Muž se psem

Muž se psem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1393/bmid_muz-se-psem-m3O-1393.jpg 4 380 83

Když se řekne Saturnin, každému se nepochybně vybaví jeho autor Zdeněk Jirotka, člen kdysi slavného kruhu Sedmilhářů. Je však také autorem o něco méně známé detektivky Muž se psem. Odehrává se v ní pátrání po největším podvodníkovi všech dob. Ani tato kniha nepostrádá Jirotkův svérázný humor. Třetí vydání, v Melantrichu první.... celý text

jirina4159
05.04.2020 4 z 5

Lehká oddechovka, napsaná lehkým vtipným slohem, po Saturninovi znovu přečtena. Další jsem buď nečetla nebo zapomněla díky zaujatosti Saturninem. Budu to muset nepravit.

tavvva
04.01.2020 4 z 5

S každým "bylo-li by možno" jsem dostával škytavku, ale jinak to byl příběh zábavný, svižný a lehký. Četlo se to dobře a závěr překvapil :)

MilanCFC
03.01.2020 4 z 5

Přečteno jedním dechem a i zde jsem se dobře pobavil. Jirotkův humor je mi zkrátka nesmírně sympatický a ačkoliv v této knize nebyl v takové míře jako v jeho nejslavnějším díle, stále to byla výborná dávka smíchu ve výborném a nenásilném příběhu o podvodnících. Nejvíce mě dostala aféra Podlesí a odhalení milionářem Mudrochem, to byl koncert.

Lac
09.11.2019 5 z 5

Velmi dobrá krimiparodie, humoru dost a naštěstí podvodníci nejsou všichni hloupí.

Vidlička
29.10.2019 5 z 5

Jak to, že tohle ještě nikdo nezfilmoval?! Mohla by to být stejná pohodička jako Saturnin. Inteligentní (Archimédes/Marat/Alžběta) i situační (honička s kotlíkem) a hlavně veskrze anglický humor v českých reáliích. Sympatický zloduch se smyslem pro jakoukoliv srandu Marescu, sympatický (a kupodivu) chytrý Watson, sympatická (výjimečně, protože tyhle krásný a chytrý slečny bejvaj většinou pěkný důry) slečna Kadlecová, sympatický asistent pan Červinka, sympatický rozvážný vyšetřovatel pan Kavaňas, a nakonec i ten Teston byl docela sympaťák - tohle je prostě TAK POHODIČKOVÝ ČTENÍ podle mýho gusta, že prostě musím dát pět.

Sambóši
16.10.2019 5 z 5

Tak tohle čtení mě fakt bavilo. Pohodové, humorné, prekérní, ale krásné čtení. Kniha, kde zvítězil průběžný děj nad samotným koncem. Dávám pět hvězd a palec nahoru.

david9690
01.09.2019 3 z 5

Taková oddychovka, na to jak to je "stare" tak je to celkem zábavné a četlo se to příjemné. Nebylo to wow, ale že by to zas byl nějaký brak, to taky nemohu říct. Saturnin to není ale špatně to nebylo. Přečteno v rámci výzvy 2018 - kniha autora z mého kraje

jolii
30.08.2019 5 z 5

Čtu tuhle knihu ve vlaku a řekla bych, že je to trochu ošemetné, neb s nemizícím mírně přiblblým úsměvem vypadám asi trochu podezřele, ne-li jak tichý blázen. Ale já si to užívám.

jprst
19.08.2019 4 z 5

Nevím, jak se tato kniha ocitla v policích označovaných už léta v naší rodině jako "vlevo dole", kde jsou uloženy knihy, které nikdo dlouho nebo vůbec po přečtení už nehledá. Její čtení jsem si po letech opravdu užil. Nicméně Saturnin je srdcovka, takže této knize dám jen čtyři (a půl) hvězdy.

Kulturnice
28.07.2019 4 z 5

Né tak famózní jako Saturnin, ale ve stejném příjemném duchu. Čtení pro fandy tohoto typu humoru. Zůstane u mne v knihovničce. Oddechovka. Doporučuji.

kktnk
26.01.2019 4 z 5

Mily humor, min situacni nezli v Saturninovi, rozhodne velmi prijemna „jednohubka“.

Messilina
28.12.2018 4 z 5

Řekla bych to tak, že tato knížka je milá a nenáročná. Pokud si člověk chce jen tak odpočinout. Třeba na dovolenou je ideální.

Ternem
13.12.2018 5 z 5

Nejdříve jsem přečetla Saturnina k maturitě, pak Saturnin se vrací od jiného autora, který se snažil o to, co dokázal pan Jirotka (a nebylo to úplně vončo). A po dočtení Muže se psem říkám - můj nejoblíbenější autor, jdu na další knihu a sakra mě mrzí, že jich má tak málo!
Obě jeho knížky mě tak krásně odtrhly od všech starostí, v myšlenkách na děj mi bylo fajn, i když jsem zrovna nečetla..kouzelné :-)

dub
26.10.2018 5 z 5

Tuto nádheru jsem si pořídil po dlouhé době od prvního přečtení, omlouvám se panu Jirotkovi, měl jsem ji mít na nočním stolku daleko dříve...
Pod pojmem parodie si člověk může představit ledacos. Milovník amerických filmů třeba ŽHAVÉ VÝSTŘELY, milovník těch českých klidně ADÉLA JEŠTĚ NEVEČEŘELA. A tak bych mohl pokračovat do nekonečna.... Vyrůstal jsem bytě, který byl velmi pečlivě zásoben detektivkami a přesně proto jsem si k nim vytvořil blok, následovaný alergií. A jediným sérem proti otravě detektivkami je tato úžasná knížka. Nesnáším hlášky, že pan Jirotka je slavný jen jedinou knihou, Saturninem. Je to kardinální hloupost, je slavný dvěma knihami (což vlastně snižuje jeho slávu o polovinu) !!! Muž se psem si nese s sebou dle mého nazoru menší porci "okamžitého humoru", ale působí spíš jako časovaná bomba. Velmi rafinovaně časovaná. Je to ryzí radost z objevování, hledání, čtení mezi řádky... Antidetektivka s naprosto opačným účinkem. Ovšem v tomto případě je recidiva povolena, vítána a mnou doporučena.

Barza
02.10.2018 5 z 5

Do knihy jsem se zvedave pustila v ocekavani, co mi nabidne autor Saturnina. Zklamana jsem rozhodne nebyla. Uz jen skutecnost, ze pripad je vyresen na prvnich strankach, ale vy to zjistite vlastne az na konci, me prijemne prekvapila. Hravost hlavnich postav je jiste zakladem zajimavych zapletek. Vyuziti jazykovych prostredku je skvostne! Ja si to po case rada prectu znovu.

zuzanarak
27.08.2018 5 z 5

Knížka mě velice bavila :)

tazkykamen
02.08.2018 3 z 5

Ono to vlastne nie je detektívka, aj keď veľmi všeobecná základná parodická kostra tu je. Na ňu sú ale naviazané samostatné, veľmi detailné dlhšie či kratšie sketche, ktoré slúžia okrem iného(sú zábavné o )) aj na dômyselné charakterizovanie postáv.

Marylaa
22.07.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla před lety, teď jsem si ji přečetla opět a přesto, že na podruhé už si člověk neužije některých překvapivých momentů, je to stále nesmírně vtipná kniha.
(Podle mne mnohem lepší než Saturnin)

veronikovera
18.07.2018 2 z 5

Miluju Saturnina, a proto jsem od autora chtěla přečíst něco dalšího...ale vůbec mě to nechytlo za srdce.

JointlieKat94
23.05.2018 5 z 5

Jak může mít tato kniha tak nízké hodnocení? Ano, říkala jsem si, že Saturnina nic nepřekoná.. a páni. Je to tu. Saturnina miluji (bezvýhradně), ale toto dílo.. je to tak, už na samym začátku, a to jsem ho četla rovnou 2x, jsi rovnou na konci. Tato kniha se čte sama, s naprostým humorem. Nejvíc mě dostala scénka s motorovým člunem. Ale celé je to takové.. moc dobře napsané. Promyšlené. Vůbec nechápu, že tohle dílo není na vrcholu, společně se Saturninem. :) moc jsem si oblíbila pana Kavaňase- strážce majáku. Toto dílo doporučuji. ;)