Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313067/muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-q1r-313067.jpg 4.4105
Žánr:
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Daranus
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (44)

Přidat komentář
veronika5179
05. října

Silný příběh, který je českému čtenáři o to bližší, že ho vypráví Češka. Obdivuji autorku za neskutečnou odvahu a odhodlání bojovat o lepší život i svou dceru. Na druhou stranu jsem nechápala netečnost její rodiny a jejich zlehčování situace. Kniha je napsána lehkým čtivým jazykem, čte se rychle, přesto se nejedná o brak. Důležitý počin, obzvlášť, pokud se děje neodehrává v daleké Asii, ale v Evropě pár kilometrů od nás.

Jirinamac
02. října

Knížka se čte dobře, ale představa, že to někdo prožívá je hrozná. Každý den obava, co zase bude, až mu přeskočí v hlavě. I když je takových knih napsáno mnoho, tak tato je jiná už v tom, že jde o Evropu a dívku z naší země.

Aaloha
24. září

Napínavý příběh, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Asi nikdy nepochopím, že může žena zůstat s mužem, který jí už v těhotenství mlátí. To si jako myslela, že to bude lepší a ještě když s ním odjede k němu domu do Bosny mezi jeho rodinu, kde pro ně žena neznamená nic, jen pracovní sílu?????

Sonika26
05. srpna

Do knihy jsem se začetla okamžitě za mě jedna z nejlepších knih s touto tématikou co jsem četla

jarmila6295
19. července

Velmi silný příběh - mělo by se to zařadit do povinné četby pro každou dospívající dívku. Jsem velmi ráda, že pro paní Ivu toto "peklo" skončilo. Doufám, že zbytek života má už jen plný slunce!

maličkán
27. června

Kniha velice čtivá, četla jsem jich hodně s touto tematikou, ale tato patří mezi nejlepší. Žádný zbytečný obkecávání a pěkně k věci. Nejhorší na tom je, že peklo nemusí být jen muslimské, že i mezi naší populací je spousta takových haj... .

JajaCZ
12. června

I taký je život. Som ale rada, že pre autorku všetky tie hrôzy skončili a o to viac sa teraz dokáže tešiť zo života. Snáď jej príbeh bude varovaním i výstrahou, možno akýmsi nabádaním k ostražitosti nie len vo vzťahu s cudzincom, ale celkovo s hocijakým chlapom.

DK197
10. června

Já nějak nevím, co bych měla říct. Mně došla slova, protože nechci psát antimuslimský komentář a nerada házím všechny do jednoho pytle, ale... řeknu to takto: "Zůstává mi rozum stát nad každým zlem, které se svévolně rozrůstá a ničí radost a život svých blízkých." Je to příšerný. A to ani nemusí být člověk muslim. Nikdy nevíte, co se skrývá za úsměvem českého souseda.

Silná kniha, kterou malinko ze začátku kazil dojem jakési uspěchanosti a skákání, ale pak se to ustálilo, nebo jsem si možná zvykla.

Dagmar58
05. června

Smutný příběh s dobrým koncem jsem přečetla jedním dechem, autorka čtivě popisuje své skutečné zážitky. Knihy na toto téma jsou si vesměs podobné a měly by být povinnou četbou pro ženy, které se vrhají do podobného dobrodružství a myslí si, že ten jejich vyvolený bude jiný...

Andyhana
09. května

Přečteno na jeden zátah během jednoho odpoledne. Jsem dosud nevěděla, že v Bosně (tj. u nás v Evropě!) je část populace muslimská. Chudáci muslimský ženy, žít s takovýma hovadama, pro který jsou kusem hadru, musí být utrpení.

lenuskav
21. února

Musik rict,ze jsem precetla ma tohle tema spoustu knih ale pani Iva byla nejnaivnejsi. Bohuzel.

Barča21
10. února

Kniha je pěkně a čtivě napsaná. Přečetla jsem jí za dva dny. Je to smutný příběh, ale jsem moc ráda, že vše dobře dopadlo. Hodně čtu knihy na toto téma a opravdu všechny příběhy jsou jak přes kopírák…. I když už je to 20 let starý příběh, děkuji za něj. Možná, že by paní Iva se svým talentem pro psaní mohla napsat další knihy.

Ivuska1988
09. února

Po dvou nevydařených knihách, jsem sáhla po jiném žánru. A musím říct, že tento výběr byl fakt ten pravý.
Jedná se o velmi smutnou , ale pravdivou výpověď týrané ženy. Autorka knihy je i hlavní hrdinkou tohoto příběhu. Příběh se odehrává v Německu, kde jako mladá odchází za prací. Zde poznává a i se zamilovává do pohledného muslima Senada. Jejich láska je tak velká, že se jim narodí děťátko, ale ještě než se malá narodí už začíná domácí násilí, nechápu, jestli byla paní tak zamilovaná, že si to nechala líbit? To je otázka na kterou by nám musela odpovědět ona sama. Po narození dcery už to bylo jen a jen horší a poté co jsem se v knize dočetla, že rodina jejího muže navrhuje vrátit se do rodné země, kterou je Bosna, tušila jsem že bude zle. A teď teprv přijde to pořádné peklo a samozřejmě, že taky jo a jaký....
Obdivuji paní Ivu, že toho tolik si nechala líbit, ale ono spíše jí ani nic nezbývalo, stále se hlavně snažila aby byla malá v bezpečí a v pořádku.
Kolikrát to s ní i s dcerou opravdu vypadalo zle, ale naštěstí i za hranicemi se najdou hodní a slušní lidé, kteří se jim budou snažit pomoc. Ta pomoc bohužel nevydrží a paní Iva se ocitá opět ve velkém pekle... Příběh dál popisovat nebudu přišli byste o ten pořádný čtenářský zážitek, tak, že za mě knihu všem strašně mooooooc doporučuji, hlavně tedy mladým naivním holkám. A jim tu chci vzkázat aby při výběru partnera měly opravdu oči otevřené a používejte více hlavu než srdce...
Kdo ví kolik holek je na tom stejně nebo ještě hůře, kterým nikdo nedokáže pomoc a jen přežívají a snaží se zachovat si zdravý rozum a zachránit svůj a dětí život. Tento příběh je velice podobný příběhu Bez dcerky neodejdu.

Strašně moc děkuji autorce za tuto knihu a věřím, že bude výstrahou a poučením pro spousty žen, které by se chtěly také pouštět do podobného dobrodružství jako paní Iva. A nemusí to být vůbec jen dobrodružství s Muslimem.

i.stefany
24. ledna

Další kniha na téma život s muslimem. Tyto příběhy jsou jako přes kopírák, láska, procitnutí, týrání, nenávist, útěk. Jakmile se jednou žena zaplete s muslimem, nikdy to neskončí. Varování pro všechny dívky a ženy - NIKDY s tím ani nezačínejte!

Hanýžka81
17. ledna

Velmi silný příběh vyprávěný čtivou formou. Paní Iva je silná i ve své slabosti a ač se člověk chvílemi chytal za čelo, autorka působí velice sympaticky. Četla jsem několikrát a velmi ráda se ke knize vracím.

Evaho73
15. ledna

Smutná výpoveď týranej ženy jedná z mnohých a určite nie posledná.
Niekto si ani nemusí zobrať cudzinca, k tomu ešte moslima a zažíva obdobný príbeh. Úplne stačí, ak sa jedná o násilníka, alkoholika alebo chorobného žiarlivca.
V tomto prípade to bol navyše muž pochádzajúci z Bosny - inej kultúry, kde sa všeobecne muži pokladajú za príliš vznietlivých a horkokrvných.
Pri čítaní som si aj poplakala, ešteže to celé dobre dopadlo.

Elsinor024
07. ledna

Já nevím, tahle kniha mi přišla tak nějak amatérsky a naivně napsaná. Název je také zavádějící, aby upoutal pozornost...

AninaK
04. ledna

Velice poutavý příběh, knihu jsem přečetla jedním dechem. Smutný a krutý příběh, který si autorka prožila. Kéž by byl upozorněním pro ostatní.

ŠtěpikB
27.10.2017

Asi nejsem správný typ pro čtení těchto knih... pokud se doyčná v prostředí nenarodila, tak nějak mi nejde přijmout fakt, že si za situaci velkým podílem nemůže sama. Jako i v této knize. Nechápu, proč do Bosny vůbec jela a neutekla už před tím, stejně přišlo to, co celou dobu čekala. Autorce jsem samozřejmě fandila a přeju jí, ať se jí daří...

Allla9
27.10.2017

Hodně žen dopadne podobně, a to ani nemusí žít s muslimem. Velké poučení pro mladé dívky.

jana.hud
13.10.2017

Díky paní Ivě se lehkým perem dozvídáme o zvěrstvech, které dokáže původně milující človek páchat na své ženě.

Děkuji za knihu a budiž ona výstrahou a poučením pro ženy, které by se chtěli pustit do podobného dobrodružství. A nemusí to být dobrodružství jen s muslimem.

Dandulka
24.09.2017

Tak nevím, ale mám jen já špatný pocit z těch holek, které zas a znova naletí takovým grázlům????? Přečetla jsem takových knih dost a pořád ten stejný scénář-zpočátku milý a okouzlující mladý muž a až dostane co chtěl, změní se na tyrana a zrůdu. A přesto se vždycky najde nějaké husa, která jim na tohle zas a zas naletí a příběh se opakuje....... Tohle nikdy nepochopím!!!!!!

Ingrid40
04.09.2017

Přečetla jsem ji za pár hodin,čte se dobře a rychle. Bavila mi o to víc,že ji psala češka.Moje sestra je vdana za muslima, 15 let zijou v Bangladezi,maji tri deti a jsou spolu velice stastni. Je to asi vyjímka.

gudaska
14.08.2017

Velice silný příběh, nemohla jsem se dočkat až zase budu pokračovat ve čtení. Napětím jsem ani nedutala. Klobouk dolů před autorkou, čím vším si musela projít...

helkol
14.08.2017

Knížka je napsaná velmi jednoduše, tudíž se čte skoro sama, to ale neznamená že obsah je kvalitní. Kniha je dobrá na zabití volného času, ale očekávat se od ní nedá nic moc. Po přečetní si říkám že knihu může napsat fakt každý. A s přihlédnutím na recenze níže bych knihu zařadila do kategorie knih pro "maminy", které se po přečtení budou ještě víc bát muslimů a hodí je všechny do jednoho pytle.

Zdenulkaa
31.07.2017

Velice silný příběh, jako ostatně všechny s touto tématikou. Doporučuji přečíst všem mladým dívkám a ženám, které koketují s myšlenkou provdat se do exotické země....

Jiitush
30.07.2017

Silná zpověď a dobře napsaný příběh. Iva si neskutečně moc vytrpěla, tolikrát jsem při čtení kroutila hlavou, jak mohla vydržet tak dlouho ! Ja už bych si dávno sbalila saky paky, uz tehdy, kdyz mu oznamila, ze je těhotná. Jeho tehdejší reakce byla předzvěstí toho, co přijde a jaký se z něj vyklube tyran.

tomickova.k
28.07.2017

Přečteno jedním dechem a bez dechu, protože jsem při čtení tohoto příběhu opravdu chvílemi snad ani nedýchala! Srozumitelně napsané, žádné natahování děje, žádná omáčka kolem. Dle mého názoru skvěle napsaná kniha, kterou by si měla přečíst každá holka, kterou to táhne za cizinci.
Co dodat, asi že žádné ženě nepřeji, aby si musela prožít peklo jako paní Iva, která se se svou nerozvážností nakonec statečně poprala, snad i zázrakem přežila a povedlo se jí zachránit svou dcerku z rukou šílených bosenských muslimů.

28401
25.07.2017

Dávám pouze 3 hvězdy, protože jsem četla více knih s touto tématikou a tedy srovnávám... Doporučuji příp. přečíst - Glück Doris: Umlčená.

IvaKarlik
11.07.2017

Tak je to vic jak 20 let, ja v te dobe netusila nic o islamu a rozdilech mezi kulturami. Mlada, naivni...


Štítky

domácí násilí muslimské ženy

Autor a jeho další knihy

Iva Karlíková

Iva Karlíková
česká, 1972

  • Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky (2016)
  • Muslimská pomsta (2018)

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených2x
v Přečtených148x
v Čtenářské výzvě15x
v Doporučených11x
v Knihotéce62x
v Chystám se číst64x
v Chci si koupit20x
v dalších seznamech1x