Muslimové a jejich svět: O víře, zvyklostech a smýšlení vyznavačů islámu

Muslimové a jejich svět: O víře, zvyklostech a smýšlení vyznavačů islámu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276644/mid_muslimove-a-jejich-svet-o-vire-zvyk-aXc-276644.jpg 4 19 2

Kniha, kterou právě držíte v rukou, se snaží zprostředkovat české veřejnosti pohled na islám, který není zatížen nánosem smyšlenek, polopravd a demagogických klišé, jimiž je dnes česká veřejnost zahlcována z některých sdělovacích prostředků, aktivit občanských iniciativ i z postojů a prohlášení mnoha politiků. Autor se dlouhodobě zabývá modernímu a soudobými dějinami Blízkého východu a islámského světa se zvláštním zřetelem k politickým a kulturním dějinám islámského náboženství. Publikoval řadu studií v domácích i zahraničních periodikách, je autorem několika česky psaných monografií.... celý text

d.p.
d.p.
05.02.2018 5 z 5

Výborná kniha. Pan Mendel mě velice mile překvapil, netušil jsem, že máme až tak skvělé arabisty. Jedná se o s chladnou hlavou napsanou výstižnou knihu s odpověďmi na otázky, které jsou v současné době dosti propírané a nejsou zkresleny ani zohýbanými emočním podbarvením, strachem, či snahou zalíbit se, nýbrž kniha prezentuje věci tak, jak jsou.

KejmlP
KejmlP
10.05.2017 5 z 5

Nestranný pohled špičkového českého odborníka na Islám, který v knize vysvětluje a uvádí na pravou míru snad všechny otázky a problémy, které se kolem Islámu za poslední léta nahromadily. Autor ukazuje, že Islám zdaleka není nějaká strašlivá homogenní masa toužící po krvelačné expanzi, ale složitý náboženský a společenský systém, který v sobě sám skýtá mnoho rozporů a rozličných prvků, které mohou být leckdy zneužity, ale stejně tak mohou často sloužit i pro inspiraci či zamyšlení. Velmi mě zaujala například část o islámské kritice Západu, která je často překvapivě věcná, a pojmenovává leckdy skutečně vážné nedostatky západní civilizace, nad kterými my sami zavíráme oči.

islám muslimové

Kniha Muslimové a jejich svět: O víře, zvyklostech a smýšlení vyznavačů islámu je v