Muž se psem

Muž se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1393/bmid_muz-se-psem-m3O-1393.jpg 4 380 83

Když se řekne Saturnin, každému se nepochybně vybaví jeho autor Zdeněk Jirotka, člen kdysi slavného kruhu Sedmilhářů. Je však také autorem o něco méně známé detektivky Muž se psem. Odehrává se v ní pátrání po největším podvodníkovi všech dob. Ani tato kniha nepostrádá Jirotkův svérázný humor. Třetí vydání, v Melantrichu první.... celý text

pajaroh
20.05.2018 3 z 5

Taková milá humorná knížka, kterou jsem četla v časovém presu a asi jsem si ji nevychutnala tak, jak by si zasloužila.

Martina99
31.03.2018 4 z 5

Zajímavé čtení, občas jsem se ztratila, ale hned našla ☺

felia
25.03.2018 3 z 5

Mně to připadlo výrazně slabší, než Saturnin. Poněkud šílený humor, rozhodně méně vtipné. Jako by to psal někdo jiný, než autor Saturnina.

Faila
22.03.2018 3 z 5

Roztomile vtipné.

PolarBee
07.03.2018 5 z 5

Skvělé. Velice chytlavé a plynulé. Klidně bych snesl i delší. Vyprávění dějové linky podvodných amatérů asi neomrzí.

Eremites
27.02.2018 4 z 5

Poklad. Zapomenutý luxusní čokoládový bonbónek v nepříliš lákavém balení (novější vydání s ilustrací A. Borna na přebalu jsou mnohem lákavější), o to úžasnější chuti. Laskavý, inteligentní, čistý humor - nevídaný v dnešní ukřičené době. Pohlazení pro duši.
Scénka s motorovým člunem v zastavárně (citace níže v komentáři Peleuse) je nezapomenutelná, po dlouhé době jsem se u knihy smála jako blázen.

helusa2
07.01.2018 5 z 5

Taková trošku Cimrmanovská knížka - velmi bláznivá a velmi vtipná, s neotřelými obraty, překrásnou češtinou, neobvyklou zápletkou a především se zcela nečekaným koncem :-)
Humor je to velmi specifický, mně ale sedí. Ovšem největší počet bodů u mě nasbíral Watson :-D

Schamila
04.01.2018 4 z 5

Ani jsem netušila, že autor z našeho kraje napsal něco takového a dále musím přiznat, že takovou formu příběhu jsem ještě nikdy nečetla - bylo to moc zajímavé a jsem ráda, že jsem do toho šla. A rovněž krásná zápletka, kdo by na začátku tušil, že to je konec současně. Doporučuji.

pavel-k
03.01.2018 5 z 5

Krásná kniha s velmi milým humorem a nadsázkou.

svatymuz
15.11.2017 5 z 5

Muže se psem považuji za velice opomíjenou knihu, která je celkem neprávem zastíněna Saturninem - dle mého názoru především proto, že spousta čtenářů nic jiného od Jirotky nečetla. Humor a parádní slovní obraty zde rozhodně nechybí, děj a postavy jsou patřičně zvláštní, zápletka detektivní, dopadení zločince/ců stylové :)

Mindy
02.10.2017 4 z 5

Výborné odpočinkové čtení na dovolenou

petrakočárová
03.09.2017 4 z 5

O trošku slabší než Saturnin, ale rozhodně stojí za přečtení.

Usignolo
17.08.2017 5 z 5

Původně jsem šla po Saturninovi, ale nakonec jsem se rozhodla, že si o něj požádám Ježíška a zvolila Muže se psem, který byl levnější :-) Nicméně nelituji, pan Jirotka mě navnadil na další svá díla, moc milé a vtipné čtení, Václav Kavaňas je borec a když jsem teď dočetla poslední odstavec, málem jsem spadla ze židle :D

aginecka
11.08.2017 4 z 5

Logicky jiné než Saturnin, ale to neznamená horší. Příběh, včetně konce, je přesně takový, jaký být měl. Rozkošný a absurdní. Ostatně slouží jen jako prostředek k prezentaci geniálního slovního humoru, za který by se ani P. G. Wodehouse nemusel stydět.

LogoloG
11.06.2017 5 z 5

Psina jak má být.

klarence
21.04.2017 3 z 5

Přiznám, že kdybych týden před tím nečetla znovu Saturnina.. byla by skvělá.takhle mi přišla slabší.ale dobře se četla

Smisinka
14.02.2017

hezky se čte, vtipná

kob
25.01.2017 5 z 5

Dokonalá parodie na dobové detektivní romány - skvěle jsem se bavila.

iLuciferie
29.12.2016 4 z 5

Škoda slabšího závěru, jinak výborná vtipná knížka.

Peleus
26.10.2016 3 z 5

Kniha vám přinese několik zklamání, pokud k ní budete přistupovat namlsaní (bezpochyby jednou z perel české humorné literatury) Saturninem. Tohle není Saturnin, ani se Saturninem být nesnaží. Jedná se o specifické dílo se světlejšími, i méně, chvilkami. Jako celek jde o vcelku příjemnou nenáročnou četbu, které musíte odpustit několik (ne)logických konstrukcí.
Z těch zdařilejších scén bych rád citoval tuto:

V klenuté, elektrickou lampou špatně osvětlené místnosti byla dřevěná přepážka s několika okénky, nad nimiž byly upevněny sotva čitelné nápisy: Klenoty, Šatstvo, Kožichy, Umělecké předměty. Nápis Motorové čluny hledal pan Kavaňas marně. Za přepážkou byl jen jediný úředník, starý, naftalínem vonící muž. Podíval se na příchozího přes okraj svých brejliček a tiše se zeptal: "Co si přejete?" "Chtěl bych zastavit motorový člun," řekl pan Kavaňas trochu nejistě.
"Cože byste chtěl zastavit?" ptal se nedůvěřivě úředník.
"Motorový člun."
"Ha!" zvolal úředník s podivným výrazem ve tváři. "Motorový člun. Tušil jsem to. Kde je?"
Pan Kavaňas mlčky ukázal směrem k oknu, které vedlo na ulici.
"Rozumím," řekl starý pán. "Je stříbrný a štíhlý jako delfín. Přirazil k chodníku, je uvázán u pouliční svítilny a kolébá se na smaragdově zelených vlnách. Mírný větřík přináší z moře pozdravy a vůně dalekých zemí a rackové kreslí na obloze křivky těla ženy, již milujeme."
Pan Kavaňas byl dokonale zmaten.
"Proč mě posíláte k oknu?" ptal se starý úředník s mírnou výčitkou. "Představa, již jsme stvořili, je příliš křehká a byla by rozbita brutálním nárazem střízlivé skutečnosti. Podívám-li se, uvidím, že člun se proměnil v otlučený bicykl, skládácí postel nebo starý šící stroj nebo že zmizel vůbec, aniž se v něco proměnil."... Podivný mužík si nasadil brejličky a bez jakéhokoliv zřetelného posuňku naplnil ovzduší pocitem ukončené audience. Pak pomalu odešel k oknu, pískaje si tlumeně jakousi píseň. Pan Kavaňas se nehýbal a se zamyšleným úsměvem pozoroval staršího pána. Vyndal si z kapsy balíček cigaret a s rozvahou si jednu zapálil. Starý muž u okna přestal pískat a prudce se obrátil do místnosti. Jeho tvář měla výraz ohromení. Běžel k okénku, zadíval se na Václava Kavaňase, jako by ho byl předtím neviděl, posadil se na židli, vyskočil a rozběhl se zpátky k oknu. Když se vrátil, řekl s výrazem dětské bezradnosti.
"Je tam motorový člun."
"Ano," řekl pan Kavaňas. "Štíhlý jako delfín. Přirazil k chodníku, je uvázán u kandelábru a kolébá se na stříbrných hřbetech vln. Mírný vánek přináší vůni dalekých zemí, a pokud se pamatuji, rackové něco malujou na nebi."