Muž leží a sní

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá polovina 30. let 20. století. Evropa je v krizi a Velká Británie se potýká s přílivem uprchlíků. V Německu totiž došlo k Pádu, moci se chopili komunisté, a tak boháči i fašisté, nechtějí-li skončit v trestaneckém táboře, musí utéct za hranice. Většinou se rychle vzpamatují a dál se věnují tomu, na co mají talent, třeba obchodu nebo organizovanému zločinu, ale jistý pan Wolf je muž s ideály, hnusí se mu všeobecný morální úpadek, a zatímco živoří v zaměstnání soukromého detektiva, sní o tom, že už brzy vydá další část svého životního díla, knihy nazvané Můj boj. Pravda, mezitím si ještě bude muset vytrpět něco sexuálního ponížení v rukou zdegenerovaných prostitutek či špinavé Židovky a párkrát dostane pořádnou nakládačku, ale to muže jeho formátu nezlomí. Zatím v jiném čase a na jiném místě leží muž a sní…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291066/muz-lezi-a-sni-81c-291066.jpg 3.625
Žánr
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Argo
Orig. název

A Man Lies Dreaming, 2014

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Muž leží a sní

Přidat komentář
hanzmb
07.10.2019

Hitler v roce 1933 prohrál volby a k moci se dostali komunisti. Bezvadný nápad na paralelní historii. Bohužel tím končí veškeré plusy, které se k této knize dají říct. Pak už přijde jen plácání jednotlivých obrazů tak, aby z toho vzniklo dost stran pro knihu. Mám rád paralelní historie, ale tohle je zoufalé a směšné.

mata57
01.03.2019

Doporučuji nejdříve nastudovat skutečný profil zúčastněných postav, je uveden na konci knihy. Dle mého názoru si tyto zrůdy nezaslouží ani zde povedené literární karikování a začlenění do alternativní historie. Pobavil jsem se, ale trochu přes slzy ... Jinak super počin.


encyklopedie
22.02.2019

...hodně zajímavě napsáno....dal jsem 5 hvězd....i když?....ale je to má oblíbená alternatívní historie a navíc o hajzlíkovi, který nemá ve 20.století "smrtelnou" konkurenci... i když tu je všechno jinak...a pěkně se to sype, jedna stránka za druhou, veliká spokojenost......

Tynna125
12.03.2018

Po knížce jsem sáhla z jednoho prostého důvodu - obálka. Ano, jsem přesně ten člověk, který si vybírá knihu podle obalu.
Samotný obsah též nezklamal. Občas jsem se musela nenápadně dívat kolem sebe, zda někdo v autobuse nenahlíží do mé knížky (a zároveň nečte) Wolfovy sadomasochistické zážitky.
Podtrženo, sečteno - famózní kniha.

petr9807
09.03.2018

Kniha je svým zasazením a odkazy na historické postavy zajímavá. Po dočtení jsem konečně i pochopil, proč byla psána velmi specifickým způsobem. Problém je, že by nemělo být potřeba, aby autor svá rozhodnutí obhajoval v doslovu, ale aby dílo hovořilo samo za sebe.

Palivo
26.04.2017

Hitler nevyhrál volby, utekl do Anglie a dělá tam soukromý očko. Vzniknou v této alternativní budoucnosti špagety? Bude Elton John gay? A dostane Jirka Pomeje roli v Rychle a zběsile 9? To se bohužel nedozvíme.

Místo těchto slibných nápadů totiž autor sleduje Hitlera, kterej se snaží objasnit vraždy, vyřešit únos a odvrátit smrt anglickýho nácka Mosleyho. Čekal jsem brak a dostal jsem ho čistokrevnej, plnej semene, krve, kurev a blbejch hlášek. Přesně jak se patří. Ale nějak to nefungovalo. Že hlavní hrdina nejí maso a pořád mu nutí alkohol a pak mu nějací gangsteři uříznou předkožku, no hahaha, hihihi. Zaplevelení knihy všemi těmi reálnými postavičkami mi přišlo laciné a dětinské, a to i při vědomí toho, že čtu co čtu. Autor se vyřádil, američani si přečtou vysvětlivky na konci knihy, ale jinak v tom nevidím nic víc. Osvětimský oblouk tento pocit nedodává, naopak přináší pocit, že je tam umístěn jen proto, aby si čtenář myslel, že čte něco lepšího než dobrou srajdu.


V knize navíc nebyl žádný tank, takže dávám 5/10, což je pětkrát víc než kolik dávám leču.

petrarka72
03.04.2017

Nejednoduchá, přitom fascinující kniha. Jak by vypadal osud Hitlera v případě, že by fašisti ve třicátých letech prohráli a moci se chopili komunisté? Říkal by si Wolf, dělal soukromého detektiva v Londýně, prchal před obviněním z vražd ala Jack Rozparovač a pozoroval osudy těch, kteří mu v tomto světě dříve a v jednom z mnoha paralelních stále stáli po boku. A možná je jenom útěšným snem (nebo znepokojivou noční můrou) muže, který leží a sní... nebo kope hroby v pruhovaném pyžamu... nebo bere za kliku mnoha dveří... O moci a bezmoci, krvi, rase a sexu, o možnostech a neochvějnosti historie v noirově laděné story. Inteligentní parafráze mnoha reálných dějů a osudů. Po tomto románu se nebude dobře spát...

Doporučujeme

Ztracený svět
Ztracený svět
Past
Past
Hostitel
Hostitel
Armada
Armada

Štítky

alternativní historie

Autor a jeho další knihy

Lavie Tidhar
izraelská, 1976

Kniha Muž leží a sní je v

Právě čtených2x
Přečtených31x
Čtenářské výzvě3x
Doporučených2x
Knihotéce24x
Chystám se číst40x
Chci si koupit6x
dalších seznamech1x