Muž ve střídavé péči

Muž ve střídavé péči https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286889/mid_muz-ve-stridave-peci-Y7c-286889.jpg 3 92 40

Barvitý příběh dvou žen, které se dělí o jednoho muže. Cyril je známý novinář, který má milující manželku a dvě dcery. Přesto si s milenkou pořídí syna. Svůj čas dělí mezi obě rodiny a ocitá se tak ve střídavé péči manželky a milenky. Je ponořený do své práce a tento způsob života mu vyhovuje. Jeho nemanželský syn je geniální dítě, které ve čtyřech letech zkoumá matematiku, fyziku a zajímá se o politiku. Jednoho dne ho však na ulici porazí auto a skončí v bezvědomí. Cyrilův pohodlný život znenadání končí.... celý text

Peace
Peace
26.02.2017 2 z 5

"Člověk musí bojovat, aby něco získal."

Kniha se mi dostala do rukou náhodou a - abych pravdu řekla - o velký literární skvost se nejedná. Nejsympatičtější mi v knize přišla postava Eliáše. Oběma "pečujícím" ženám jsem nerozuměla v jejich toleranci paralelního vztahu a samotný Cyril byl klasický sobec.
Knižní jednohubka, na kterou si po chvíli už ani nevzpomenu..

Aglája-1
Aglája-1
01.10.2016 5 z 5

Čtivá kniha plná zajímavých postav. O každé z nich by se dal napsat román. Psána s lehkostí, velmi dobře se četla.

fruitbueno
fruitbueno
23.08.2016 3 z 5

Chválím lehkost, s jakou je kniha napsaná, bohužel mi trochu vadila její plytkost a povrchnost. Nicméně mimořádně vhodné čtení na jedno odpoledne.

irena7875
irena7875
12.08.2016 5 z 5

Knizka,ktera me rozchechtala nahlas. A rozbrecela rovneztak. Takze dekuju a smekam.

Aleh
Aleh
29.07.2016 3 z 5

Muž ve střídavé péči. Z názvu jsem měla pocit, že to bude humorná kniha. Ale nebyla. Jeden muž a dvě ženy, přesněji řečeno dvě rodiny s dětmi. I takový životní příběh může být. Obdivuji dlouholetou nebetyčnou toleranci obou žen. Úsměvné historky se týkaly hlavně malého geniálního Eliáše. Paradoxně tuto situaci vyřešila až vážná událost v životě jedné z těchto rodin… A životy obou rodin se změnily. Doporučuji. Knihu jsem přečetla během jednoho dne.

Daisy21
Daisy21
02.07.2016 1 z 5

Nalákána marketingovou kampaní, chytlavým názvem i zajímavou anotací jsem si i já knihu přečetla. Byla jsem natolik zklamána a otrávena nízkou stylistickou úrovní textu, že jsem příběh ani dvakrát neprožívala. Opakování slov a zejména vlastních jmen, věty na úrovni slohu žáka šesté třídy ZŠ... nechápu, jak takhle může psát dramaturg. A ten malý génius byl pro mě jako čtenáře příliš neuvěřitelný. Pro mě osobně velké zklamání.

Ankavi
Ankavi
17.06.2016 4 z 5

Téma pěkné, zpracování méně pěkné, ale jako celek se kniha přečíst dá, má spád. Vypíchla bych zejména popsání odlišností v jistém smyslu geniálního, avšak společensky málo zdatného dítěte, což je situace náročná nejen pro dítě samotné, ale pro všechny, kdo se o něj starají, i pro náhodné kolemjdoucí. Kniha vrcholí nečekanou nehodou, při které se životy mnoha lidí obrací vzhůru nohama. Příjemné je, že navzdory události ve čtenáři zanechá nádech optimismu - za tento pocit přidávám hvězdičku. Ke knize se nevrátím, ale jejího přečtení nelituji.

Monika_P
Monika_P
14.06.2016

Na knížku jsem byla opravdu zvědavá! Ten název! Je absolutně dokonalý! Marketingový, vševypovídající…. zkrátka, jaký má název knížky být. Ten se Alenko opravdu povedl! Moc gratuluju!
Knížka pro mne představuje vlastně nesmírně zajímavou výpověď. Člověk si při čtení uvědomí, jak křehké jsou některé hranice a dostane jasný impulz, aby si přerovnal životní priority. I když to asi není primární linie příběhu, vážná nehoda dítěte prostě každou matkou otřese. A takových momentů je v knížce na přemýšlení až dost. Takže díky!

sarka7957
sarka7957
09.06.2016

Román Muž ve střídavé péči je velmi čtivá kniha popisující příběh na první pohled všední ženy, kterou život nebo osud, chcete-li, provádí nečekanými cestami a vkládá do nich nelehké překážky. Jednotlivé postavy prožívají běžné životy, ale dohromady dávají zapeklitou skládanku. Styl psaní autorky je velmi čtivý a barvitý, každou postavu, místnost a okamžik si lze velmi snadno utvořit v představách. I když je obálka trochu zavádějící, jedná se téměř psychologický román. Kniha Vám bezpochyby zůstane chvíli ležet v hlavě.
A abych nezapomněla na malé upozornění – jakmile začnete číst, už ji nedáte z ruky. Já ji přečetla za odpoledne a dlouhý večer!

helena0989
helena0989
02.06.2016 5 z 5

Tohle jsem četla opravdu moc ráda. Bavily mě obě dějové linky, z nichž zejména ta druhá (boj o život malého dítěte) mi nedovolila knížku odložit. Jazyk, kterým je knížka napsaná, to je přesně pro mne. Bez zbytečných kudrlinek a složitého opisování dokáže Alena Müllerová vyjádřit v několika jednoduchých větách věškerou komplikovanost vztahů, strach, beznaděj, lítost.. Je to tak jasné a zřejmé, že tomu rozumíte, jako kdyby to byl váš příběh. Není to knížka na týdny čtení, opravdu se dá zvládnout za večer a já ráda vřele doporučuji jí ten večer věnovat.

bookcase
bookcase
02.06.2016 4 z 5

Čtivý příběh ze současnosti. Pokud čekáte nějaké pikantní historky ze života českého "bigamisty", tak ne. Spíše komorní příběh. A myslím, že autorka čerpala z vlastního života - jistě to nevím, ale zdá se mi to. :)

túč
túč
27.05.2016 5 z 5

Četla jsem jedním dechem - vtipné úderné věty, nerozvleklé postřehy, situace - datováno do doby, kterou jsem si tím překvapivě živě vybavila. Téma strachu o dítě by bylo samo o sobě tíživé, ale celý příběh je napsán tak svěže, že jsem si knihu moc užila - i ty zamotané vztahy jsou reálně všude okolo nás.

SonaC
SonaC
22.05.2016 5 z 5

Velmi čtivá kniha. Zaujal mě hlavně příběh dítěte, kterému se stala nehoda. Je to popsáno autenticky, pozná se, že autorka čerpala z vlastní zkušenosti. Pokud jde o zamotané paralelní vztahy, těch je mezi lidmi hidně. Přála jsem hrdinům, aby se z nich nějak vymanili, což se podařilo. Knížku hodnotím pozitivně a doporučila jsem ji přátelům.

Gugu
Gugu
12.05.2016 2 z 5

Kniha mě téměř nezaujala, několikrát jsem ji odložila, asi se mi netrefila do vkusu.. navíc způsob psaní mi taky úplně nevyhovoval, kniha celkově postrádá spád. Navíc víc než půlka knihy je věnována popisu soužití s "geniálním" dítětem, než řešením vztahu muže ke dvěma ženám. Tedy ani příliš nechápu doporučení a nadšenou recenzi paní Třeštíkové.

paravan
paravan
09.05.2016 5 z 5

Nenarocny romanek? Nerekla bych. Mozna pribeh zacina zdanlive poklidne, aby o to dramaticteji dospel k tragickemu momentu, ktery nikdo neceka. Celou knihu jsem precetla v kuse, otevrela ji a zavrela az k ranu. Nejlepsi byly pasaze o souziti s malym geniem, patrne opravdu prozite, tohle by nikdo nevymyslel a v literature je to dosud malo zpracovane tema.

Jana_Hlus
Jana_Hlus
08.05.2016 1 z 5

Výborný název knihy, hodně jsem se na knihu těšila, ale následovalo zklamání, takový nenáročný románek, trošku nuda. Škoda.

Šánka
Šánka
07.05.2016 3 z 5

Nenáročná oddechovka na pár odpoledních hodin.Škoda jen, že kniha nabrala nějaký spád až tak v poslední třetině. Příběh ze života to asi je, ale přeci jen, kolik z nás by se s tímto prapodivným dlouholetým soužitím asi smířilo a tolerovalo ho. Docela jsem ráda, že mám dočteno, nějak mě ti dospěláci štvali, ale malému Eliášovi jsem moc držela palce.

ivousekk
ivousekk
03.05.2016 3 z 5

Zajimavy pribeh. I kdyz jsem cekala neco trochu jineho, vetsi drama. Bylo to spise vypraveni. Vypraveni s nekdy mozna zbytecnym zabihanim do detailu s hromadou odbocek. A po nehode Eliase, nemanzelskeho syna, jsem spis nez jak dopadne vztah hlavnich akteru troujhelniku cekala, jak to dopadne s Eliasem. Shrnuti: Prijemne, spise oddychove cteni a pro me trochu nezvykly styl vypraveni s neuzavrenym koncem.

Knižní střípky
Knižní střípky
01.05.2016 2 z 5

Souhlasím s JanaDor, že to není záležitost, ke které bych se někdy vracela, mně tedy i trochu trvalo, než jsem se začetla, kniha pro mě neměla ten pravý drive, ale co se dá dělat, ne každá kniha to tak může mít....ale i přesto nemohu říci, že by byla špatná, jen byla za mě taková nijaká, i když pár pěkných míst by se našlo.....možná mi prostě jen vadilo toto partnerské uspořádání.....vědomě se dělit o jednoho muže, který za mě osobně za to ani nestál, ne, to pro mě nebylo pochopitelné, působilo to na mě divně, Cyril mi opravdu nebyl symptický, jeho dvě ženy kupodivu ano, i když jsem je nebyla schopná pochopit....

JanaDor
JanaDor
17.04.2016 3 z 5

Román řeší vztah muže ke dvěma ženám. Kniha se dobře a rychle četla. Měla jsem ji přečtenou za necelé tři hodinky. Román se mi líbil, ale neuchvátil mě natolik, že bych z něj byla nadšená. Je poklidný a takový pocit z něho mám po přečtení taky. Ale je to hezký klid. Takže dobrá kniha pro chvíle oddechu.

Alena Müllerová
česká, 1962
2016  64%Muž ve střídavé péči
2005  54%Odporný svět
2009  60%Albertov 16:00
2018  87%Nedělní chvilka fejsbukové poezie
2023  90%Divoké básničky

Kniha Muž ve střídavé péči je v