Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412986/bmid_muz-ktery-uz-nikdy-nebude-spat-vedl-hQd-412986.jpg 3 75 29

„Dívám se na muže spícího vedle mě, který od zítřka navždycky bude mým bývalým manželem a pravděpodobně už nikdy nebude usínat po mém boku“ Příběh začíná během poslední noci společného života po jedenácti letech manželství, které pomalu dozrálo k rozchodu. Lucie posléze prochází situacemi, bolestnými a někdy až komickými, které jí tato změna přináší do života. Niterné vyprávění plné osobních vzpomínek na dětství a drobných příhod všedního života postupně vykresluje celý Luciin příběh a ukazuje ji jako dceru, matku, sestru, kamarádku i ženu. V dětství neustále zastíněnou starší sestrou, s otcem skrývajícím zásadní tajemství a chladnou, sebestřednou matkou, jejíž život nabere ke konci dramatický obrat. Lucie je silná, upřímná hrdinka s realistickým pohledem na svět. Prochází všemi nejistotami a naprostou destabilizací, které rozvod přináší dospělé ženě, matce dítěte, a celé její rodině. Někdy si je úplně jistá svým rozhodnutím i tím, že svého bývalého muže už nemiluje, jindy má pochybnosti Výborně napsaný román úspěšné argentinské spisovatelky s lehce nostalgickým nádechem přiměje čtenářky k novému pohledu na vlastní citový život. Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě je zamyšlením nad láskou, manželstvím a osamělostí.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Metafora

La separación , 2017

Šura
12.11.2019 2 z 5

Název a první kapitola mne zaujaly. Zbytek knihy už méně. Čekala jsem od knihy asi něco jiného. Přečetla jsem si ji v rámci výzvy, mám splněno a tím to končí. Jediné, co bych ještě vyzdvihla je kapitola ze sauny, kdy cizí ženská vyzvídá, proč se teda Lu rozvedla.

jaroiva
23.09.2019 2 z 5

Nejsem (naštěstí) asi ta správná cílová skupina. Takže ani těsně po dočtení nevím, o čem to vlastně bylo. Nalákal mě český název, ale výstižnější je asi ten originální, pokud by se to jmenovalo Po rozvodu, tak bych po knížce nesáhla. Bohužel vnitřek knihy už asi překlad nijak nevylepšil.
Aspoň, že to nebylo dlouhé.

alnahu
23.09.2019 3 z 5

Sonda do jednoho manželství,které po jedenácti letech by mělo končit rozvodem.Kniha vzpomínek na uplnulý život .Příběh končí společnou nocí před rozvodem ,ale Luci ani Pedro nejsou rozhodnutí zda se opravdu rozjedou-zda skončila jejich vzájemná láska.

attila1
14.09.2019 4 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Příběh ženy po rozvodu.

Knižní střípky
01.09.2019 3 z 5

Příběh je o rozpadu jednoho manželství, o hledání sebe sama, o tom, jak se začíná znovu. Hlavní hrdinka Lucie vzpomíná na své dětství, na své manželství, snaží se přijít na to, proč se manželství rozpadlo a co dál se svým životem. I když se vše točí kolem ukončení dlouhodobého vztahu, které mnohdy bývá hodně dramatické a vyhrocené, zde se jedná o vyprávění velmi poklidné.

hasmikr
07.08.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla za večer,pěkně popsané vztahy v rodině,dokázala jsem si to živé představit a uvěřit autorce. Prostě prostý popis stavů bolestných i méně bolestných...žádné drama ani žádná sláva.

myšpa
25.07.2019 5 z 5

Pěkná kniha o stavu ženy po rozchodu .

kneslova
28.06.2019 4 z 5

Taková zvláštní kniha, řekla bych poetická, příběh o konci manželství a období poté. Žádné nerváky, nenávisti a přitom to není ani veselé ani smutné, jako život sám

Ivuska.09
26.06.2019 2 z 5

Velmi komplikovaná kniha, která se těžko hodnotí. Její slabiny jsou zároveň jejími přednostmi, protože se tak alespoň liší od ostatních románů pro ženy. Pokud od edice 7lásky očekáváte to samé, co od Srcovek od Motta, tak svá očekávání změňte - minimálně tato kniha se pohybuje někde úplně jinde.

partnerské vztahy rozvod rodinné vztahy ze života osamělost Argentina argentinská literatura hispanoamerická literatura

Autorovy knížky

Silvia Arazi
argentinská, 1955
2019  65%Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě

Kniha Muž, který už nikdy nebude spát vedle mě je v