Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/201899/mid_muz-s-vuni-kavy-zena-se-spetkou-sko-O8k-201899.jpg 3 135 52

Autorka kuchařek vyráží do Střední Ameriky, kde v doprovodu neobyčejně charismatického obchodníka s kávou zažívá mnohá dobrodružství. Tento svižný příběh o ženě, která dělá věci jinak, než je obvyklé, oplývá mnoha dějovými zvraty a je popisován s nakažlivým humorem i chutí k jídlu.

Jane007
02.08.2018 3 z 5

Přečteno v rámci výzvy. Znovu bych to nečetla, nějak nevím, co si o knize myslet. Každopádně mě během čtení honila mlsná, takže aspoň 3 * zaslouží.

jaroslava1
28.02.2018 4 z 5

čtivá, vzbuzující chutě na jídlo, moc se mi líbil způsob jakým si vychutnávali život když měli možnost být spolu

irena0595
13.12.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila, i autorka a její neobvyklá povaha. Co mě ale trošku zmátlo, byl prostředek děje, kdy jsem se trošku v příběhu ztratila. Ale jinak pěkné počtení. :)

Aleen
03.04.2017 2 z 5

Kousíček hlavy a paty jsem našla. Co jsem už nikdy, po přečtení její knihy, nenašla, je kousíček úcty k autorce. Má sice odvahu vstrčit do úst kdejaké věci, které se alespoň tváří jako jídlo, ale i puberťačka by se snad dokázala rozhodovat rozumněji, zodpovědněji, projevila by více empatie a nebyla tak tupě sebestředná, než tato skoro zralá žena. Nebo to prostě tak blbě napsala, že z toho vychází jako tupka...v tom případě by měla zůstat u vaření, maximálně u psaní kuchařek, to jí šlo.

pumplu
20.03.2016

Kniha se četla moc dobře, jen mi vadily některé sexuální scény - myslím, že to tam ani nemuselo být.

HankaHail
06.02.2016 2 z 5

Cestování, dobré jídlo a možný nápadník? To zní dobře, říkala jsem si a nadšeně se pustila do čtení. Nadšení mě hodně rychle opustilo. Ztrácela jsem se v časových rovinách, nevěděla kdy a kde se v příběhu nacházím. Knížka byla nemastná neslavná. Ani kuchařka ani román. Konec knížky mi byl jasný už několik stránek před koncem. Velice se divím, že jsem knihu vůbec dočetla.

Mandalka74
12.08.2015 4 z 5

Knihu jsem četla loni a líbila se mi.

Monačte
12.08.2015 2 z 5

Autorka mi byla hodně sympatická... dokud jsem si nepřečetla tuhle knihu! Není to román, ale spíš deníček. Autorka má fantazii ve vymýšlení receptů, ale děj téhle knihy okopírovala ze svého života. Na tom by asi nebylo nic špatného, kdyby to ale mělo nějakou hlavu a patu. Kdyby to mělo nějaký děj!!! A navíc - postoje a názory hlavní hrdinky mi nemůžou snad být vzdálenější. Takže jediné co zbývá je letmý cestopis a super popisy jídla a vaření. Za to tedy dvě hvězdičky. Ale pozor - při čtení se musíte obložit jídlem! Jinak to nevydržíte a jak už tu někdo říkal - zakousnete se do knihy!!! http://bit.ly/1rHD9LL

Kačík
28.06.2015 5 z 5

Kombinace vaření,cestování,lásky,sexu a každodenních problémů. Oddechové a zajímavé čtení, rozhodně si chci přečíst i kuchařku, která se váže k této knize.

bookcase
22.06.2015 5 z 5

Román se mi četl dobře. Taky jsem se trošku ztrácela v časových rovinách, ale jako celek ok. Tajemné exotické dálky, dobré jídlo, koření, sex..fajn kombinace :)

Lenu04
14.06.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila, četla se rychle (hned bych jela do Panamy či Salvadoru:), ale místy jsem nechápala časovou souvislost. A taky jsem čekala jiný konec:). Některé erotické scény a myšlenky nemusely být psány - bylo to pak takové rozvláčné a moc mi to tam nesedělo. Při líčení toho, jak hlavní hrdinka připravovala různá jídla, se mi sbíhaly sliny, takže při čtení rozhodně mít něco dobrého po ruce:).

Ditules
11.05.2015 3 z 5

Spisovatelku znám hlavně jako velmi inspirativní autorku kuchařek. Román by byl velice zajímavý, jen mi přišlo, že děj byl hodně zmatený (časové roviny). Chválím kulinářské lahůdky, které vyšly v samostatné knize.

Laborantka
23.04.2015 2 z 5

Kdybych nebyla milovnice jídla, tak bych tuto knihu odložila nedočtenou. Ale celou knihou jsem se prokousala. Bohužel dějová linka a styl vyprávění nejsou silnou stránkou, a řešení nudných problémů s chlapy tomu také nepomáhá. S knihou jsem měla i jiný problém, a to když autorka popisovala různá jídla, já dostávala hlad a byla jsem nevrlá. Nejraději bych se v některých okamžicích zakousla do knihy.
Ve výsledku knihu spíš nedoporučuji. Doporučím ji jen skalním milovníkům tématu jídla a různorodých pokrmů.

splichalka
12.04.2015 3 z 5

Autorka má možná talent na vaření, s vypravěčstvím je to už slabší. Jen něco nakousne, už od toho utíká, takže logická i časová kompozice celého románu je dost podivná. Navíc jsem úplně postrádala zápletku i nějaké vyvrcholení. Mělo to potenciál ve stylu "Eat, pray, love", ale celé to bylo takové nijaké. Namísto čtenářského zážitku budete mít po přečtení spíš hlad :-) A možná budete mít stejně jako já pocit, že jste nečetli román, ale proseděli půl dne s kamarádkou :-)

Maat
14.03.2015 3 z 5

Pohodová kniha o kávě, cestování, dobrém jídle i lásce. Příběh se mi líbil, nicméně některé rádoby erotické pasáže působily spíše rušivě. Autorka mi byla sympatická, určitě se poohlédnu po jejích kuchařkách a zajímaly by mě i fotky z cest.

korfela5343
09.03.2015 5 z 5

Má první letošní kniha. Velmi krásná. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem. Vzdušná, lehká a přitom tak plná.

kat7926
09.03.2015 5 z 5

Pohodové čtení, a o všem, co mám ráda - tj o cestování a vaření, lásce, a hlavně o životě podle vlastních pravidel. Moc se mi líbila, ráda doporučuju! Koupila jsem si i kuchařku, a jsem nadšená, že všechna ta úžasná jídla z knížky můžu zkusit také doma.
I když Lenku osobně neznám, je mi moc sympatická, a děkuju za nahlédnutí pod její pokličku.

O.la
09.03.2015

Já knihu přečetla "na jeden zátah". Svižná, otevřená, poctivá práce. Asi se bude líbit víc ženám, které vědí, jak těžké je sladit profesní a osobní život v době akcentující výkon a vzhled, tudíž ženám, které mnohdy klamou tělem. Jak vidno, ani to nestačí, láska má zcela jiná kriteria a to je dobře. Vzhledem k tomu, že autorka k tomuto románu následně vydala kuchařku, považuju pasáže o jídle za návnadu a to pořádně ostrou :-)

Kaaj
09.03.2015 5 z 5

Mně se kniha líbila do té míry, že jsem pocítila potřebu vařit - jinak to flákám :-)....líbil se mi příběh jako od Šeherezády, líbily se mi etnopasáže, líbilo se mi, že kniha není ukončená - jako život, pokud běží...prostě se mi celá knížka líbila.

Kamiliana
08.02.2015 2 z 5

Ani román, ani cestopis, ani kuchařka. A v tom to asi je. Příběh je sice zajímavý, ale popis průměrný a zabíhá do zbytečných detailů. Ženská postava je pro mě typicky ženská v záporném slova smyslu - naivní, řešící blbosti a neschopná vidět muže takové, jací jsou. Nejvíce se mi líbil přebal knihy!!! Obálka je opravdu náááádherná.

pro ženy cestování romantika milostné vztahy

Lenka Požárová
česká, 1972
2014  60%Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice
2018  67%Rozmačkané ego se slaninou
2014  83%Kuchařka z románu s vůní kávy a špetkou skořice
2010  79%Jak jsem proje(d)la svět (1)
2020  89%Londýn prostě žeru

Kniha Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice je v