Muž, který hledal svůj stín

Muž, který hledal svůj stín

Lisbeth Salanderová si odpykává kratší trest v ženské věznici Flodberga a snaží se vyhnout konfliktu se spoluvězeňkyněmi. Když se, ale zastane mladé ženy bangladéšského původu ze sousední cely, okamžitě ji napadne Benito, nepsaná vůdkyně věznice. Lisbeth navštíví Holger Palmgren a oznámí ji, že obdržel dokumenty vrhající nové světlo na bezpráví, které na ni páchali v dětství. Lisbeth poté požádá Mikaela Blomkvista, aby ji pomohl s pátráním. Stopy je dovedou k jistému Leovi Mannheimmeru, partnerovi makléřské firmy Alfred Ögren. Jak je minulost bohatého mladého muže z finančnických kruhů propletena s minulostí Lisbeth Salanderové? A dokáže se Lisbeth postavit stupňujícím hrozbám Benity a jejího gangu? David Lagercrantz splétá napínavý příběh o zneužívání moci, otázkách cti a o stínech Lisbethina dětství, které ji stále pronásleduje....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/342724/muz-ktery-hledal-svuj-stin-dOc-342724.jpg 3.342

Milénium (5.)

Mannen som sökte sin skugga (2017)

Literatura světová, Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

Martiiiik
včera

Na knihu jsem se těšila, ale pocity z ní mám rozporuplné. Našla jsem zde několik chyb. A na můj vkus zde bylo málo Lisbeth :-). Jinak příběh je zajímavý, čtivý. Romantická dušička oceňuje dobrý konec :-)

pifffka
včera

Zbytečná kniha od průměrného spisovatele, který použil jména hlavních postav od spisovatele úspěšného.

Haen
předevčírem

Když pominu skutečnost, že Lagercrantz nikdy nebude Larsson, četla se mi knížka moc dobře, další setkání s Lisbeth a Mikaelem potěšilo, problematika dvojčat mě zaujala. Bavilo.

hs777

Dočteno a bohužel musím říct ... velký smutek. Bylo to jako setkání po letech s někým, kdo vám byl dřív hodně blízký - sice znovu sedíte u jednoho stolu, ale už vás dělí propast.

Bettyx

Jak zde bylo řečeno - parazitismus. Na konci jsem cítila akorát vztek, proč nenechal autor Larssonův odkaz v klidu spát. Přála bych si obě pokračování nikdy nečíst a uchovat si zbožný dojem, který ve mě původní trilogie zanechala. Zklamání.

ddkk

Dočetla jsem to jen kvůli Lisbeth...ale bohužel tentokrát úplně odfláknuté, několikrát jsem knížku chtěla úplně odložit. Zdá se mi, jakoby se rodina + Lagercrantz ještě honem-honem chtěli svézt na Stiegově vlně....pro mne hodně špatné :-(

jindrusa

Jako není to Larsson, to je jasné, je to jiné, možná jednodušší. Celou dobu jsem byla napnutá, ale ten konec šel napsat líp. Vzhledem k tomu, že největší Lisbethina hrozba Kamila v knížce nefigurovala, tak očekávám pokračování a opět si ho ráda přečtu.

Freda
17. záříodpad!

Autor to nemel vubec psat. Nema na to. Je to ostuda rodiny Stiega Larssona, ze takto dokazou parazitovat na jeho talentu. Doufam, ze je Stieg strasi. Jedine plus je, ze jsem poslouchala audioknihu a Martin Stransky je skvely. Ale tu prazdnotu nevytrhne.

Schamila

Zase se muselo číst a číst, protože to bylo nádherné, za mě - moc dobré, možná proto, že jsem se nenimrala ve slovíčkaření, nehledala jsem nedokonalosti a chyby, ale procházela jsem s hlavními aktéry dalším nádherným příběhem, nebo dokonce několika příběhy, zase se řešil nezvyklý problém společnosti ,sledovala jsem minulost, současnost a u některých hrdinů i budoucnost s ?. Nenapravitelná Lisbeth Salanderová a její boj o přežití a rozhovory a pátrání Mikaela Blomkvista - doufám, že autor píše už další díl ... i když. Pro mne jsou všechny díly Milénia skvělé.....

felia
16. záříodpad!

Tato kniha neměla být překládána

lubosh

Kniha, která neměla být napsaná. A pokud ano, neměla být vydaná. Během série se úplně vytratilo kouzlo a atmosféra první Larssonovy knihy; Lagercrantzovy postavy jsou ploché, děj uměle natahovaný a hlavní zápletka taky podivná.

saez

Už jsem si zvykla, že to není Larsson a pořád je pro mě milé potkat se se starými přáteli.
Dojem mi příšerně kazil ten, kdo dělal korekturu knihy. Vynechaná slova, překlepy, pravopisné chyby a korunu tomu nasadilo zcela nové slovo "uhodovat". O pomlázce tam přitom nepadlo ani slovo.

Irsaf

Larsson to není, ale kniha se mi i tak líbila.

kytarka

Mě se kniha líbila. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o malé Lisbeth, o tom proč má vytetovaného draka... překvapila mě i část ohledně dvojčat, tohle bych vážně nečekala. Ráda bych se tačetla hned do dalšího dílu...

astroweb

Původní trilogie super, další pokračování nebylo vůbec špatné, byť očekávání bylo trochu nejisté. Ale tento díl je zatím nejslabším článkem. Zprvu dobré, pak už roztříštěně poněkud chaotické, až poslední třetina dosti čtivá.

markettH

Nedá se říct, že tento díl dosahuje kvality těch předešlých, ale jedná se spíše příjemné a nostalgické znovushledání se známými postavami.

Sirius

Muž, který hledal svůj stín (prostě Milenium pět) - natahovaný jak žvejka se zápletkou (jak z pulpovýho románu a navíc nezajímavou), která by vystačila na krátkou povídku. Napsaný bez většího švihu a s postavami, který mě na rozdíl od prvních tří dílů už nezajímaly.