Muž z Vinci

Životní příběh renesančního génia Leonarda da Vinci, jehož reprodukce portrétu Giocondy (Mony Lisy) tvoří nezaměnitelnou obálku knihy.
Vyšlo v edici Spirála.
Vydání první.

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164797/muz-z-vinci-hG0-164797.png 4.545

Kniha Muž z Vinci

Jenny46
18.02.2021

Život a umění vědce Leonarda da Vinci mě vždy lákala. Knihu jsem nesehnala, ale audiokniha je taky skvělá - je plná informací, kdo má rád renesanci a životopisné romány s historii je dobrá volba. Doporučuji

š.m.i.k
02.12.2019

Leonardova osobnost je fascinující. Kniha seznamuje s jeho životem, osobností i dílem, předkládá spoustu informací, bohužel jejich podání mě vůbec nebavilo. Poslouchala jsem jako opravdu hroznou audioknihu. Načtena sice byla dobře, ale zvukové vsuvky velmi rušily. Dobová hudba byla dlouhá a dost hlasitá, přebíjela tím samotnou četbu.

rozina351
07.11.2019

Řemeslně skvěle zvládnutý historický román. Pokud rádi renesanci, umění a biografie, pak je toto to pravé ořechové! Líbi se mi, že autor nevykrádá skandální fakta Leonardova života, ale důkladnou prací s historickými prameny představuje velmi uvěřitelný obraz Leonardovy osobnosti, umělecké činnosti i jeho doby.

Mimir
07.04.2018

Musím povedať, že v porovnaní s Nardinim alebo životopisom od Vasariho, som si najviac užil Leonarda v podaní Františka Jílka. Nepostrehol som nič, čo by ma rušilo a autor sa veľmi obratne vyhýba konšpiračným chodníčkom. Doporučujem ako voľbu číslo jeden v prípadnom záujme o život Muža z Vinci.

Messilina
25.08.2017

Tahle kniha se mi docela líbila. Už jsem v minulosti četla o Michelangelovi, Caravaggiovi nebo Van Goghovi, tak mám s čím srovnat.

tadeas2066
16.01.2017

Kniha splnila očkekávání. Nadchla, poučila, rozšířila obzor a inspirovala k dalšímu poznání italské renesance

koubi
10.02.2016

Opravdu mne tato kniha nadchla! Dává obraz celé italské společnosti na konci 15. století a na začátku 16. století. Také výčet událostí v celé Evropě na konci knihy je povedený. Ten, kdo má rád Leonarda, nebo celkovou historii a umění, by měl určitě tuto knihu zařadit do své knihotéky :)

Czenek
26.05.2014

Kniha, která mě přivedla k výtvarnému umění.