Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy

Mistrovská povídka z roku 1953. Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Je o "muži, který sázel naději a vypěstoval štěstí"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/3640/muz-ktery-sazel-stromy-3640.jpg 4.62291

L'Homme qui plantait des arbres (1953)

Literatura světová, Povídky, Duchovní literatura
Vydáno:, Literární čajovna Suzanne Renaud

slunicko1958
13. prosince

Malá knížečka objemem, obsahem obrovská. Je o smyslu života. O vytrvalosti, vůli a ochotě udělat pro ostatní něco dobrého.

Covenant
10. prosince

Je to prostě klasika

Zikus
07. prosince

Nevím, proč jsou z toho všichni tak odvařený. Za mě teda nic moc. Prostě slabota. Něco takového by snad mohl vymyslet a napsat během dvaceti minut kde kdo... Víc než ten příběh mě zaujaly ilustrace. Ale pokud si v tom příběhu budou lidi chtít najít nějakou extra hloubku, tak se jim to určitě povede. Stejně jako u čehokoli jiného...

1alena1
07. prosince

Geniální knížka, nevím, co víc napsat.
Kdo ji nečetl - jakoby mu něco v životě ještě chybělo k pochopení smyslu a radosti života.

padde
02. prosince

Geniálně prosté a prosté geniální dílo o opravdovém smyslu života. Nic víc není třeba dodávat.

Chesterton
23. listopadu

Kniha o naději, smysluplnosti a prosté radosti:))

LuckaH2
23. listopadu

Krasne,dojmne,ilustrace Pavla Cecha uzasne. To jsou pribehy, ktere davaji nadeji, ze kazdy jsme na svetez presneho duvodu!

ddkk
21. listopadu

Snad ani netřeba komentovat, stačí přečíst...vezme to vlastně jen několik desítek minut. Skvělé, jednoduché a prosté, pravdivé a k zamyšlení....

bod
19. listopadu

Moje kultovní knížka.

Rarity1
17. listopadu

Je to super knížka já bych řekla: Nic není nemožné , stačí jen sázet stromy :-D

harena
15. listopadu

Nádherná knížka s velikou životní pravdou. Muž ztratil jediného syna a manželku, žil opuštěný v kamenném domě a každý den sázel stromy. Buky, duby, břízy. Díky úsilí jediného muže se kraj změnil k nepoznání a muž dosáhl užitečného naplnění svého života. Moc krásný příběh s dějem plným ponaučení. Tuto útlou knížečku určitě doporučuji přečíst.

Dija

Krásné poselství, které se skrývá v této úzké knížce :).

JenG

Názorná ukázka toho, že k naprostému nadšení čtenáře není potřeba mnoha slov.

Dandy1

Nic není nemožné. Stačí jen chtít.

Zuzvil

Knížka (verze, kterou jsem četla já) mě asi nejvíc fascinovala svými dokonalými ilustracemi Pavla Čecha, to prostě wow. Pointa příběhu je velmi krásná, milá, vede k niternému zamyšlení se sama nad sebou, ale to tak asi na prvních 10 minut :-) Příběh je to krásný, o tom žádná, ale takový asi v této době úplně nepřesvědčivý, já nevím, prostě mě to nedostalo, jak jsem asi očekávala a jaké recenze úúúúžasu jsem kolem sebe četla.

alhl

Kouzelný a poučný příběh. Konečně jsem si v tištěné podobě přečetla to, co jsem už na základce poznala jako krátký animovaný film, tuším, že němý, jen s "ruchy".

martina9959

Toto je jedna z mála knih, kterou mohu číst stále a stále znova. Ve své jednoduchosti skrývá krásné kouzlo, poselství pokory starého muže.
Nejde knihu nedočíst bez úsměvu na tváři.

Aduska81

Krásná povídka, kterou jsem prečetla během chvilky. Takové pohlazení po duši.

Martiiiik

Krásné, jinými slovy to snad ani vyjádřit nelze :-)

DragonflyT

Krásná kniha s ještě krásnějším poselstvím.

Nosorozec_91

Nádherná knížka. Ano, kraťouňká. Ale mnohým autorům se na tisíce stran nepodařilo vměstnat tolik krásných myšlenek a poselství jako Gionovi do této. Už navěky to bude jedna z mých nejoblíbenějších knih.

JointlieKat94

Tak malá knížečka plná prosté pravdy. Nádherné, laskavé a milující. I v době války.. úžasné.

junkiee

Nádherné:-)

Catherine

Očividně beznadějná snaha něco dokázat se může proměnit s trochou úsilí ve skutečnost za mě super :)

MakiMel

Nádherná povídka, úplně z toho čiší naděje a taková jakási vnitřní harmonie a čistota.

Regger

Nádhera, přečetla jsem vzápětí znovu - během hodiny. A určitě ne naposledy.

jaja10

Prostě nejkrásnější kniha....četla jsem již několikrát a vždy má na mě krásný účinek. :-)

jewarix

Toto knihu jsem zatím slyšela pouze jako audio knihu, ale i tak jsem naprosto ohromená a plná úžasu.

karolinalet

Nádherná kniha. Někdy je méně více. Měl by si přečíst každý, zvlášť když se nikdo nemůže vymlouvat na to, že nemá čas. Já sama knihu přečetla 5x.

Eridan

Velmi příjemná povídka. Jak se to říká za málo peněz hodně muziky...? Nebo na malém prostoru hluboké myšlenky...? Stojí za přečtení... Kontrast destruktivních válečných vřav a poklidné, trpělivé a kreativní (doslova) práce pastýře je zamyšlením nad hodnotami (nejen) dnešní společnosti, které čas od času potřebujeme, abychom zůstali stále lidmi.