Muslimská pomsta

Muslimská pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391298/bmid_muslimska-pomsta-PtY-391298.jpg 4 89 38

Muslimské peklo série

< 2. díl

Kniha Ivy Karlíkové je pokračováním autobiografického románu Muslimské peklo, který se setkal s velkým čtenářským ohlasem. Příběh ovšem neskončil. A my se opět vracíme do muslimské části Bosny, kde nezřídka platí pravidla, která jsou pro lidi z civilizované Evropy nepochopitelná. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Senad byl bosenský muslim. Když jsem si ho vybrala za partnera, netušila jsem nic zlého. Jenže jakmile se nám narodila dcera Denny, z milého a galantního muže se stal tyran. V Německu, kde jsme nejprve žili, to ještě šlo, ale pak nás Senad donutil přestěhovat se k němu domů, do Bosny, a tam se naplno ukázalo, co je zač. Několikrát mě málem připravil o život a nakonec se mě pokusil připravit o dceru. Svůj příběh jsem zaznamenala v knize Muslimské peklo, kterou uzavírá smutný happyend: Senad putoval za mříže a já se s dcerkou usadila v Čechách. Jenže tím to celé neskončilo. Když už jsem si myslela, že já a malá Denny máme všechny útrapy za sebou, přišla nabídka, abych se vrátila do Bosny. Jako tlumočnice pracující pro české vojenské jednotky, které dohlížely na obnovu válkou zničené země. Neměla jsem to dělat. Mohla jsem tušit, že Senad zjistí, kde mě najít, a jednoho dne mě v Bosně skutečně vyhledá. A bude mít připravený ďábelský plán na pomstu. Kvůli své naivitě jsem se znovu nechala vtáhnout do jeho života. Opět jsem musela začít bojovat o svoji budoucnost i o dceru...“... celý text

KnihomolkaKatka
KnihomolkaKatka
18.03.2024 5 z 5

Je to strašné, ale obě knihy jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem přestat. Nicméně, jsem ráda, že je mám už za sebou a se Senadem se stejně jako Iva už nesetkám.
Ale oba díly hodně rychle ubíhaly, to zase jo. Moc jsem si oblíbila malou Denisku, už v jedničce. Díky ní jediné jsem se dokázala u knihy trošku usmát. Díky ní a díky babičce Ivy. Obě byly, jsou a budou skvělé. Vždycky.
Stejně jako první dílm by mohla posloužit jako varování. Holky - tyran se nemění!

jana4084
jana4084
10.10.2023 5 z 5

I druhý díl jsem přečetla jedním dechem. A opět mi lítaly emoce. Masakr! Tomu člověk nechce vůbec věřit. Takové zlo...,Iva byla bohužel naivní, ale to tak prostě většinou bývá. Člověk chce věřit, že se druhý změní,což bylo v jejím případě. U tohoto čtení se ocitnete v Ivetiným těle a zažijete týrání od muslima. Brrr.

Karin94
Karin94
02.07.2023 2 z 5

Príbeh pokračuje tým, ako je hlavná hrdinka Iva naivná a nepoučiteľná.

Nestačilo jej, aké peklo zažívala v jej prvej knihe? No jednoducho sa mi rozum zastavuje a tu vidíme, čo je jedna ženská schopná urobiť kvôli chlapovi napriek tomu, čo jej v minulosti dokázal vykonať. Našli sa tu samozrejme aj rôzne novinky, ktoré ma prekvapili, ale ostatok vám už neprezradím.

Určite vám tieto knihy odporúčam už len preto, lebo sa dozviete okrem tých hrôzostrašných scén aj to, aké je žiť s moslimom, aké majú tradície, zvyky a celkovo aký život vedú.

Mufa
Mufa
13.03.2023 5 z 5

Četlo se to lehko. Myšlení autorky ale nechápu. Na jednu stranu samostatná bytost, co se nebojí odejít za prací do ciziny, na druhou stranu naprosto naivní člověk, který se nepoučí. Měla víc štěstí než rozumu...

oolinkaa
oolinkaa
25.12.2022 4 z 5

Bože , ona byla tak hloupá . Tohle chování nepochopím , a že do toho ještě zatáhne svou dceru ?

likaf
likaf
30.07.2022 1 z 5

Druhý díl jsem přečetla spíš proto, že jsem zvyklá dočíst celou sérii. Vůbec nechápu jak se může někdo dobrovolně vrátit k takovému tyranu a navíc do toho zatahovat dítě! Obsahově velmi slabé, občas nějaká ta hrubka....jak jsem psala u prvního dílu - lze použít snad jako varování pro vdavek chtivé dívky.

daza.dt
daza.dt
20.01.2022 5 z 5

Když jsem na konci prvního dílu uviděla, že je ještě druhý , tak jsem si říkala, co tam chtějí ještě vymýšlet - vždyť je vše uzavřeno....a ono ne. Ona si prostě nedá pokoj. My ženský jsme prostě blbý a je to marný, je to marný, je to marný.
Opět čtivé a to velmi rychle.

PavlaA
PavlaA
24.09.2021 5 z 5

Tady se to hezky uzavřelo. Čtení mě bavilo.

Rosana
Rosana
27.08.2021 5 z 5

Obě dvě knížky se četly velmi dobře, měly spád a krátké kapitoly utíkaly. Takže obojí přečteno během pár dní. Nechápala jsem některé autorčiny počiny, po tom, jak s ní zacházel Senad a jeho rodina, a že opět vstoupila (i s malinkou dcerou!!!) do jámy lvové. A pořízení druhého dítěte s tím tyranem, to jsem tuplem nechápala. Láska je fakt mocná čarodějka, ale někdy by měl člověk poslechnout i rozum.

Jack Bauer
Jack Bauer
20.08.2021 4 z 5

Skvělé pokračování Muslimského pekla, jen nepochopím proč se po tom všem k němu opět vracela. „Takové Bez dcerky neodejdu" po česku. Poučení pro naivní dívky, které se zamilují do islámisty. Jsme naprosto dvě rozdílné kultury a to nikdy nepůjde dohromady. Samozřejmě, že i mezi nimi se najdou normální a slušní lidé, ale jak je poznat a věřit jim? I mezi námi jsou pěkné svině, např. Hitler a zfanatizovaní nacisti. Je to prostě v lidech.

andrea7191
andrea7191
23.03.2021 5 z 5

Naprosto nerozumím uvažování autorky, přestože chápu, že láska je silná a dokáže potlačit logické uvažování, ale až takhle? Každopádně respekt k tomu, jak vše zvládla.

Jurajovamaka
Jurajovamaka
05.02.2021 5 z 5

Kniha sa čítala sama. Boli pasáže, keď som Ive nadávala a jej chovanie nechápala, ale ako sa hovorí nesúď, keď nechodíš v jej topánkach...
Knihu ODPORÚČAM všetkým a zaradila by som ju tiež ako povinné čítanie, osvety na tému islam nie je nikdy dosť :-)

Radka1911
Radka1911
14.10.2020 5 z 5

Knihu jsem, se zatajeným dechem, přečetla velice rychle, a nejvíce obdivuji odvahu autorky "jít s kůží na trh". Velice těžko pochopitelné, hrozné. Knížku doporučuji.

prochajda
prochajda
10.10.2020 5 z 5

Tak jestli jsem jen ztěží chápala jednání Ivy v první knize, v této jsem už vůbec nepobrala. Jak může být někdo, tak slepý, hluchý a ještě s odpuštěním blbý. Nicméně, kniha je velmi dobře a čtivě napsaná.

rudek.m
rudek.m
18.09.2020 4 z 5

Četl jsem i první díl a je to napsané čtivě a čtenář se nenudí,ale ta naivita hrdinky je strašná.

pavlina0821
pavlina0821
04.09.2020

Když jsem docetla knihu muslimské peklo, nechápala jsem, jak mohla být autorka tak blbá. Pak jsem se dozvěděla o druhém dílu a upřímně.......větší vypatlanou blbku jsem fakticky neviděla. Opět ta věta: kdo nezažil, nepochopí" Je to zřejmě autorčina oblíbená věta, kterou se snaží omlouvat. Blbost!!!!! Vždyť i ta malá holčička měla víc rozumu, než její přiblblá matka. Podruhé už věděla, do čeho jde a odkazovat se na srdce, když rozum říká ne......to jsou vsechno strašný klišé....bože můj.....omlouvám se za poněkud tvrdší příspěvek, ale teď jsem skončila se čtením a jsem z toho neskutečně rozčilená. Autorka měla neskutečný štěstí, že je tady, protože tolik náhod, které ji pomohly, si ani nezasloužila. Upřímně.....jestli jsem ji po první díle alespoň trošičku litovala, tak po druhém už tedy ne.

jiri2737
jiri2737
05.05.2020 5 z 5

Barevné multikulturní soužití na vlastní kůži. Hlavní hrdina nedělá, z jeho pohledu, nic špatného. Jen dodržuje vlastní kulturní tradice a náboženská přikázání. Proč se tomu někdo ještě dnes diví?

akvesy
akvesy
29.04.2020 5 z 5

Knihu jsem přečetla skoro jedním dechem. Velmi zajímaví příběh, který stojí vážně za to. U knihy vám občas vyhrknou slzy do očí, ale nakonec vše dobře dopadne. Je to čtivé a člověku se od toho nechce, protože čeká co se bude dít dále a kniha vás od děje nechce pustit. Můžu jen doporučit.

derluc
derluc
28.04.2020 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha, čte se opravdu sama...

Jirinamac
Jirinamac
12.04.2020 4 z 5

Zdá se nepochopitelné, že se tam vrátila a ještě tam zavést dítě. Ale když je člověk mladý, tak nadělá spoustu chyb, hlavně, že to snad nemělo celoživotní následky. 1. díl byl obsáhlejší a ještě neznala do čeho jde, 2. díl už byl o její blbosti a naivitě. Jenže, po bitvě je každý generál.