Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/bmid_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4 797 209

Musela jsem zemřít série

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing , 2012

JanaYv
24.07.2017 5 z 5

Skvělá kniha, která vás postrčí k zamyšlení nad životem a nad tím, co je a není důležité. Určitě doporučuji přečíst :)

bytost
24.07.2017 5 z 5

Knihu jsem koupila bráškovi, protože prochází podobnou situací jako autorka. Neodolala jsem a přečetla ji, dříve než ji předám :-). Musím souhlasit s Garfinelou, v každém vyvolá přečtení jiné pocity. Moc se mi líbila slova Anity kdy píše, že slova nemohou vyjádřit to, co prožila tak, abychom mohli cítit to co ona. Použila přirovnání kdy ve skladu úžasných věcí různých tvarů, barev, vůní a zvuků je zhasnuto. Každý z nás vidí ve světle své malé baterky jen částečně realitu. Když se rozsvítí a můžeme vidět nádherný celek, tak po zhasnutí už nikdy nebudeme stejní! Já knihu doporučuji, nemusíte s obsahem souhlasit, to ani Anita nevyžaduje, neradí, jen vydává své hluboké osobní svědectví.

Garfinela
19.07.2017 5 z 5

Velmi zajímavá kniha a velmi zajímavé reakce na ní. Už jenom jaké pocity a reakce vyvolává v ostatních lidech. A to jak si z ní každý odnáší něco naprosto jiného. Už tím mě oslovila. Samozřejmě není to návod, jak se rakoviny zbavit, protože zbavit se strachu není až tak jednoduché a v případě onemocnění téměř nemožné.

kler1207
19.07.2017 3 z 5

Četla jsem ji trochu omylem, rozhodně to není typ knih, které vyhledávám. První cca 2/3 knihy mi nevadily, přečetla jsem je vcelku rychle, byly zde zajímavé pasáže o jiné kultuře, poslední část knihy jsem ale už jen přeskakovala. Zajímavý zážitek se stal jen neustálým opakováním stejných frází apod. a pro mě, čtenáře, který tento typ literatury ani myšlení nevyhledává, to bylo příliš "vnucené".

Něha
15.07.2017 5 z 5

Zvláštní schopnosti této knihy je, že vás probudí k životu.

Damaj
10.07.2017 4 z 5

Velmi silný příběh. Když se člověk vcítí do děje, lépe se vše chápe. Jinak dost těžké čtení.

77michaela77
07.07.2017 3 z 5

Do tři čtvrtě byla kniha skvělá. Ale po názoru, že každý nemocný má možnost se vyléčit z čehokoliv, pokud najde cestu, ze mě nadšení opadlo.

JosefHorák
17.06.2017 5 z 5

Velmi hutná kniha. Dokáže vám říci mnohé - pokud chcete naslouchat ;)

Ivanule
04.06.2017 4 z 5

Zajímavě provedená kniha,nejsem sice úplně cílová skupina,která vyhledává tyto témata knih,ale jednou jsem si něco takového chtěla přečíst a tuto knihu jsem slyšela hodně vychvalovat:)Můžu říct,že je tam pěkně popsaný život autorky před onemocněním,v některých situacích typu,že sama se chci zavděčit ostatním,neumím říkat ne,chci být dokonalá v některých věcech atd. jsem se poznávala,je tam zajímavě popsaný stav NDE,a některé myšlenky jsou opravdu poučné a určitě si je z knížky opíšu:)

petkalisek
23.05.2017 3 z 5

Silné a zajímavé téma, zpracování mě však zklamalo, nebavily mě stále se opakující myšlenky, věty, slova... "tapiserie"...

sedmula
27.04.2017 4 z 5

Hodně zajímavé čtení, v mnoha ohledech se shoduje s mým přesvědčením. Srozumitelně napsáno, ale i toho je určitě kniha, do které musí člověk dozrát, aby ji přečetl až do konce

Dandy1
22.04.2017 3 z 5

Každý z nás je jako hranol, ve kterém se světlo (čistá láska) láme
do různých barev duhy. To přirovnání se mi líbí.

bosorka78
16.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě velice zasáhla,kdo se zabývá duchovním růstem ji určitě ocení,vše máme jen v hlavě a nemoci si způsobujeme sami.

rabor
16.04.2017 1 z 5

Tak na úvod musím říct, že rozhodně nejsem cílová skupina této knihy a nejspíše bych si jí nikdy nepřečetl, kdyby mi jí nedoporučila jedna skvělá slečna jejíž feromony mi teď na jaře dělají velmi dobře. Anita nám ve stručnosti představí svúj život. O dětství, dospívání a svatbě jedné indické holky, která by se dala označit, dle toho, že si obvykle prosadí svou, za uvědomělou a zdravě sebevědomou. Jenže to vyvrací neustálými prúpovídkami o tom, jak je ustrašená a svázaná okolím. Nebyla to úplně nezajímavá část knihy, ale já mám penis a tam se nepsalo nic o válkách, vraždách, psychopatech, sexu a tankách, tudíž to byla trochu nuda. Potom naše hrdinka dostane rakovinu, odmítne chemoterapii a začne se léčit pomocí meditace, čaker, tofu a fengšušeň. Načež umře, zažije svoje NDE, lékaři jí přivedou zpět k životu napumpují jí chemoterapií a vyléčí. Zázrak. Nu proč ne, ale pokud máte rakovinu, šel bych na to chemo rovnou a pro výlety do jiných dimenzí použil radši drogy. Je to bezpečnější. Jsem rád, že žiju ve svobodné zemi, kde, pokud tím neobtěžuji ostatní, si múžu volně vybírat v co budu věřit a jak bude vypadat moje nebe. Jestli skončím v očistci nebo se reinkarnuji nebo budu mít 72 pannen. Zatím to nevypadá na moc složitý výběr, a tak mi nevadí, když nějaká ta možnost přibyde. Bohužel představa posmrtného života, jenž mi nabízí autorka, což je ve své podstatě (překvapivě) taková kombinace křesťanského nebe s hinduistickými prvky jako je reinkarnace, mě nezaujala. Anita tvrdí, že smrti se nemusíme bát, protože je to stav bytí pospolitosti celého vesmíru, kdy se v jednou kvartýru setkáme se svými příbuznými, jež nás budou zahrnovat všeobjímající bezpodmínečnou láskou. Upřímně řečeno představa, že skončím na jednom místě se svou babičkou, tetičkou, sestřenicí a dalšími povedenými příbuznými na nikdy nekončící návštěvě, ve mně vyvolává takový děs, že mi strachem začaly drkotat zuby. Děkuji, raději ty panny. V druhé polovině kvalita knihy dost upadá. Vyšší moc řekne Anitě "neboj se" a z Anity se stává trochu sebestředný NDE guru, jež začne propagovat svúj zázrak, zavrhne své okolí (moc ji omezovali), pořádá přednášky a kamarádí se už jen s několika lidmi s NDE šlechty. Pokud jste neumřeli alespoň třikrát nemáte nárok. Její životní filozofie "miluj hlavně sám sebe" je v přímém rozporu s mojí životní filozofií, která by se dala shrnout slovy "nikdy se neber moc vážně" a u které hodlám zústat, takže se obávám, že kniha mi moc nedala. A to ani nechci rozepisovat o té poslední třetině knihy, která je zmateným podprúměrným esoterickým mišmašem. Samá sebeláska, uvědomění, vesmírná energie, NDE, tofu atd.

Anna 13
08.04.2017 5 z 5

Ne, že bych již k tomuto literárnímu dílu neměla slova, ale v mé recenzi je alespoň náznak toho, co s vámi tato kniha může udělat: http://knihy-jsou-duvodem-k-ziti.blog.cz/1704/musela-jsem-zemrit-anita-moorjani.

evinenka
21.03.2017 5 z 5

Krásná kniha, silný příběh, ale půjčila jsem ji pár lidem a někteří ji nebyli schopni přečíst, někteří dokonce ani otevřít...
Anitino poselství mi přijde hezky a srozumitelně napsané, pochopila jsem, že lidské tělo je nádherný zázrak, který se dokáže neskutečně zregenerovat a odbourat i úplné jedy , uzdravit "neuzdravitelné", ,záleží jak moc jsme vědomí. Knihu jsem četla před porodem, zpočátku s obavami , aby to na mě nebylo moc drsné a emotivní, ale vnímala jsem ji v pohodě a byl to jeden z podnětů, kteréjsem si ráda zpracovala i v tak citlivém období.

klarence
06.03.2017 4 z 5

Musím přiznat, že se mi tuto knihu vůbec nechtělo číst (dárek k vánocům )
Musela jsem se na ni připravit.
Začátek se mi docela líbil a četl se dobře a místy jsem měla husí kůži. V druhé části jsem ale měla krapet problém se soustředit. Přišlo mi, že se opakuje to , co už bylo napsané.
Zajímavé téma k přemýšlení. Určitě si přečtu ještě něco o NDE, abych měla jasněji....

monick
02.03.2017

Vybrala jsem si ji úplně náhodně bez očekávání, pro mne nejlepší kniha tohoto žánru. Samozřejmě se jedná o autorčin čistě subjektivní pohled a zážitek, jen jsem v něm našla tolik pravdy, protože jsem objevila psychosomatiku a jak si sami do života přitahujeme nemoci. Určitě si ji koupím a bude pro mě povzbuzením ve chvílích, kdy mi zrovna není do smíchu, protože je svým způsobem hodně uklidňující a smiřující s během života, který máme přijímat, věta která mi i po letech uvízla v paměti, co je mé, to ke mně přijde v pravý čas. Není třeba se za něčím hnát, to nejlepší mám k dispozici právě teď a tady.

IvusP
24.02.2017 3 z 5

Příběh samozřejmě velmi silný a zajímavý. Ten by však autorka mohla vtěsnat do 50 stránek a myslím, že by to stačilo...poslední třetina knihy bylo pouhé omílání všeho již zmíněného pořád dokola (vesmírné energie atd), takže za mě nuda... na to, že se jedná o bestseller, pro mně spíše zklamání...

kristyna.b
10.02.2017 3 z 5