a s každou nově vydanou knihou se těším a doufám, že se stane zázrak a ve stylu psaní to zase bude starý dobrý Goffa,..

hrabalikoval
09.04.2023 4 z 5

(SPOILER) Kniha byla super. Zápletka opět na konce rozuzlila víc než jsem si myslela. Kniha mě bavila a těším se na další knihy Goffy.

PS: ti co máte arachnofóbii jako já pár odstavců (dokonce asi i stránek) vynecháze. :D

martineknatasa
31.03.2023 5 z 5

Opět krásný díl. Přečetla jsem knihu za odpoledne. Nešlo od ní odejít. Jdu číst poslední díl a je mi smutno z toho, že tato série končí (snad zatím).

VerczaV
10.02.2023 4 z 5

Audiokniha. Detektivka místy odlehčená vtipem. Začátky bývají dle mého méně záživné. Jinak příběh potom nebyl vůbec špatný.

Swissman
10.12.2022 5 z 5

Sudý díl v sérii = výborný příběh. Víc už netřeba psát ;-)

niknikita
27.11.2022 4 z 5

Bavilo mě to, bylo to na pozadí jedné z mnoha tuzemských kauz a byla tam spousta vtipu. Na detektivku, které čtu sporadicky, jsem měla dobrý zážitek.

Asi se s tímto autorem v budoucnu ještě ráda setkám.

konicekbily
29.10.2022 4 z 5

Zápletka je opřena o nejznámější korupční českou kauzu - autor si dovolil jemné vylepšení. Hlavní postava využívá své široké kontakty, které se věnují získávání dat k objasnění trestné činnosti a metodou jasné úvahy - stejně jako jiní slaví detektivové v knihách - odhalí, jak to ve skutečnosti bylo. Novinář Vráz podal opět excelentní vákon.

ZuK1
19.10.2022 5 z 5

Připojuji se ke skupině čtenářů, kterým se tento díl líbil. Čtivé, vtipné, uvěřitelné ... nicméně série s Mikem u mě ale pořád vede :-).

Marek82
16.10.2022 3 z 5

Kniha sa dobre počúva, to je bez debaty. Príbeh je však tentokrát slabší. Ak si človek odmyslí epizódy z Markovho života a popis denných rituálov, tak sa dá zápletka zhrnúť asi dvoma vetami. Najviac sa mi páčila pasáž, ktorá popisuje, čo všetko treba spraviť, aby vražda mohla teoreticky vyzerať ako samovražda. Inak som mal miestami naopak pocit, že je v niektorých momentoch dej umelo naťahovaný (rozhovor s advokátom) a to uberalo knihe dynamiku. Na autora som nezanevrel, Muž z chatrče bol však lepší.

Harmonika_one
27.09.2022

Goffa píše stále čtivě, příběh nedrhne ani není nijak zvlášť překombinovaný nebo snad vyhnaný ad absurdum, odehrává se v českém prostředí a je poutavou směsicí fikce a reálného základu. Autor psát umí.
Bohužel už je asi "přegoffováno", jednotlivé díly série mi splývají, dočtu a za měsíc už nevím, o čem byl. Série Miko Syrový mě bavila výrazně víc, tu jsem četla i na úkor spánku, přinášela mnoho emocí, atmosféru (Dítě v mlze si vybavím ještě teď), zatímco u Marka to tak nemám.
Tento díl mi přišel nudný a konec uspěchaný. Už se zjevně jede na kvantitu, je to čtivé, řemeslně dobře odevedené, ale současně "nemastné-neslané", nudné. Instantní. Psané "na sílu", bez radosti? Nedokážu to lépe vyjádřit. Něco už knihám chybí. Jako by snad autora samotného už psaní tolik nebavilo...? Tvůrčí krize? Vyhoření? (spekuluju).

jaroiva
26.09.2022 3 z 5

Opět se mi potvrzuje, že Miko mě baví víc.
Tento díl Terence mi připadá slabší, takový jednoduchý, krátký.
Bavily mě ale některé vtípky.

Martin Goffa
česká, 1973
2020  88%Muž z chatrče
2014  87%Bez těla
2019  84%Přiznat vinu
2013  81%Muž s unavenýma očima
2016  89%Dítě v mlze

Kniha Člověk za oponou je v