Muž, který zprůhledněl

Povídky o křehkosti a nesamozřejmosti vztahů, o touze a hledání štěstí a jistoty v každodenním světě. Autorka v souboru patnácti povídek vypráví o láskách a rozchodech, nejistotě i nesplněných očekáváních, o rodinných tajemstvích, zradách i zraněních, které se vzájemně uštědřujeme. Hrdinové se ocitají na křižovatkách, kdy zjišťují, že v životě nějakým způsobem uvízli, že jejich vztahy jsou povrchnější a někdy i krutější, než doufali, hledají možnosti nových začátků. Povídky, někdy vážné a jindy ironické, osloví čtenáře svou emocionalitou i překvapivou pointou. Řada povídek byla oceněna v některé z literárních soutěží....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406980/muz-ktery-zpruhlednel-vTJ-406980.jpg 4.48
Povídky, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno, Klika

Kniha Muž, který zprůhledněl

JanaDor

V knize je patnáct povídek o vztazích, o lásce a o pocitech. Autorčin styl je čtivý a dle mého má zdravý pohled na život. Proto mi povídky sedly a já jsem je přečetla skoro na jeden zátah. Prostě jsem byla zvědavá, jaká povídka je další. Bavily mě. Hlavní postavy byly reálné. Jejich pocity jsou přímé a přirozené. Nejsou půvabné či milé, ale opravdové i s plusy či chybami.

Opisska

Taková jednohubka k odpolednímu čaji, příjemné příběhy ze života, nekteré i k zamyšlení

pivatko
08.05.2020

pěkné krátké povídky, ze života, líbilo se mi

dalia1769
21.03.2020

Krátké povídky ze současnosti o obyčejných lidech a jejich vztazích. Autorku jsem dosud neznala a jsem příjemně překvapena, kniha se četla velmi dobře, povídky jsou rozmanité, postavy i na omezeném formátu dobře vykreslené, je tu i řada námětů k zamyšlení.