Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se, ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí ji, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby ji pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342724/muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 3.7192

Milénium (5.)

Mannen som sökte sin skugga (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

petrels
předevčírem

Co říci k této knize: Samozřejmě Larsson to není, ten je úplně jiná liga. Ve 2/3 jsem to chtěl vzdát ale i tak jsem přeskakoval celé nezáživné sloupce, neřku-li stránky. Co se všechno nesemlelo v této knize od islamistů, romů, finančníků, po projekty s dvojčaty až kriminál. I po přečtení tohoto díla jsem vlastně nechápal pointu. Určité bych už nestál o další pokračování od tohoto autora.

gad
13. listopadu

Tentokrát mne David Lagercrantz lehce zklamal. Nějak jsem se nemohl do knihy začíst. Přestože začátek vypadal nadějně, postupně napětí vyprchalo a konec byl takový americký happyend.

Metroušek
09. listopadu

Nemůžu si pomoci, ale stejně mám jako Lisbeth nejradši Dívku, která si říkala Tuesday, a to včetně Millenia, jakkoli mám první dva díly rád.

tlllk
09. listopadu

Lepšie ako som čakal na Lagercrantza... Dej mal celkom spád, ale logiku za tým veľmi netreba hľadať. Už sa z toho stáva taká nenáročná oddychovka. Ako audiokniha zhltnutá za dva dni.

gallovl
09. listopadu

Kroutím hlavou nad zázračným přežitím a závěrečným proslovem...

simona5r
08. listopadu

Lisbeth opět nezklamala a já jsem si její příběh užívala i po počátečním pomalém rozjezdu knížky. Posloucháno jako audiokniha a výkon Martina Stránského je naprosto skvělý!

pif69
08. listopadu

No , samozřejmě jsem nečekal Larssona , ale tohle ??? Naprosto naivní a umělá zápletka , dialogy bez inteligence,vtipu , vše jaksi násilně sešroubované . 3 hvězdy dávám jen za nostalgické setkání s Lisbeth a spol. Jinak nestojí za čtení .

petula22
08. listopadu

Pátý díl se mi líbil víc než čtvrtý, ale první tři díly, jsou prostě nepřekonatelné :-)

Iva1988
03. listopadu

Přečtena téměř jedním dechem.

ken-zo

"Pátý" díl už je prostě moc.

viktorie7890

Na rozdíl od předchozího dílu byla tahle kniha zdařilým pokračováním původní série. Nezaznamenala jsem žádná vyloženě hluchá místa, přestože jsem knihu četla asi dva týdny - vždy jen po několika stránkách kdykoli byl čas - příběh byl dokonale napsán a jednotlivé dějové linky se perfektně střídaly. Muž, který hledal svůj stín, jej našel a já byla ráda u toho.

kokosek

Tohle je znovu Millenium ve své původní podobě. Ano asi přesně takhle by to napsal Larsson (bohužel i s tou levicovistí - ale nějak mi to u něj nevadilo).
Lisbeth opět nesmrtelná, Blomkvist tak nějak neví co se sebou a všechno k sobě pasuje. Myslím, že klidně může být i další pokračování.

FreckledCathy

Já jsem nadšená, dobré to bylo, nepustilo mě to, po chvílích jsem to přelouskala za tři dny :)

ma71

Tak tohle už bylo dost slabé.

rozalupe

Po zklamání z minulého dílu jsem byla tentokrát velmi mile překvapená, přečteno téměř na jeden zátah.

TomHr

Salanderová podivně propojená se starým pavědeckým projektem, s podívínskými dvojčaty a na to všechno naroubovaná muslimská zápletka... Trochu moc nezáživného čtení, aby celý ten slepenec dával smysl.

vysypanel

Líbi se mi. Hlavně si cením toho, že se našel odvážný člověk, který pokračuje v započatém díle. Lisbeth a Michael by mi jinak chyběli :-)

Modrina

Já jsem se při čtení nenudila, naopak - knížku jsem skoro vdechla. Že má Lisbeth tak trochu schopnosti Chucka Norrise, mi vcelku nevadí (že bych byla zocelena svým velkým idolem z vedlejšího státu? :) ). Téma dvojčat se mi hodně hodně líbilo. A Lisbethina závěrečná řeč byla třešinka na dortu. Za mě plných pět hvězd.

OndřejMergl

Děj oproti předchozím dílům nudil. Nejen tím, že se mi netrefil do noty tématy (odloučená dvojčata, omezovaná muslimka), ale i z hlediska napětí.

Lisbeth seděla ve vězení, kde neměla příliš do čeho kopnout, zatímco Mikael opět pátral v archivech, až se propátral k tomu, co Lisbeth věděla už od začátku, jenom mu to nechtěla zrovna říct.

Doufám, že tento díl poslouží alespoň jako překlenutí k finálnímu dílu série, na který jsem velice zvědavý.

JustWomen

Vtipy o Chucku Norrisovi by se skvěle hodily i na Lisbeth Salanderovou. Dlouhé vysvětlující pasáže, divné nové postavy a situace, které nedávají smysl. Od poloviny kniha dostala spád, osobně se mi líbilo téma vlivu dědičnosti a prostředí na vývoj člověka. Rozporuplné pocity.

Gracian1964

Nemal som s knihou problém, že by som sa pri čítaní trápil, alebo výrazne nudil...dočítal som to bez väčších problémov, ale aj bez valného nadšenia...Myslím, že sa nestane vôbec nič, keď sa ďalšiemu dielu vyhnem... Nie práve oblúkom, ale skrátka nebudem ho pravdepodobne vyhľadávať... Nič proti Lagercrantzovi, ale na Larssona nemá, to je úplne iná liga, čo sa dá robiť...iná atmosféra, iná charizma... Trochu mi z toho vytŕča tichý kalkul... Buď Fit!!!

ivzu77

Opět jsem se těšila, knihu si hned koupila. Do čtení jsem se pustila s elánem a i jsem ji rychle přečetla. Opět napínavé, opět čtivé. Lisbeth a Mikeal jsou prostě nezapomenutelní.

durinka

Slabší než předchozí díl, ale stále na jedničku. (možná tedy s malým mínusem) :) Doporučuji.

happy-smile

Předchozí díl byl super, tento se podle mě už ale tolik nepovedl. Pořád jsem čekala, kdy se to nějak rozjede a ono nic. Knihu jsem dočetla skoro z posledních sil. Pokud vznikne další díl, tak mu dám ještě šanci, ale jsem z toho docela rozpačitá, protože předchozí díl podle mě dosahoval o dost vyšší kvality.

danka13

Začátek trochu rozvláčný, ale potom super. Ráda bych si o Lisbeth ještě něco napínavého přečetla :-)

kuruteku

Kouzlo těch detektivek je v přesahu - čím méně detektivky a čím více šťourání v temných stínech společnosti, tím lepší. Dvojčata, Romové, přistěhovalci - pro mne funguje, ale superhrdinka G. vydrží víc, než se dá věřit. I Lisbeth dokáže rychle načerpat síly. Vše odpuštěno závěrečnou řečí Lisbeth.

Shari

Vždycky si to koupím, vždycky si říkám, že tentokrát se bojím, že už to bude blbý, a zatím je to vždycky dobrý! Ke konci jsem chvílemi byla úplně napnutá, a když jsem dočetla, tak jsem litovala, že to už končí. Když se zpětně kriticky ohlédnu, tak si říkám, že některé postavy byly za vlasy přitažené a že to celé má rysy akčního filmu, na který bych se nedívala, že kvalit prvníh dílů to nedosahuje, ale ve výsledku jsem se dobře bavila, na čtení se těšila a to považuju za rozhodující. (A když to prostřídám něčím víc intelektuálním, tak se ani nebudu cítit provinile).

pkoc

Líbilo se mi. Nesrovnávám, každý díl Milenia beru jako samostatnou knihu s Lisbeth a Mikaelem. Jen na můj vkus byla kniha krátká :-)

helcab

Opět příběh, který nezklamal a splnil očekávání. Těším se vždy na každý díl série Milénium !!! Mohu opět jen doporučit.

loskatos

Bohuzel jeste slabsi, nez predchozi pokus o navazani na Larsona. Tam se aspoň jeste autor snazil napodobit styl prvnich tri dilu, tady na to uz uplne rezignoval. Slaby pribeh, stavba deje, ale i slov ve vetach, primitivni, az odflaknuta. Docetl jsem bez nejakeho silnejsiho pocitu (kladneho). Ale nejvic mi na knize vadily vysvetlujici pasaze, takove dejove zkratky, kterymi si autor zkracoval cestu k cili/konci. Ne, dalsi dil uz nebudu pokouset.
Po teto knize jsem sahnul pro jednu z detektivek mistra Wallace. Po par strankach jsem se pristihl, jak se pri cteni usmivam. Ne deji, ale diky krasnemu jazyku, vetam, krasne forme a uvedomil jsem si ten propastny rozdil, byt chapu, ze se jedna o uplne rozdilne styly knih.