Musela jsem zemřít

Musela jsem zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166464/bmid_musela-jsem-zemrit-dzV-166464.jpg 4 797 209

Musela jsem zemřít série

Životní příběh Anity, napsaný čtivě a upřímně, se okamžitě stal bestsellerem a autorka dnes patří mezi významné osobnosti, nadšeně vítané čtenáři po celém světě. Brzy po sňatku u ní diagnostikovali rakovinu, po čtyřech letech různých pokusů o léčbu upadla do kómatu a všechny orgány jí postupně selhávaly, což prokázala tomografická vyšetření. Nečekaně se však z klinické smrti probrala a velmi rychle se začala zotavovat. Následná vyšetření neprokázala žádná ložiska rakoviny, což je zcela neuvěřitelné a vědecky nevysvětlitelné. Strhující závěrečná část se týká autorčiny proměny ve vnímání hodnot, neboť na základě prožitku blízké smrti objevila smysl života. Anita Moorjani ve své inspirativní autobiografii líčí, jak jí po čtyřech letech boje se zákeřnou nemocí tělo vypovědělo službu. Dostala se do neobyčejného stavu zážitku blízké smrti a v něm si uvědomila svou vlastní hodnotu… i skutečnou příčinu své nemoci. Když nabyla vědomí, její stav se zlepšoval takovou rychlostí, že ji za několik týdnů bez jakýchkoli známek rakoviny propustili z nemocnice. Vyrůstala v tradiční hinduistické rodině uprostřed převážně čínské a britské společnosti a odmalička ji silně ovlivňovaly nejrůznější kulturní a náboženské zvyklosti. Po léta se snažila najít svou vlastní cestu a zároveň splnit veškerá očekávání ostatních. V důsledku zjevení, které prožila na onom světě, si uvědomila, že má sílu samu sebe vyléčit… a že ve vesmíru se dějí zázraky, jaké si nedokázala ani představit. V knize Musela jsem zemřít se Anita dělí s čtenáři o všechno, co už ví o nemocích, léčení, strachu, „bytí láskou“ a skutečné velkoleposti každého člověka. Její kniha nás utvrzuje v přesvědčení, že jsme duchovní bytosti, které prožívají lidskou zkušenost, a že všichni tvoříme jednotu.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Knižní klub

Dying To Be Me: My Journey from Cancer, to Near Death, to True Healing , 2012

Pav
10.06.2018 2 z 5

Jiný kraj, jiný mrav. Indická dívka vyrůstající v Honkongu, náboženství, ženy podřízené mužům, domluvená manželství, nedostatek sebeúcty... Autorka vypráví, jak "prožila" klinickou smrt, což je na knize velmi zajímavé, ale to co následovalo v druhé polovině knihy mě úplně otrávilo. Neustále je zde opakováno, jak jsme součástí Celku, jak musíme sami sebe milovat a pořád dokola. Chápu, že to musel být silný zážitek, ale na mě to ve finále působí jako vymývání mozku. Vzhledem k tomu, že autorka vyrůstala v jiné kultuře, pro evropana a navíc ateistu nemá její sdělení asi tak silný dopad. Navíc se mi vůbec nelíbí, že přestože měla rakovinu, de facto se vychloubá, že nepodstoupila konzervativní léčbu. To je tedy hrdinství 4 roky umírat...

nikola2817
30.05.2018 2 z 5

Musela jsem zemřít není typ knihy, které bych vyhledávala. Ale dostala jsem ji k narozeninám, a tak jsem si ji přečetla. Musím však říct, že mě nijak hluboce nezasáhla. Kniha to byla tématem bezpochyby zajímavá. Moc se mi líbily pasáže, kdy hlavní hrdinka popisovala jinou kulturu, svoji nemoc a následné vyléčení. Ale to je tak všechno a pro mě tady kniha končí. Měla jsem pocit, že pak už se autorka jenom opakovala, omílala neustále stejné fráze dokola a ten přehršel všech pozitiv, sebelásky a inspirativních myšlenek mě už pak úplně nudil, a tak jsem na konci přeskakovala stránky.

femar
12.04.2018 5 z 5

Četlo se mi to velm dobře.

Lee7
05.04.2018 4 z 5

Velmi hezké podmanivé čtení. Věci se opakovaly, ale řekla bych z důvodu myšlenek a pocitů hlavní postavy.

Frupet
23.02.2018 3 z 5

Musela jsem zemřít patří ke knihám o kterých se hodně mluví. A mluví se o ní především v superlativech. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ale musím říct, že mě nijak hluboce nezasáhla.
Po formální stránce je kniha až předokonalá. Nemohla jsem se ubránit dojmu, že čtu knihu psanou podle manuálu. Ale mám pocit, že to hlavně ubralo na obsahu. Zejména proto, že se po pár stránkách autorka začala opakovat.
Životní příběh autorky je velmi poutavý. Její filosofie spojená se zážitkem blízkým smrti je pochopitelný a do určité míry inspirující. Ale asi by mi stačilo, přečíst si jej jako článek v novinách.

Marekh
07.02.2018 4 z 5

Příběh ženy, která prožila klinickou smrt a následně přehodnocuje postoj ke svému životu. V knize se také dočteme o jejím životě. Kniha se mi celkově líbila.

Citáty z knihy, které se mi líbily:

Milovat bezpodmíněčně sám sebe a nebát se být sám sebou.

Když jsme sami k sobě upřímní, stáváme se nástrojem pravdy na planetě.

Důležité je užívat si života a nebrat ani sebe, ani život příliš vážně.

Co nejčastěji se každý den smát a smát se hlavně sám sobě.

JessyPitt
04.02.2018 3 z 5

Knížka z první třetiny - do té doby než se autorka ze svého stavu probudila, rychle utekla. Poté se již vše začalo poněkud opakovat. Kniha je směřována jako pozitivní a motivační četba. S něčím jsem se ztotožnila s dalším méně. Samozřejmě téma samo o sobě je velmi lákavé, každého zajímá co se odehrává po tomto životě. Jen se mi zdálo, že se kniha snažila uměle nafouknout a ke konci již čtenáři neměla co nabídnout. Mohla se propojit třeba s nějakou odbornou literaturou. Takto dávám 3 hvězdy za snahu autorky předat světu něco pozitivního.

Tereza299
06.01.2018 2 z 5

Kniha se mi nelíbila :). Nebo dejme tomu, že prvních pár kapitol jsem ještě přečetla s chutí, ale pak mé očekávání a nadšení z tak "úžasné" knihy rychle opustilo.
Esoterika je téma které mám ráda, nejsem ten typ člověka, který by automatikcy zavrhl cokoliv co se esoteriky týče. Knihu jsem si koupila s očekáváním, že mi dá autorka nějakou cennou informaci, tak cennou, že se mi doposud obrátí život, tak jak se teda všude tvrdí. (Tohle jsem si teda přečetla z ostatních recenzí na tuto knihu.)
Bohužel, autorka neustále omývá pořád to samé dokola, až mi to připadalo už docela trapné, jako by nevěděla, jak zaplnit prázdné řádky, nebo jako by si přidávála na hodnotě tím, že se bude neustále opakovat a utvrzovat tak své čtenáře ve své "nadřazenosti?".
Jsem fanda klinické smrti, posmrtnému životu a tak vůbec, jak jsem již řekla, nic proti totomu tématu nemám. Tato kniha se mi ale vážně zhnusila. Navíc je přepsaná jako jeden z těch typicky amerických dokumentů. Nafouknutý halo efekt úplně zbytečně. Dle mého se kniha stala bestsellerem kvůli finančím a marketingovým důvodům.

Jarda72
01.01.2018 5 z 5

Napíši jen dvě slova - čirá radost...

Mikajla12
06.12.2017 5 z 5

Nevím co víc napsat, než děkuji. Jsem vděčná, že jsou lidé jako ona, kteří jsou “předurčeni” takto pomáhat lidem, aby dokázali najít lásku k sobě a posléze k ostatním. Nemohu se dočkat pokračování.

Chytuš
20.11.2017 5 z 5

Poprvé jsem knížku četla zhruba před pěti lety. Zanechala ve mě velmi hlubokou stopu, takže teď, když si ji chtěla přečíst i dcera, jsem se rozhodla, že si jí oživím. Vzala jsem jí do rukou a už nepustila - musela jsem jí prostě znovu celou přečíst. Myslela jsem si, že hlavní poselství knihy si pamatuji, ale musím říct, že při druhém čtení to vidím zase trochu jinak. Před lety se mnou velmi rezonovaly všechny myšlenky spojené s láskou, hřejivou a nekonečnou, prostupující. Teď vidím velkou sílu knihy ve snaze autorky předat pocit jednoty, sounáležitosti a propojení. Velice krásně vykresleno pro všechny, kteří jsou těmto myšlenkám otevření. Já osobně sice za sebou nemám zážitek NDE, ale velmi podobné a hluboké prožitky lze procítit i při jiných příležitostech. Jen musí být člověk na správném místě, ve správném čase a těmto možnostem otevřený...

VlaďkaJ
23.10.2017 5 z 5

Než jsem si přečetla tuto knihu, četla jsem její druhý díl "A co když je to nebe", která mě zaujala natolik, že jsem si časem sehnala i díl první. Kniha je poutavě psaná, nenásilná, inspirující. Líbí se mi, že autorka nic nevnucuje. Žádné své názory, jako je to u jiných podobných knih (např. o "New Way cestě", kde každý autor přesvědčuje čtenáře, že může mít a dělat všechno, co chce. Stačí si přát a blablalba...). V této knize nikdo nikoho nepřesvědčuje a nenutí věřit na něco, co nechce. Mě kniha postavila na nohy, když jsem to potřebovala :-)...

Renaat
26.09.2017 4 z 5

Hezky je tam popsána pasáž, kdy se člověk blíží smrti. Co mi trochu vadilo, že se tam některé pasáže opakují, jak to bývá v amerických dokumentech. Jinak bych dala 5 hvězdiček.

Petruš999
19.09.2017 4 z 5

Knihu mi doporučila kamarádka a splnila, co jsem od ní očekávala. Podpořila pozitivní životní naladění.

An52imal
15.08.2017 4 z 5

Poutavý pravdivý příběh. Kniha mě hned zaujala, něco takového jsem od ní čekala a zklamaná z ní nejsem. Jen mě osobně moc nebavila část 3, která se věnovala hlavně duchovnu. První dvě části jsem četla se zatajeným dechem, opravdu krásně napsané.

Kulhavá
14.08.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha, čtivá, pro čtenáře s myslí otevřenou velmi poučná-přínosná. V mnohém se s autorkou naprosto ztotožňuji, ke knize jsem se dostala až v okamžiku, kdy jsem již měla pohled na svět a život zcela odlišný od většiny lidí, při čtení mě hodně potěšilo, že pocitově i ve vztazích k druhým je na tom autorka velmi podobně ne-li stejně jako já :-) Vřele doporučuji.

Alchemi
12.08.2017 5 z 5

Často ji doporučuji. Kniha ve mně zanechala opravdu silné pocity, i díky pravdivosti výpovědi Anitina tvrzení. Případů NDE je mnoho, proto nemám důvod nevěřit Anitiným zážitkům. Právě naopak, její prožitek ve mně samotné vyvolal pocit, že jen samotné čtení této knihy má léčivý účinek.
Koho zaujala, doporučuji knihu Posmrtný život existuje - napsal ji doktor, u kterého se Anita léčila a který provedl studii o tomto fenoménu.

nikolicevopice
11.08.2017 5 z 5

Líbí se mi na této knize, že hlavní poselství, které jsem si z ní vzala bylo, že člověk by měl být hlavně sám sebou!

tezzpoletsar
04.08.2017 4 z 5

Měla jsem husí kůži! Silné.

Gabba99
01.08.2017 4 z 5

Zajímavá kniha,která pro ně částečně popisuje i princip psychosomatiky. Jsou věci,které si nedokážeme představit či racionálně vysvětlit,ale přece se dějí. Knihu jsem četla v době,kdy jsme v rodině procházeli podobnou situací a hledala jsem i skrze tuto knihu,nějakou pomoc. A z pozice pozorovatele můžu jen řict,že cesta k vyléčení je uvnitř nás, z venčí je to spíše podpora,která v našem případě nestačila.Autorka popisuje ruzné metody,které zkoušela ,a odhaluje v podstatě jednoduchou a přesto tak složitou pravdu, kterou najdeme ve svém nitru.