Muž sedmi sester

Muž sedmi sester https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11511/muz-sedmi-sester-11511.jpg 4 86 27

Emil Škvor je od narození vtipálek. Obyčejné vtipy mu brzy nestačí a rozhodne se vymyslet takový kousek, který mu přinese slávu. Ve městě žije profesor matematiky, který je známý svou láskou k tomuto oboru. Má sedm dcer, jež jsou od sebe věkově vzdálené tak, aby utvořily pravidelnou aritmetickou řadu. Právě tento jev se Škvor rozhodne využít k uskutečnění svého mistrovského vtipu...... celý text

fruitbueno
28.12.2015 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych se u četby smála nahlas. Havlíček je jeden z mých nejoblíbenějších autorů a jeho Muž sedmi sester je famózní text. Krátká novela člověka vtáhne a nepustí. Tleskám promyšlenému ději, umně vystavěné zápletce, pečlivému vykreslení jednotlivých charakterů a nádhernému jazyku. Brilantní próza, u které člověk kroutí hlavou nad tím, jak moc nedoceněný autor Jaroslav Havlíček je.

callahanh
20.09.2015 4 z 5

Nevěřil bych, že se u mistra psychologické prózy budu usmívat, ale v tomto případě se to stalo. Ačkoli se děj samozřejmě nemůže brát vážně, protože je silně nepravděpodobný, je dost atraktivní a většinou vtipný. Obdivuji, jaké Havlíček dokázal vymyslet metafory pro sex jako takový, aniž by byly vulgární nebo laciné, ba naopak, jsou vlastně nadčasové a pořád originální. Pochody hlavního hrdiny ohledně toho, jak svést všechny sestry a jejich následná realizace, patří k absolutnímu vrcholu knihy. Možná, že psychologie je tu trošku méně, než bychom asi čekali, vyvažuje to ale humornost a poměrně svižné tempo a vlastně i fakt, jak odvážná na svou dobu (a možná i na dnešní) novela je. Někdy to sice trošku drhne a není to tak strhující jako Havlíčkova vrcholná díla, ale to by tolik vadit nemělo, protože Muže sedmi sester zná málokdo a troufnu si říct, že většinu čtenářů překvapí přístupem, humorem i celkovým nápadem. Je to v podstatě groteska, která funguje velmi dobře, i když není úplně dokonalá. 70%

orinka3
18.01.2015 5 z 5

Havlíček měl možná pifku na nějakého matematika, tak dostal vynikající nápad a my máme možnost se dobře pobavit. Ta knížka je vlastně nadčasová groteska, postavy jsou karikatury a děj nelze brát přísně jako slovo boží:) Je to nadsázka jako hrom. Celým románem prosakuje jakási podivná zloba, Havlíčkův humor není vůbec nic laskavého. Místo srdečného, uvolňujícího smíchu je tu jen pitvorný škleb. Havlíček je pěkná podšívka, na svou dobu odvážný pokrokář, přitom vůbec není vulgární a nechutný, někdy jsou ovšem náznaky mnohem silnější, než napsat to naplno se vším všudy. No, a k tomu konci a pointě...popravdě - vždyť žádný jiný nepřichází v úvahu!

Fairiella
08.08.2014 4 z 5

Knížka je výborně napsaná, ale opravdu se mi nelíbí, jak je tady prozrazený děj z dost velké části knihy. Kdybych si popis přečetla, než si přečtu knihu, byla bych dost naštvaná, takhle by to být nemělo! To není anotace, to je zápisek ze čtenářského deníku (rozčileně vrčím)! Nicméně, zpět ke knize. Na svou dobu je to odvážný počin, to, jak Škvor zpracovává všechny sestry a využívá jejich slabostí, aby dosáhl svého, jak je popsáno ÚPLNĚ všechno, i to, co by leckterý dnešní autor považoval za něco přes čáru. Nedávám maximum, protože od tohoto autora jsou ještě lepší knihy než tato. Avšak rozhodně je příjemným překvapením.

H.O.
12.12.2013 5 z 5

Doporučuji! Já osobně jsem z této další Havlíčkovy knihy opět nadšená, jeho popisky sester jsou tak drsně trefné (na tehdejší dobu obzvlášť) a celé je to tedy dost vtipně zmapované, ostatně kdo si zamiluje tohoto autora, budou se mi líbit asi všechny jeho knížky! :-)))

m.ART.y
04.03.2013 3 z 5

Nudnější pasáže střídají pasáže velmi poutavé, nasycené humorem a ironií. Celým románem prostupuje jakýsi psychobrouk, který se nenápadně zavrtává do čtenářova mozku a zanechá zde po přečtení knihy pěknou paseku.

Nelischka
30.11.-0001 4 z 5

Kniha nepřináší jen humorný příběh, ale překvapí nás svou otevřeností, se kterou klasik jako Jaroslav Havlíček bezesporu je popisuje vztah hlavního hrdiny ke všem sestrám. Především jde o čistě fyzickou stránku :)

anekdoty, vtipy, fóry černý humor otcovství sestry erotické povídky

Jaroslav Havlíček
česká, 1896 - 1943
1963  93%Neviditelný
1957  85%Petrolejové lampy
1940  83%Helimadoe
1939  82%Ta třetí
1999  77%Muž sedmi sester

Kniha Muž sedmi sester je v