Mušketýři s hokejkou

Mušketýři s hokejkou https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66683/bmid_musketyri-s-hokejkou-oLH-66683.jpg 5 13 4

Člen prvního českého národního hokejového mužstva vzpomíná na nadšené průkopníky tohoto sportu, jejichž obětavost narážela na nepochopení a nezájem veřejnosti. Líčí počátky ledního hokeje, naše první mezinárodní zápasy v Chamonix r. 1909 a uzavírá své vzpomínky rokem 1921, kdy se čs. národní mužstvo zúčastnilo mistrovství Evropy ve Stockholmu.... celý text

arrek
19.03.2022 5 z 5

Autentické vyprávění přímého účastníka počátků našeho hokeje.Řada často veselých příhod z doby kdy se první čeští průkopníci teprve seznamovali s tímto sportem a přes prakticky nulové zázemí, mizerné vybavení a dlouhé harcování vlakem k zápasům po celé Evropě,se velice brzy dokázali zařadit mezi hokejovou špičku.Povinná četba pro hokejového fanouška.Tihle mušketýři by si zasloužili,aby se s jejich jmény seznámilo mnohem větší množství sportovních příznivců, než je tomu dnes.Vždyť český hokej,to není jenom Jágr,Hašek a Nagano.

MartyManCZ
16.10.2020 5 z 5

Úžasný a těžko představitelný příběh našich prvních hokejistů,...ale o to je pohádkovější. S prakticky nulovým zázemím se parta nadšenců stala mistry evropy na druhém šampionátu, kterého se zúčastnila. A další úspěchy následovaly...asi ten hokej opravdu máme v krvi. Nakonec se bohužel opět ukazuje, že papalášům záleží akorát na slávě, ale pro podporu neudělají nic. Zvláštní zjištění, že to i tehdy bylo stejně jako dnes. Psáno dobově, po staru, slušné nadávání i fandění, s radostí popisované humorné příhody přímo od pana Palouše, nejlepšího hráče našich prvních mistrů :) Mohu jen doporučit

Pro mě, milovníka hokeje, povinná četba :)

Filatov
03.02.2020 4 z 5

Kniha o pravěkých začátcích hokeje u nás, která rozhodně stojí za přečtení. Tahle první generace byla opravdu generací, která se všemu učila od začátků a stala se opravdovými průkopníky tohoto sportu. Z Paloušova vyprávění jasně plyne, do jakých situací se tito hrdinové v začátcích dostávali a jaké těžkosti museli překonávat, ale i přesto nás skvěle dokázali reprezentovat na vrcholné úrovni, i když často neměli ani pořádnou výstroj nebo prostor pro trénink. Všechno doháněli srdcem a za to je obdivuji. Malá fotogalerie na závěr potěší, protože člověk alespoň může nahlédnout do tváře všem, o kterých čte.

Blurryface
17.01.2018 4 z 5

Knížka psaná z pamětí samotného Mušketýra. Vzpomínky na první mezinárodní utkání, a na první setkání se hrou s pukem.

lední hokej hokejisté

Jan A. Palouš
česká, 1888 - 1971
1955  92%Mušketýři s hokejkou
1956  84%S hokejkou po světě
1931  93%Haló, zde redaktor Laufer

Kniha Mušketýři s hokejkou je v