Muž ve střídavé péči

Muž ve střídavé péči https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286889/mid_muz-ve-stridave-peci-Y7c-286889.jpg 3 92 40

Barvitý příběh dvou žen, které se dělí o jednoho muže. Cyril je známý novinář, který má milující manželku a dvě dcery. Přesto si s milenkou pořídí syna. Svůj čas dělí mezi obě rodiny a ocitá se tak ve střídavé péči manželky a milenky. Je ponořený do své práce a tento způsob života mu vyhovuje. Jeho nemanželský syn je geniální dítě, které ve čtyřech letech zkoumá matematiku, fyziku a zajímá se o politiku. Jednoho dne ho však na ulici porazí auto a skončí v bezvědomí. Cyrilův pohodlný život znenadání končí.... celý text

Jana283
02.03.2023 2 z 5

Pan Rejžek udělal ve svém životopise reklamu knihám své partnerky. Tak se mu to asi povedlo, když jsem po nich sáhla. Nicméně jsem to také tak četla - příběh pana Rejžka a jeho dvou žen. Nic víc nic míň a jeden večer života....

Jirinamac
29.07.2021 2 z 5

Knížku jsem přečetla rychle, ale jen proto, že má velká písmena a málo stránek. 2/3 knížky mě nebavily. Popis událostí je jak vysvětlování dětem ve škole. Obě partnerky mně přišly nudné, nemastné/neslané, takové uťápnuté puťky bez vlastní vůle. A Eliáš, přemoudřelé a bezchybné dítě.

Liska245
04.05.2021

Liska245
Moc hezky jsem si početla. Zvláště se mi líbily citlivé rozhovory a vlídné láskyplné vztahy mezi babičkou, maminkou a malým "rozumbradou" Eliášem.

Kvetinka1967
01.05.2021 5 z 5

Velmi čtivá kniha! Přesne “ můj šálek kávy “. Přečteno za dva večery. Vřele doporučuji!

1v8na
11.07.2020 4 z 5

Příběh měl velmi zajímavý námět - nedokážu si představit, že bych se o manžela měla dělit s nějakou jinou. To bych mu raději spakovala kufry.
Kniha byla čtivá, promyšlená, četla se rychle, měla spád.
Oblíbila jsem si postavu Eliáše.
Líbí se i taky zpracování skutečných situací do knihy - např. povodně v Praze.

Višnička
22.02.2020 5 z 5

Mě se knížka líbila moc, nemohla jsem se odtrhnout a přečetla ji jedním dechem.

myšpa
09.09.2019 4 z 5

Četlo se dobře...

Svica
29.07.2019 3 z 5

Nic náročného, dobře se čte.

lucy8484
24.04.2019

Knížku jsem přečetla za víkend, bavila mě. Ač se v ní psalo o vážných věcech, humor a nadhled je odlehčil, ale nezlehčil. Doporučuji.

mikoi
05.04.2019 4 z 5

Kniha se mi moc líbila a určitě ji doporučuju a předám dále. Přečetla jsem ji prakticky na dva zátahy za pár hodin. Je psána zajímavým úsporným stylem, který ale řekne naprosto vše a velice dobře se čte. Je to sice na první dobrou oddechovka, nicméně téma není zrovna lehké, i když je vlastně tak strašně časté. Milého sobeckého Cyrila bych vykopala z baráku, tak nesympatická mi ta postava byla. A pokud je kniha skutečně autobiografická, jak jsem si přečetla níže, tak klobouk dolů před autorkou.

Radka1911
09.10.2018 5 z 5

Knihu jsem v knihovně objevila čirou náhodou a očekávala jsem jenom obyčejnou ženskou oddechovku, ale autorčin autobiografický příběh mne naplno pohltil. Za mne čtivé, krásně napsané, doporučuji

Lka
23.09.2018 2 z 5

Jak už tu bylo několikrát zmíněno, taková oddechovka, nic náročného, četlo se to dobře...

hellena1523
19.08.2018 3 z 5

Někdy každá ženská potřebuje typickou oddechovku v podobě milostného trojúhelníku na papíře.
Motto mám zafixované jako nakladatelství, které se snad specializuje na takovou četbu pro ženy.
Anotace mě zaujala, ale očekávání nakonec nenaplnila.
Autorka píše velmi čtivě, avšak čekala jsem plkání o životě oněch tří inkriminovaných postav, nikoliv historky o nemanželském dítěti obdařeném genialitou. Maminky asi ocení, ale pro mě historky neměly žádnou hodnotu. V příběhu jen málo z nich hrálo významnou roli a pokud měly být humorné, tak upřednostňuji jiný typ humoru.
Vzhledem k tomu mi anotace i název knihy přišel zavádějící.

Milena1967
13.04.2018 5 z 5

Oddechovka na dovolenou, navíc je lehká v ruce, takže se bude dobře držet na lehátku u moře...

Allla9
07.03.2018 5 z 5

Příběh, který prožívá mnoho žen v různých podobách. Jeden muž a dvě ženy. Mě bavily příhody malého Eliáše, hodně jsem se smála. Ale stačí chvilka nepozornosti a všechno je jinak...

SSTknihy
12.02.2018 2 z 5

Po knize jsem sáhla poté, co jsem si v časopise přečetla rozhovor s Alenou Müllerovou, ve kterém popisuje svůj život se známým kritikem, jeho paralelní vztahy ve dvou rodinách a vážnou nehodu svého syna. Kniha tedy sedí na velmi reálném základě a bylo zajímavé zkoumat co je realita a co už je pouhá fikce. Jinak je to spíš taková oddychovka na jedno odpoledne, která v záplavě knih o vztahových rošádách nepřináší celkem nic nového.

asam
06.10.2017 1 z 5

Přiznávám, že jsem knihu odložila nedočtenou. Nic neříkající tlachání.

lenkaabooks
23.09.2017 2 z 5

Jediné co mně na příběhu zaujalo, byla nadprůměrná inteligence malého Eliáše. Kniha je ovšem hlavně o jeho sobeckém otci, který má paralelně dva vtahy. Až Eliášova nehoda se situací zamává. No, jsem ráda, že mám dočteno, a to jen ze setrvačnosti.

petrzel
06.08.2017 2 z 5

Ani jsem to nedočetla ,prostě mi přišlo zbytečné trávit nad knížkou čas, no možná to není můj šálek kávy jak se říká.

janasim
06.03.2017 3 z 5

Klasická oddechovka, záležitost jednoho dne, neurazí, nenadchne.

Alena Müllerová
česká, 1962
2016  64%Muž ve střídavé péči
2005  54%Odporný svět
2009  60%Albertov 16:00
2018  87%Nedělní chvilka fejsbukové poezie
2023  90%Divoké básničky

Kniha Muž ve střídavé péči je v